+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Splendory Laosu, 10 dni

Trasa: Luang Prabang – wodospady Kuang Si – Luang Prabang – jaskinie Pak Ou – Kamu Lodge – Luang Prabang – Vientiane – Pakse – Wat Phu – przejażdżka na słoniach – wyspa Khong – wyspa Khone – Pakse

To podróż, która pozwoli poznać mistyczne piękno duchowej stolicy Laosu, ujrzeć codzienny poranny rytuał buddyjskich mnichów, posiąść umiejętność przyrządzania wyśmienitych laotańskich potraw, a także spróbować swoich sił w sadzeniu ryżu i łowieniu ryb w Mekongu tradycyjnymi metodami. Podczas niezwykłej wyprawy jej uczestnicy będą mieli okazję obserwować codzienne życie mieszkańców Laosu, podziwiać buddyjskie świątynie i pradawne ruiny, zetknąć się z pięknem natury tego kraju i odpocząć w luksusowym ośrodku wśród tropikalnej dziczy.

Dzień 1. Przylot do Luang Prabang Po przybyciu do Luang Prabang goście zostaną przewiezieni do hotelu, a po południu pojadą na krótką wycieczkę po duchowej stolicy Laosu. Po 328 schodach wejdą na szczyt wzgórza Phousi, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice. Przed powrotem na noc do Luang Prabang zatrzymają się na wieczornym targu.

Dzień 2. Luang Prabang
Po śniadaniu – wizyta w oświetlonej promieniami wschodzącego słońca pięknej świątyni Wat Xieng Hong i zwiedzanie byłego pałacu królewskiego, będącego obecnie Muzeum Narodowym, oraz świątyni Wat Mai znanej z płaskorzeźb wykonanych w złocie. Po południu dalsze poznawanie miasta: świątyń Wat That, Wat Visun i Wat Aham. Następnie goście przekroczą Mekong, by spacerując po drugiej stronie rzeki, wejść na wzgórze, na którym znajduje się świątynia Wat Chompet, skąd będą mogli podziwiać zachodzące nad miastem słońce. Na noc wrócą do hotelu w Luang Prabang.

Dzień 3. Luang Prabang – wodospady Kuang Si – Luang Prabang
O wschodzie słońca, nim podane zostanie śniadanie, goście mogą wziąć udział w bardzo szczególnej wyprawie do miasta, by zobaczyć setki ubranych w pomarańczowe szaty mnichów wyruszających o wschodzie słońca z pagód i wędrujących ulicami miasta, by zebrać żywność ofiarowaną im przez mieszkańców. Następnie goście wrócą do hotelu na śniadanie, po czym wyruszą na południowy zachód od Luang Prabang do wodospadów Kuang Si. Po drodze zatrzymają się w wioskach zamieszkanych przez mniejszości etniczne. Po dotarciu do wodospadu będzie można wejść na jego szczyt, a jeśli pogoda pozwoli, wykąpać się w krystalicznie czystej wodzie u jego stóp. Po południu powrót do Luang Prabang; pozostała część dnia przeznaczona jest na odpoczynek. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 4. Luang Prabang – jaskinie Pak Ou – Kamu Lodge
Po śniadaniu goście wejdą na pokład łodzi, która zabierze ich w rejs w górę Mekongu, do tajemniczych jaskiń Pak Ou. W dwóch wyżłobionych w wapiennym klifie jaskiniach Pak Ou spoczywają tysiące pozłacanych posągów Buddy, z których najmniejsze mieszczą się na dłoni, największe zaś dorównują rozmiarami człowiekowi. Po obejrzeniu jaskiń uczestnicy wyprawy popłyną do ośrodka Kamu. Dzięki udziałowi w tradycyjnych zajęciach, takich jak sadzenie ryżu, płukanie złota czy łowienie ryb w Mekongu, poznają codzienne życie Laotańczyków. Tego dnia zostanie im podany lunch oraz obiad. Na noc goście pozostaną w ośrodku Kamu.

Dzień 5. Kamu Lodge – Luang Prabang – Vientiane
Poranek tego dnia, po śniadaniu, przeznaczony jest na odpoczynek w ośrodku Kamu. Potem goście wyruszą łodzią w drogę powrotną do Luang Prabang. Po południu odwiedziny w wiosce tkackiej, gdzie wyrabiane są tradycyjne laotańskie tekstylia i morwowy papier Sa, oraz zwiedzanie położonej w lesie świątyni Wat Pa Phon Pao. Następnie przejazd do portu lotniczego i lot do Vientiane. Po przybyciu do stolicy Laosu uczestnicy wyprawy zostaną przewiezieni do hotelu, w którym spędzą noc.

Dzień 6. Vientiane
Cały dzień poświęcony jest na zwiedzanie Vientiane, stolicy Laosu. Po śniadaniu goście wyruszą na wycieczkę po mieście, podczas której odwiedzą Wat Sisaket, świątynię tysięcy miniaturowych posążków Buddy, świątynie Wat Prakeo i Wat Simuang oraz stupę That Luang. Zobaczą też Bramę Zwycięstwa Patouxai  Łuk Triumfalny miasta Vientiane. Wycieczka zakończy się na Talat Sao  Porannym Targu. Późnym popołudniem indywidualni podróżnicy (maksymalnie pięć osób) zostaną poddani refleksologicznemu masażowi stóp. Nocleg w Vientiane.

Dzień 7. Vientiane – Pakse
Po wczesnym śniadaniu przejazd do portu lotniczego i lot do Pakse. Uczestnicy wyprawy odbędą krótki spacer po mieście, a następnie zostaną zawiezieni nad wodospad Tad Lo. Po lunchu wyruszą w dalszą podróż, do kolejnego wodospadu  Tad Fane. Później obejrzą plantacje kawy na płaskowyżu Bolaven. Po południu powrócą do hotelu w Pakse, gdzie spędzą noc.

Dzień 8. Pakse – Wat Phu – przejażdżka na słoniach – wyspa Khong
Po śniadaniu podróż łodzią lub drogą lądową do Champasak, skąd goście udadzą się do starszej niż Angkor khmerskiej świątyni Wat Phou wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu świątyni powrót na lunch do Champasak, gdzie znajdują się byłe posiadłości królewskie i budynki będące przykładem francuskiej architektury kolonialnej. Następnie goście pojadą do niewielkiej wioski Ban Kiet Ngong, gdzie odbędą 90-minutową przejażdżkę przez las na wzgórze Assa, siedząc parami na słoniach. Stamtąd zostaną przewiezieni na Khong, największą wyspę południowego Laosu, gdzie spędzą noc.

Dzień 9. Wyspa Khong – wyspa Khone – Pakse
Tego dnia po śniadaniu goście popłyną łodzią ku spokojnym wyspom Done Det i Done Khone, gdzie pod koniec XIX wieku zbudowano jedyną w Laosie linię kolejową. Na miejscu odwiedzą otoczone palmami wioski i zjedzą lunch. Następnie wyruszą w dalszą drogę do najdalej wysuniętej na południe części Laosu, gdzie nieopodal granicy z Kambodżą znajdują się imponujące wodospady Khone Papheng. Po południu powrót do Pakse i wizyta na egzotycznym wieczornym targu. Nocleg w Pakse.

Dzień 10. Wyjazd z Pakse
Po śniadaniu przejazd do granicy z Tajlandią lub do portu lotniczego.

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W cenę wliczane jest: zakwaterowanie, wszystkie posiłki wymienione w programie, asystę miejscowego anglojęzycznego przewodnika, opłaty wejściowe do wszystkich miejsc ujętych w programie oraz wszystkie wymienione przejazdy i rejsy łodzią, lekcja gotowania oraz przejażdżka na słoniach, a także wszystkie opłaty związane z zezwoleniami i miejscowymi podatkami.

W cenę nie są wliczane: bilety na międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi, opłaty związane z laotańską wizą (wydawana w dniu przyjazdu, ważna 30 dni – od ok 31 do ok 43 USD), ubezpieczenie podróżne (powinno obejmować ewakuację śmigłowcem i repatriację), napoje alkoholowe oraz napoje serwowane podczas posiłków, wydatki osobiste (telefon, pralnia, etc.), napiwki i wynagrodzenie dla kierowców, załogi łodzi i obsługi hotelu, posiłki inne niż ujęte w programie, zwiedzanie opcjonalnych obiektów oraz wszystkie usługi, które nie zostały wyraźnie wymienione w programie.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka