+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Malediwy – informacje o kraju

Malediwy – informacje o kraju

Archipelag Malediwów, w odróżnieniu od np. Seszeli, tworzy ponad 1000 wysp zgrupowanych w tzw. atole, czyli grupy wysp w kształcie pierścienia otaczających płytką lagunę. Malediwy położone są na południe od Indii, prawie na środku Oceanu Indyjskiego. Stolicą państwa jest miasto Male, leżące na niewielkiej wyspie o tej samej nazwie. Ludność całego państwa liczy około 300 tys. obywateli, którzy mieszkają tylko na 1/5 wysp, pozostałe są niezamieszkane.

Malediwy, obok Seszeli, uważa się za najpiękniejsze wyspy świata. Na wielu małych, koralowych wysepkach, porośniętych tropikalnym lasem, zbudowano ekskluzywne ośrodki turystyczne, wiele z nich to zgrupowania willi leżących pośród gajów palmowych, bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Wille są luksusowo wyposażone a goście mogą wybierać z pośród wielu form aktywnego spędzania wolnego czasu lub po prostu opalać się na plaży otoczonej turkusowymi wodami oceanu. Wokół większości wysp roztaczają się fantastyczne kolorowe rafy koralowe, które obok Morza Czerwonego i Wielkiej Rafy Koralowej na Oceanie Spokojnym, są najlepszym miejscem do nurkowania na świecie.

Klimat jest równikowy, co gwarantuje stałą, umiarkowanie wysoką temperaturę 24-30°C przez cały rok. W okresie od grudnia do kwietna trwa pora sucha a słońce świeci bez przerwy, wtedy przypada szczyt sezonu turystycznego. Kwiecień i październik to miesiące szczególnie dobre dla osób chcących ponurkować ze względu na największą przejrzystość wody.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka