+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Mnemba Island Lodge

Ośrodek położony jest na niewielkiej prywatnej wyspie w odległości 4,5 km od północno-wschodniego krańca Zanzibaru. Wysepka otoczona jest atolem przepięknych raf koralowych, tu znajdują się miejsca do nurkowania należące do najlepszych w całej Afryce. Ośrodek Mnemba, składający się tylko z 10 domów (tzw. bandas) uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na wschodnim wybrzeżu Afryki.

Spokojna i ekskluzywna oaza oferuje całkowitą prywatność swoim Gościom. Mogą spędzać całe dnie w miękkim leżaku na białej plaży lub pływać w ciepłych i krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego.

Świeże owoce, ryby i owoce morza serwowane są w ciągu dnia, a wieczorem przy blasku świec urządzane są kolacje na plaży.

Dla aktywnych – pływanie w masce po powierzchni wody, nurkowanie głębinowe, pływanie kajakami, windsurfing. Szczególnie godne polecenia jest nurkowanie głębinowe z butlami, mogą je jednak uprawiać tylko osoby legitymujące się odpowiednim certyfikatem.

Miejscowe rafy wprost tętnią podwodnym życiem, mieniąc się tysiącami barw. Możliwe są dwa nurkowania każdego dnia, prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Goście nieposiadający certyfikatu mogą pływać w maskach lub przyjść odpowiedni kurs w miejscowej szkółce. Zapaleni wędkarze znajdą tutaj także coś dla siebie, z wyspy organizowane są wyprawy łodziami do leżącego w pobliżu Kanału Pemba, słynnego z połowów merlina, miecznika, żaglic, tuńczyków i dorad.

Osoby zainteresowane historią i kulturą Zanzibaru powinny wybrać się na organizowane na miejscu (za dodatkową opłatą) wycieczki do głównego miasta Zanzibaru – Stone Town.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka