+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Krymski Express, 13 lub 15 dni

Krymski Express, 13 lub 15 dni

St.Petersburg (opcjonalnie) – Moskwa – Mińsk – Kijów – Lwów – Kiszyniów – Odessa – Balaklawa – Jałta

Dzień 1 St. Petersburg

Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu Kempinski na dwie noce położonego w centrum miasta. Powitalna kolacja.

Dzień 2 St. Petersburg

Poranne zwiedzanie miasta a następnie przejazd do Puszkina, w którym mieści się Letni Pałac Carycy Katarzyny a w nim rekonstruowana Bursztynowa Komnata. Obiad w restauracji Podworje. Po południu powrót do St. Petersburga i zwiedzanie miasta. Dzięki panującym w tym czasie „białym nocom” jest wciąż widno i można kontynuować program aż do późnych godzin wieczornych.

Dzień 3 Moskwa

Po południu odjazd z St. Petersburga do Moskwy. Goście zostaną przewiezieni do luksusowego hotelu w samym centrum miasta na jedną noc. Tam czeka ich powitalna kolacja.

Dzień 4 Moskwa

Całodniowa wycieczka po mieście – zwiedzą Państwo najważniejsze punkty Moskwy, takie jak Plac Czerwony, który jest charakterystycznym symbolem dawnej rosyjskiej potęgi, katedrę świętego Bazylego, Kreml, grób Lenina; mają Państwo kilka opcjonalnych wycieczek do wyboru. Późnym popołudniem transport na stację kolejową, gdzie wsiądą Państwo do pociągu Golden Eagle. Po zakwaterowaniu czeka Państwa wspaniała kolacja na pokładzie pociągu.

Dzień 5 Mińsk

Rano przyjazd do Mińska – stolicy Białorusi, zwiedzanie miasta. Obiad w pociągu, w drodze do granicy z Polską w Brześciu. Krótka wizyta w mieście, które było świadkiem zaciekłych walk podczas II Wojny Światowej.

Dzień 6 Kijów

Po śniadaniu wjazd do Kijowa. Wycieczka po mieście zawiera wizyty w: przepięknie odnowionym klasztorze, kompleksie Lavra, Muzeum II Wojny Światowej, katedrze Św.Zofii oraz na ulicy Krieszcziatyk i Placu Niepodległości.

Dzień 7 Lwów

Śniadanie zostanie podane wcześniej, zanim pociąg osiągnie Lwów – stolicę zachodniej Ukrainy. To wiekowe miasto, bywało w przeszłości pod panowaniem wielu różnych narodów. Stare Miasto, które przeszło wiele okupacji, pozostało prawie nietknięte. Obiad w restauracji. Powrót do pociągu, kolacja i kontynuacja podróży.

Dzień 8 Kiszyniów

Po przekroczeniu w nocy granicy z Mołdawią, pociąg przyjedzie w porze obiadowej do stolicy regionu – Kiszyniewa. Po południu zwiedzanie miasta z uwzględnieniem wizyty w Mołdawskiej winiarni.

Dzień 9 Odessa

Przyjazd do Odessy po śniadaniu, gdzie powita turystów Primorski Bulwar z jego słynnymi trójkondygnacyjnymi schodami zwanymi „Schodami Patiomkina”. Schody te oraz miasto Odessa utrwalono w słynnym arcydziele filmowym Eisensztajna z 1925 roku pt. „Pancernik Patiomkin”. W pobliżu znajduje się imponujący gmach Opery i Baletu.

Dzień 10 -11 Sevastopol

Przyjazd do miasta Sevastopolu położonego nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie miasta i okolic związanych z II wojną światową i wojną krymską. Odwiedzimy Balaclava i Diorama i wiele innych miejsc atrakcyjnych pod względem historycznym i krajobrazowym.

Drugiego dnia po południu opuszczamy Sevastopol i pociąg rusza do Bakhchisarai, gdzie odwiedzimy XVI wieczny Pałac i klasztor. Noc spędzamy na pokładzie pociągu.

Dzień 12 Fieodozja

Podczas śniadania pociąg przejedzie przez Perekop Isthmus i wjedzie na Półwysep Krymski. W Dżonkoj zmieni kierunek na wschód i dalsza droga prowadzić będzie przez step krymski. Przyjazd do Fieodozji w porze obiadu, gdzie odwiedzimy galerie Ajwazowskiego. Tu pasażerowie opuszczą pociąg dni i przejadą autokarem wzdłuż wybrzeża do Jałty, gdzie w hotelu Oreanda spędzą kolejne 3 noce. Wybudowany w 1895 r. a odrestaurowany w 2001 r. Oreanda jest z pewnością najlepszym hotelem na całym Krymie.

Dzień 13 Jałta

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, w tym domu Czechowa oraz Ogrodu Botanicznego. Obiad na pokładzie hiszpańskiego galleona „Hispaniola” zacumowanego naprzeciwko hotelu. Po południu wizyta w Pałacu Massandra i Carskiej Winiarni, gdzie w specjalnych piwniczkach leżakują butelki nawet z 1775, pochodzące z prywatnej kolekcji Cara. Przewidziana jest degustacja miejscowych win deserowych. Wczesnym wieczorem 30 minutowy rejs łodzią wzdłuż malowniczego wybrzeża. Łódź dowiezie pasażerów do Cape Ai-Todor, gdzie po wspinaczce po ponad 100 stopniach oczom wszystkich ukaże się „Jaskółcze Gniazdo”- zapierający dech w piersiach zamek, na którym zostanie podana kolacja. Ze względy na swoje unikatowe położenie restauracja zamkowa cieszy się wielką popularnością i gości u siebie wielu znanych ludzi.

Dzień 14 Jałta

Rano wizyta w Pałacu Ałupka, wybudowanym dla hrabiego Michaiła Woroncowa, dawnego wysłannika carskiego do Anglii. Pałac jest ciekawy, choć niektórzy twierdzą, że dziwny; stanowi kombinację budowli szkockiej z elementami arabskimi. Podczas słynnej konferencji w Jałcie w roku 1945 mieszkał w nim sam Churchill. Obiad w hotelu, następnie czas wolny i możliwość indywidualnego zwiedzania miejsca spotkań trzech wodzów – Stalina, Roosevelta i Churchilla, na których w lutym 1945 r. zwrócone były oczy całego świata. Kolacja w przylegającej do pałacu małej restauracji, którą poprzedzi poczęstunek szampanem oraz koncert muzyki kameralnej.

Dzień 15 Jałta

Transfer na lotnisko i powrót do domu.

 

Daty wycieczki w roku 2013:

11 – 25 Października

Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej na 2013 rok:

Kabina Silver Class – 10 995€

Kabina Gold Class – 13 595€

Kabina Imperial Suite – 21 395€

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka