+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Meksyk – luksusowe hacjendy i plaża, 16 dni

Meksyk – luksusowe hacjendy i plaża, 16 dni

Dzień 1. Przylot do Mexico City
Na lotnisku w Mexico City zostaną Państwo przywitani przez miejscowego przedstawiciela naszego biura. W asyście osobistego kierowcy udadzą się Państwo do luksusowego hotelu Las Alcobas.

Dzień 2. Mexico City
Po śniadaniu udacie się z prywatnym przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Zwiedzą Państwo centrum historyczne stolicy Meksyku – Plac Zócalo, na którym znajduje się między innymi Katedra Metropolitalna oraz Pałac Narodowy z licznymi malowidłami ściennymi Diego Rivery, tzw. muralami. W otoczeniu pięknych budynków z epoki kolonialnej znajdują się pozostałości najważniejszej budowli sakralnej Azteków – Templo Mayor. Po południu zwiedzą Państwo Muzeum Antropologiczne.

Dzień 3. Mexico City– Jukatan (Merida)
Rano prywatny kierowca zabierze Państwa na lotnisko – lot do Meridy w stanie Jukatan. Zwiedzanie z prywatnym przewodnikiem tego przepięknie zachowanego miasta, m.in. eleganckie XIX-wieczne rezydencje, katedrę i muzeum antropologiczne. Przejazd do XVII-wiecznej hacjendy Temozon, przepięknie odrestaurowanej i zmienionej w elegancki pięciogwiazdkowy hotel. Będą tu Państwo mieli okazję odpocząć we wspaniałych ogrodach, kąpać się w basenie i cenote, skosztować lokalnych potraw oraz poddać się zabiegom w SPA.

Dzień 4. Jukatan (Merida) – Dzibilchaltun
Zwiedzanie z przewodnikiem Dzibilchaltun, starożytnej siedziby Majów. Główną budowlą jest tzw. „Świątynia Siedmiu Lalek”. Miejscowe muzeum posiada również stele z Uxmal i Chichén Itzá. Na obszarze stanowiska znajduje się cenote o głębokości do 40m, służący niegdyś Majom jako zbiornik wody pitnej, a obecnie udostępniony do kąpieli.

Dzień 5. Jukatan
Wizyta w hacjendzie Sotuta de Peon i na znajdującej się tam plantacji agawy henequen. Dla chętnych – kąpiel w cenote. Nocleg w hacjendzie Temozon.

Dzień 6. Jukatan – Park Narodowy Celestun
Wycieczka łodzią do Parku Narodowego Celestun, podziwianie fauny i flory, m.in. flamingów, oraz kąpiel w źródełku. Wizyta w autentycznej wiosce rybackiej. Relaks na plaży i lunch – owoce morza (dodatkowo płatny).

Dzień 7. Jukatan – Uxmal, Hacjenda Xocnaceh
Dzień rozpocznie się zwiedzaniem z przewodnikiem słynnego obiektu archeologicznego – Uxmal, miasto Majów. Zobaczą Państwo liczne zabytki takie jak: piramida schodkowa z Świątynią Czarownika (Świątynia Wróżbity), Pałac Gubernatora, Dom Żółwi, ruiny budowli zwanych Domem Mniszek, Dom Starej Kobiety oraz boisko do gry w pelotę. Następnie przejazd na lunch do Hacjendy Xocnaceh – wyjątkowe zabytkowe miejsce, gdzie będą się Państwo cieszyć wyśmienitym posiłkiem. Po obiedzie możliwość odpoczynku w basenie, zwiedzanie hacjendy lub po prostu czas na relaks.

Dzień 8. Jukatan
Wykwaterowanie z hacjendy Temozon i przejazd do hacjendy San Jose. Czas wolny na wypoczynek.

Dzień 9. Jukatan – Mayapan, Cuzama Cenotes
Prywatna wycieczka do Mayapan – ośrodka politycznego Majów na półwyspie Jukatańskim w okresie od około 1220 do 1440 r. n.e. Po zwiedzaniu przerwa na  lunch (we własnym zakresie) a następnie zwiedzanie Cuzama Cenotes – możliwość kąpieli w krystalicznych wodach.

Dzień 10. Jukatan – Chichen Itza
Zwiedzanie wspaniałego Chichen Itza, gdzie zobaczą Państwo m.in. słynną piramidę, uznaną za jeden z siedmiu nowych cudów świata, oraz Świętą Studnię Cenote. Przejazd do Xocempich i możliwość kąpieli w krystalicznych wodach cenote oraz lunch w pięknej scenerii.

Dzień 11 – 15. Riviera Maya
Wyjazd w kierunku Riviera Maya. Podczas przejazdu wizyta w niezwykłej, słynącej z żółtych budynków miejscowości Izamal, znajdującej się na liście UNESCO. Lunch w znanej restauracji El Kinich (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do luksusowego hotelu z oferty Luxury Travel na Riviera Maya – odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż świata i kąpiele w przejrzystej wodzie

Dzień 16. Riviera Maya
Przejazd na lotnisko w Cancun i powrót do Polski.

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka