+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Pekin – Hongkong

Pekin – Hongkong

Trasa: Pekin – Xian – Chengdu – Yichang – Guilin – Guangzhou – Hongkong

 Dzień 1 Pekin

Powitanie na lotnisku,  następnie przejazd do hotelu Peninsula Palace lub podobnego tej samej klasy. Po południu zwiedzanie miasta obejmujące Wielki Mur Chiński. Wieczorem spacer po placu Tiananmen i kolacja w restauracji. Powrót i nocleg w hotelu.

 Dzień 2 Pekin

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania miasta, m.in. zobaczymy Świątynię Nieba i Zakazane Miasto. Przejazd na dworzec kolejowy, gdzie rozpocznie się podróż pociągiem China Orient Express.

 Dzień 3 Xi’an

Około południa przyjazd i zwiedzanie Xi’an – starożytnej stolicy. Trasa zwiedzania obejmuje spacer po Wielkim Murze Chińskim oraz mauzoleum, w którym wystawiona jest słynna Terakotowa Armia z czasów dynastii Qin. Powrót do pociągu na kolację.

Dzień 4 Chengdu

Po obiedzie pociąg wjedzie do stolicy prowincji Siczuan – Chengdu. Prowincja ta jest krainą pandy wielkiej i właśnie w tym mieście znajduje się Instytut Hodowli Pandy Wielkiej, który będzie można zwiedzić.

Dzień 5 Chongging

Wcześnie rano przyjazd do Chongging, zwiedzanie Miasta Duchów Fengdu z jego 75 świątyniami.W porcie oczekiwać będzie łódź, którą udamy się w dwuipółdniowy rejs przez Trzy Kaniony.

Dzień 6 Rejs przez Trzy Kaniony

Płynąc wzdłuż rzeki Jangcy, pierwszy napotkany kanion to ośmiokilometrowy Qutang, który choć jest najmniejszy ze znanej trójki, to jest najbardziej spektakularny. Kolejnym będzie 44-kilometrowy Kanion Wu Xia. Po południu wizyta w Shennong i krótka wycieczka celem zobaczenia mniejszych kanionów, przed osiągnięciem największego, 75-kilometrowego Kanionu Xinling.

Dzień 7 Trzy Kaniony/Yichang

Po przepłynięciu wschodniej części Xinling, zwiedzanie miejsca, gdzie znajduje się projekt Wielkiej Zapory Trzech Kanionów, a następnie rejs i zwiedzanie miasta Yichang. Wieczorem przejazd na dworzec kolejowy do pociągu  China Orient Express.

Dzień 8 W pociągu

Dzień w pociągu, możliwość podziwiania wspaniałych widoków południowych Chin.

Dzień 9 Guilin

Wcześnie rano przyjazd do czarującego Guilin, położonego nad rzeką Li. Całodzienne zwiedzanie miasta, rejs rzeką oraz wizyta w liczącej sobie 600 000 lat jaskini Yudi LAN, położonej na skraju miasta – to punkty programu na ten dzień. Powrót do pociągu i dalsza podróż.

Dzień 10 Guangzhou/Shenzen

Rano przyjazd do Guangzhou, zwiedzanie miasta, obiad w restauracji. Wczesnym popołudniem przyjazd do Shenzen, gdzie nastąpi przekroczenie granicy z Hongkongiem. Zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu w centrum miasta. Pożegnalna kolacja.

Dzień 11 Hongkong

Poranna wycieczka po wyspie, a następnie przelot powrotny do kraju.
Daty wycieczki w 2012 roku:  21 – 31 październik

Cena: od 3895 EUR

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka