+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Splendor Afryki, 16 dni

Splendor Afryki, 16 dni

Safari “Wielka Trójka” – RPA – Botswana – Zambia

Dzień 1. Przylot do Johannesburga
Po wylądowaniu przewiezieni zostaną Państwo do luksusowego hotelu The Michelangelo, gdzie spędzicie noc. Johannesburg to tętniące życiem miasto o kosmopolitycznej atmosferze, bogate w doskonałe restauracje, eleganckie butiki i światowej klasy centra handlowe. Przygotowane dla gości pokoje hotelowe zapewniają zupełną prywatność, większość z nich ma słoneczne prywatne balkony ze wspaniałym widokiem.

Dzień 2. i 3. Delta Okawango
Po śniadaniu wylot z Johannesburga do Maun w Botswanie. Stamtąd lekkim samolotem goście udadzą się do obozu Belmond Eagle Island Camp, położonego w bogatym siedlisku ptactwa delty Okawango, gdzie spędzą dwie noce. Jeżeli pozwoli na to poziom wód, wybiorą się Państwo na spokojną wędrówkę po delcie.

Dzień 4. i 5. Rezerwat Dzikiej Przyrody Moremi
Po porannym posiłku i podglądaniu natury polecą Państwo na dwie kolejne noce do obozu Belmond Khwai River Lodge, leżącego w bogatym w interesujące gatunki zwierząt regionie Rezerwatu Dzikiej Przyrody Moremi. Obóz stanowi doskonałe miejsce obserwacji ptaków oraz bazę wypadową do safari w otwartych samochodach, z których można podziwiać lwy i słonie. Popołudnia przeznaczone są na relaks przy obozowym basenie. Organizowane są również nocne safari. Na miejscu znajduje się centrum SPA, w którym można się poddać bezpłatnemu masażowi.

Dzień 6. i 7. Park Narodowy Chobe
O poranku będziecie Państwo mogli kolejny raz podziwiać budzącą się przyrodę, a po posiłku zostaniecie przetransportowani lekkim samolotem do regionu Savute w Parku Narodowym Chobe. Region ten należy do ulubionych przez słonie i ceniony jest za niepowtarzalny ekosystem. Podczas dwudniowego pobytu w obozie Belmond Savute Elephant Camp goście, pod opieką doświadczonego przewodnika, będą mieli okazję obserwować z bliska dzikie zwierzęta. Jednego wieczoru przed każdym namiotem zostanie przygotowana prywatna kolacja przy świecach.

Dzień 8. Wodospady Wiktorii, Victoria Falls
Dzień rozpocznie poranne podpatrywanie natury i posiłek. Następnie zostaniecie Państwo przewiezieni na lotnisko, skąd lekkim samolotem polecicie do Kasane. Stamtąd udacie się do miasta Victoria Falls i zatrzymacie się w hotelu nieopodal słynnych Wodospadów Wiktorii. Czekają Państwa: przechadzka nad wodospady, cudowny rejs o zachodzie słońca oraz przelot helikopterem nad wodospadami.

Dzień 9. Johannesburg
Lot powrotny do Johannesburga i nocleg w hotelu DaVinci Hotel & Suites.

Dzień 10.–12. Pociąg Rovos Rail
Przejazd do Pretorii, skąd goście wyruszą w sławną trasę luksusowym pociągiem Rovos Rail do Kapsztadu. Klimatyzowane dwuosobowe przedziały wyposażono we wszelkie nowoczesne wygody, a wnętrze pociągu urządzono bardzo elegancko. Trasa licząca 1600 km wiedzie przez Kimberley − miasto słynne z wydobycia diamentów, gdzie znajduje się największe zagłębienie wykopane przez człowieka. Przyjazd do Kapsztadu w godzinach popołudniowych, w sam raz na herbatę w eleganckim hotelu One & Only, w którym zatrzymacie się Państwo na trzy noce. W hotelu będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnego zabiegu w SPA.

Dzień 13.–16. Kapsztad
Trzy noce i cztery pełne dni w Kapsztadzie, wśród pięknych winnic, w cieniu Góry Stołowej, niedaleko Cape Point − najdalej na południe wysuniętego skrawka Afryki. W tym czasie odbędziecie Państwo półdniową wycieczkę po mieście, zobaczycie Górę Stołową, spędzicie cały dzień w Cape Winelands – Winnicach Przylądka. Również cały dzień poświęcony jest na wyprawę na Cape Point.

Dzień 16. Wyjazd
Przejazd do portu lotniczego i powrót do domu.
 

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka