+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Grecja – informacje o kraju

Grecja – informacje o kraju

Grecja zajmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego, a także Cyklady, Wyspy Jońskie, Sporady, Dodekanez oraz Kretę. Powierzchnia kraju wynosi 132 tys. km2, w tym ok. 25 tys. km2 zajmują wyspy. Stolicą państwa są Ateny, w których mieszka ponad 4 mln mieszkańców, co stanowi ok. 35% ludności kraju. Językiem urzędowym jest nowogrecki.

Grecję uważa się za jedno z miejsc, gdzie rodziła się cywilizacja, a także za kolebkę kultury europejskiej. Początki cywilizacji  na jej terenach sięgają co najmniej 2000 roku p.n.e. To w Grecji narodziły się filozofia i matematyka, europejskie malarstwo, rzeźba, architektura i literatura.

Dziś kraj ten  należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów. Przybywają zwabieni niezliczonymi zabytkami, ale też wspaniałymi warunkami do wypoczynku. Ciepłe morze, rozbudowana baza hotelowa, setki pięknych plaż i wysp oraz górzyste krajobrazy części lądowej to niepodważalne atuty Grecji.

Ciekawym doświadczeniem będzie degustacja potraw miejscowej kuchni, będącej połączeniem tureckiej, włoskiej i arabskiej.  Dzięki takiej mieszance jest niezwykle różnorodna i wykwintna, przeważają w niej warzywa, a wszystkie dania przyrządzane są na oliwie z oliwek.

Klimat: Grecja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Lato jest długie, suche i gorące, natomiast zima krótka, deszczowa i łagodna. Najbardziej wysunięta na północ część kraju charakteryzuje się klimatem nieco chłodniejszym i wilgotniejszym. W części środkowej i południowej temperatura w zimie waha się od 8 do 10°C, a w lecie od 27 do 28°C.

Na Cykladach oraz na Krecie i Rodosie w lecie panuje jeszcze wyższa temperatura, a opady należą do rzadkości.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka