+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Meksyk – informacje o kraju

Meksyk – informacje o kraju

Kraj tak odmienny, barwny i egzotyczny, że trudno uwierzyć, iż leży tak blisko Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Nawet jego oficjalna nazwa – Meksykańskie Stany Zjednoczone, sugeruje niezwykłe połączenie odległej egzotyki dawnych tradycji z dynamicznym marszem ku nowoczesności.

Meksyk to dla wielu brama do latynoamerykańskiego świata, choć ta niezwykła kraina leżąca nieopodal miejsca, gdzie spotykają się obie Ameryki, jest zdumiewająco różnorodna. Północ tego dużego kraju to surowy i tajemniczy górski krajobraz, rozległe stepy i spalone słońcem pustynie. W części centralnej – omywanej przez ze wschodu przez wody Zatoki Meksykańskiej, z zachodu zaś przez Ocean Spokojny – klimat i krajobraz są łagodne, na południu zmieniają się w gęstą i dziką tropikalną dżunglę.

Długie wybrzeża Meksyku, sięgające na wschodzie Morza Karaibskiego, opadają malowniczo do morza setkami przepięknych, ustronnych plaż. Przejmujące dzikie piękno przyrody tego kraju nie jest jednak jego jedynym atutem. Natura skrywała tu bowiem przez wieki zagadkowe świadectwo wielkich cywilizacji Majów i Azteków, których imponujące świątynie, w słynnym azteckim mieście Teotihuacán czy wzniesionym przez Majów Chichén Itzá, intrygująca mitologia i aura tajemniczości po dziś dzień nie przestają inspirować, spędzając sen z powiek podróżnikom i odkrywcom. Potomkowie tych wielkich indiańskich ludów wciąż licznie żyją w Meksyku, tworząc silne społeczności pielęgnujące elementy dawnych wierzeń, tradycji i wciąż posługując się pradawnym językiem nahuatl.

Silnie zarysowana odrębność spadkobierców prekolumbijskich cywilizacji tworzy ciekawy kontrast z równie licznymi potomkami hiszpańskich osadników epoki podbojów kolonialnych, co nie przeszkadza tym różnym kulturom współistnieć i wzajemnie się przenikać. Dowodem jest ogromne miasto Meksyk, jedna z największych metropolii świata, której koloryt i uroczy chaos trudno opisać. Mieszkańcy Meksyku, choć tak różni, to bardzo otwarci i ciepli ludzie, którzy chętnie goszczą podróżnych, racząc ich jedną z najciekawszych i najsmaczniejszych kuchni świata.

Urzekające piękno natury, ogromne przestrzenie, zjawiskowe wybrzeża, barwna i różnorodna kultura – wszystko to otoczone jest delikatną aurą nieprzeniknionej tajemnicy. Czegokolwiek oczekujecie Państwo, szukając niebanalnych, egzotycznych wakacji, odnajdziecie to w Meksyku.

Waluta: peso (MXN)

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka