+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Australia – powrót do Edenu, 18 dni

Australia – powrót do Edenu, 18 dni

Dzień 1. Przylot do Sydney
Po przylocie do Sydney zostaną Państwo powitani przez naszych przedstawicieli i przewiezieni prywatnym transferem do hotelu Four Seasons Sydney. Zatrzymacie się w pokoju Deluxe Full Harbour. Z Państwa pokoju będzie się rozpościerał widok na dwa największe symbole Sydney, czyli gmach Sydney Opera oraz most Harbour Bridge. Four Seasons jest najlepszym hotelem w mieście i stanowi doskonałe miejsce, aby czas w Sydney spędzić z największą klasą.

Dzień 2. Sydney
Zaplanowaliśmy dla Państwa trwające pół dnia zwiedzanie Sydney. Doświadczeni i pełni pasji przewodnicy zapoznają Państwa z historią miasta i oprowadzą po najstarszej dzielnicy The Rocks, a także po znanych z butików z modą odzieżą dzielnicach Woolhara oraz Double Bay. Sydney to doskonałe miejsce na zakupy, ale nie tylko. Przy Circular Quay znajdą Państwo doskonałe restauracje, a – żeby zbudować pełny obraz miasta – na pewno warto odwiedzić także miejską plażę. Sydney to tętniące energią miasto, które ma do zaoferowania moc wrażeń.

Dzień 3. Sydney
Będąc w Sydney, koniecznie należy poznać miasto od strony jego wybrzeża. Polecamy trwającą pół dnia wycieczkę po zatoce, tzw. Sydney Harbour Luxury Sailing. To najlepsza okazja na zrobienie zdjęć gmachu Opery, mostu Harbour Bridge oraz całego wybrzeża Sydney. Na pokładzie jachtu zostanie Państwu podany lunch oraz wino. Jeżeli będą mieli Państwo ochotę na nurkowanie w orzeźwiających wodach zatoki, na pokładzie dostępny będzie sprzęt do snorkealingu. Dzięki tej wycieczce poznają Państwo miasto z zupełnie wyjątkowej strony. Będzie to także dobra okazja do złapania promieni słonecznych i poczucia na sobie odświeżającej morskiej bryzy. Wszystko to na luksusowym jachcie.

Dzień 4. i 5. Wolgan Valley
Po śniadaniu przejadą Państwo malowniczą trasą wiodącą przez Góry Błękitne. Zawdzięczają swoją nazwę poświacie tworzonej przez unoszące się cząsteczki olejków eterycznych eukaliptusa. Dotrą Państwo do resortu Emirates Wolgan Valley, który zajmuje powierzchnię ponad 1,5 ha. To unikalny resort, który pozwoli doświadczyć w pełni wyjątkowości tej części Australii. Miejsce ukryte pośród spektakularnych krajobrazów. Jego niepowtarzalna koncepcja pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą w eleganckiej, luksusowej atmosferze.

Dzień 6., 7., 8. Kangaroo Island
Nad ranem przejedziecie Państwo na lotnisko w Sydney, skąd polecicie na południe kraju, do Adelajdy. Na lotnisku zostaną Państwo powitani i przetransportowani do Seascape Lodge mieszczącej się na Kangaroo Island. Jeżeli przyjęlibyśmy skalę używaną do oceniania hoteli, bez wątpienia tutejsza przyroda sklasyfikowana zostałaby jako pięciogwiazdkowa. Podczas pobytu będą mieli Państwo zagwarantowane pełne wyżywienie oraz dwa dni wycieczek prowadzonych przez wykwalifikowanych przewodników. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z naturalnym krajobrazem wyspy: skalistym wybrzeżem, piaszczystymi plażami, czerwonymi formacjami skalnymi i dzikimi parkami narodowymi. Wyjątkowa jest także tutejsza fauna: foki, delfiny, wiele gatunków ptaków oraz oczywiście kangury.

Dzień 9. i 10. Flinders Ranges
Następny punkt programu ma na celu przybliżyć Państwu jeszcze inne oblicze Australii. Nad ranem powrócicie Państwo do Adelajdy, skąd wyruszycie w czterogodzinną podróż na północ, do Flinders Ranges. To największy łańcuch górski w Australii. Zatrzymają się Państwo w Arkaba Station – miejscu jeszcze bardziej dzikim i niedostępnym dla przeciętnego turysty, wysoko cenionym przez wyrafinowanych podróżników. W skrócie opisuje się ją jako „luksus w środku dzikiego buszu”. Dom przeznaczony dla gości wybudowany został w 1851 roku i ma jedynie pięć sypialni. Jest to oaza spokoju, ciszy i komfortu. Każdy pokój umeblowano i udekorowano naturalnymi materiałami. W czasie pobytu w Arkabie zorganizowane zostaną dla Państwa prywatne wycieczki po zapierających dech w piersiach terenach rezerwatu.

Dzień 11. Barossa
Australia słynie z produkcji najlepszych win na świecie. Z tego właśnie względu następny dzień spędzą Państwo w regionie winiarskim Barossa. Zatrzymają się Państwo w najlepszym butikowym hotelu w regionie – The Louise. To doskonała baza wypadowa do miejscowych winiarni, słynących z klasycznego wina Shiraz. Barossa to region znany także z przepięknych krajobrazów oraz wyśmienitego jedzenia.

Dzień 12. Queensland
Nad ranem z lotniska w Adelajdzie polecą Państwo do Cairns, w Queensland, w północno-wschodniej części kontynentu. Z lotniska zostaną Państwo przewiezieni prywatnym transferem do eco-hotelu Silky Oaks Lodge. Obóz usytuowany jest nad rzeką Moosman, otoczony tropikalnym lasem. Ta niecodzienna lokalizacja sprawia, że jest miejscem idealnym do wypraw po naturalnym tropikalnym terenie. Przez pierwsze 12 dni mieli Państwo okazję poznać najrozmaitsze oblicza Australii, tropikalne Silky Oaks będzie doświadczeniem zupełnie odmiennym.

Dzień 13. Queensland – Daintree Forest
Po śniadaniu w Silky Oaks zostaniecie Państwo zabrani na trwające pół dnia safari w towarzystwie przewodnika i poznacie uroki lasu tropikalnego Daintree. To najstarszy na świecie las tropikalny, rosnący w tym miejscu od 110 mln lat. Podczas safari będziecie Państwo mogli pływać canoe po rzece, a także udać się w miejsce obserwacji krokodyli. Doświadczeni przewodnicy pomogą Państwu zgłębić sekrety lokalnej przyrody.

Dzień 14.–17. Hayman Island
Nad ranem przejadą Państwo na lotnisko w Cairns i polecą na Hayman Island. To część archipelagu Whitsundays – miejsce cieszące się renomą jednego z najpiękniejszych na świecie odcinków tropikalnego wybrzeża. Spędzą Państwo cztery noce w bajecznej scenerii, z turkusowymi wodami i białym piaskiem. Resort One & Only Hayman Island położony jest na Wielkiej Rafie Koralowej, czyli największej na świecie pojedynczej strukturze wytworzonej przez organizmy żywe. One & Only Hayman Island to oaza luksusu i spokoju. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku na plaży oraz nurkowania. Powstanie resortu jest najświeższą sensacją na rynku luksusowej turystyki. Długo wyczekiwane otwarcie nastąpiło w lipcu 2014 roku. W One & Only Hayman Island ogromną wagę przykłada się do wysokiej jakości wyżywienia. Innowacyjna kuchnia oferuje gościom szeroką gamę kulinarnych doświadczeń. Zakwaterowani będą Państwo w pokoju Hayman Ocean View Room. To superluksusowy przestronny pokój, z prywatnym balkonem i przepięknym widokiem na ocean.

Dzień 18. Wyjazd
Tego dnia zakończą Państwo australijską przygodę. Zorganizujemy dla Państwa przejazd na lotnisko oraz lot powrotny do Polski.

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

Na życzenie możemy rozszerzyć program o pobyt na dwie noce w centrum Australii, w wyjątkowym resorcie Longitude 131. Leży on u podnóża monolitu Uluru – świętej góry Aborygenów (góra zwana również Ayers Rock). Pobyt na dwie noce, z pełnym, wysokiej klasy wyżywieniem, włącznie z napojami alkoholowymi oraz lokalnymi wycieczkami.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka