+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Kapama Private Game Reserve – prywatny rezerwat

Kapama Private Game Reserve – prywatny rezerwat

Ten prywatny rezerwat dzikich zwierząt (o powierzchni 12 000 m2), znajduje się we wschodniej części RPA, w odległości ok. 50 km od Parku Narodowego Krugera. Żyją w nim tysiące zwierząt, w tym wchodzące w skład tzw. „wielkiej piątki”, a także żyrafy, liczne gatunki antylop i gepardy. Goście mieszkają w 5 luksusowych obozach: Kapama River Lodge, Kapama Buffalo Camp, Kapama Southern Camp, Kapama Karula. Wszystkie mają standard 5* hotelu.

We wszystkich obozach Goście mogą rozkoszować się doskonałą kuchnią. Kolacje serwowane są zazwyczaj na zewnątrz, w miejscu zwanym boma, otoczonym ze wszystkich stron ścianami ze ściętych gałęzi i krzewów. Po środku znajduje się ognisko i stół. Na życzenie Gości aranżowane są również pikniki w buszu z grillem i szampanem.

Podczas całego pobytu w rezerwacie Kapama, Goście chętnie uczestniczą w klasycznych dziennych i nocnych safari samochodami terenowymi. Na terenie rezerwatu Kapama znajduje się Centrum Zagrożonych Gatunków „Hoedspruit”, które zajmuje teren ok. 100 hektarów. Powstało ono w 1990 roku a jego zadaniem miała być pomoc w przetrwaniu zagrożonych wymarciem gepardów. Obecnie pracownicy centrum zajmują się również innymi zagrożonymi gatunkami zwierząt. Goście przebywający na terenie rezerwatu, mają możliwość zobaczyć z bliska mieszkające w centrum zwierzęta np. podczas karmienia.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka