+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Król Lew w Sabi Sand

Opublikowano: Katalog Luxury Travel Zima 2014/2015

Autor: Marek Mazur

Król Lew w Sabi Sand

Staje się już powoli tradycją, że w każdym wydaniu katalogu Luxury Travel do jego części afrykańskiej muszę dodać swoich kilka groszy. Fakt, jestem uparty, fakt, kocham Afrykę. Nie znaczy to jednak, że jestem monotonny, bynajmniej. Znowu udałem się do RPA i kraj ten kolejny raz mnie zaskoczył. Rodzi się więc pytanie, czy łatwo mnie zaskoczyć, czy też mam kłopoty z pamięcią? Z całą stanowczością oświadczam, że ani jedno, ani drugie. Po prostu kontynent afrykański jest tak różnorodny, że można tam jeździć przez wiele lat, kilka razy w roku i ciągle napotykać coś nowego.

RPA jest szczególnie bogata w ciekawe miejsca, magiczne, często surowe krajobrazy, przepiękne i pełne śladów historii miasteczka kolonialne, ma najwspanialszą kuchnię na świecie, ze świeżymi owocami morza i soczystymi stekami, doskonałymi winami. Znajdziecie tam bardzo wiele luksusowych hoteli, a także legendarną „Dumę Afryki”, czyli pociąg Rovos Rail. Na jego pokładzie udacie się w swoistą podróż w czasie i poczujecie niczym wielcy tamtego, kolonialnego świata. Oczaruje Was surowy ocean z pięknymi plażami, ale też ze stromymi klifami, dramatycznie pochylającymi się nad falami. Jeśli wytężycie wzrok, bez trudu dojrzycie w nim wieloryby. Zobaczycie bezkresną sawannę, pełną życia i kolorów, dzikie zwierzęta, wyschnięte koryta rzek, ale również rzeki płynące wartkim nurtem. Wystarczy unieść głowę ku niebu, by odnaleźć na nim piękne i różnorodne ptaki, nocą zaś najjaśniejsze i najpiękniejsze gwiazdy na świecie. Czy można o czymś więcej marzyć podczas urlopu?

Wielu podróżników przedstawia się, wymieniając liczbę krajów, które odwiedzili – 100, 150. Ciekawa licytacja. Tylko, moi kochani, kiedy można powiedzieć, że poznało się odwiedzany kraj? Ja wracam w miejsca, które mnie interesują, i być może odwiedziłem setkę krajów, może więcej, ale znam zaledwie kilka. Chociaż i to stwierdzenie uważam za dość odważne. Zaprawdę powiadam Wam, podróżujcie i wracajcie do miejsc, które się Wam spodobały i zapadły w serca. Odwiedzajcie je o innych porach roku, a sami się przekonacie, ile byście utracili, nie wracając. Nie jest sztuką „odhaczyć” miejsce na mapie, warto wywieźć w sercu z każdego odwiedzonego jakąś jego cząstkę. Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie czy wypoczynek. To także edukacja, wzbogacanie wiedzy oraz pomoc w zrozumieniu otaczającego świata, ale też swoista misja pomocy. Tak kochani, misja pomocy! Przecież dzięki temu, że zechcecie spędzić na safari kilka dni, wspomagacie lokalne społeczności. Dajecie tam żyjącym ludziom pracę, czyli chleb, środki na edukację dzieci. To za Wasze m.in. pieniądze powstają drogi, świetlice, szpitale i szkoły. Poza tym każda lodge czy hotel, z którym współpracuje Luxury Travel, przekazuje część dochodu na rzecz lokalnych społeczności. Wiele dobrego dzieje się zatem dzięki Waszemu wsparciu. To bardzo szczodre i wielkoduszne. Ale prócz tych wszystkich namacalnych i materialnych aspektów, jest inny, być może najważniejszy. Niesiecie nadzieję! Tak, nadzieję na lepsze jutro! Już wielokrotnie słyszałem to z ust moich afrykańskich przyjaciół. Dlatego bądźcie pewni, że w każdym z miejsc polecanych przez Luxury Travel zostaniecie powitani szczerym i ciepłym uśmiechem. Powitani, niczym członek rodziny. Kochani, jesteście wspaniali, odwiedzajcie Afrykę, kontynent wielkiej niesprawiedliwości społecznej, wykorzystywany oraz eksplorowany przez cały świat, ale też miejsce życia uśmiechniętych, pracowitych i uczciwych ludzi. Bo to Wy jesteście nadzieją i światełkiem w tunelu dla bardzo wielu z nich.

Kruger Mpumalanga Airport. Zaraz po wyjściu z samolotu widać, że jesteśmy w Afryce. Wskazuje na to urokliwy, kryty strzechą budynek lotniska. Niewielkich rozmiarów, nowy, bardzo schludny i przyjazny podróżnym. Mój kierowca czekał już na mnie. Udaliśmy się w drogę do słynnego rezerwatu Sabi Sand, graniczącego z Parkiem Krugera. Tygodniowy pobyt zaplanowałem tak, aby obejrzeć kilka luksusowych lodge. Oczywiście wcześniej był tam pracownik Luxury Travel na inspekcji i dzięki temu mogliśmy polecać je naszym klientom. Zresztą wielu z Was w nich już gościło. Istotne dla Luxury Travel jest, by każdy z luksusowych obozów czy hoteli  był  przez nas bardzo dokładnie sprawdzony zanim pojawią się tam nasi Klienci. Wszystkie one oferują ponadstandardową jakość i wyjątkowy serwis. Indywidualne powitanie ze schłodzonymi ręczniczkami oraz kieliszkiem szampana lub świeżo wyciskanego soku. Nieskomplikowany, prywatny check in, często obsługę osobistego butlera. Wyjazdy na safari pojazdami Land Rover/Cruiser 4 x 4 w doskonałym stanie, najlepszych z najlepszych przewodników i rangerów o niespotykanej wiedzy. Jednym słowem, gwarantujemy najwspanialsze doznania i niezapomniane wspomnienia z safari z Luxury Travel, w najlepszych cenach!

Savanna Safari Lodges 5*

 • Luksusowe, przestronne domki z tarasami i basenami, wygodnie umeblowane w stylu safari. Od chwili przyjazdu czuje się zapowiedź wspaniałej przygody. Miejsce przyjazne
 • Rodzinna atmosfera podczas posiłków, przy jednym, dużym stole. Doskonała kuchnia. Wieczorny grill przy ognisku, urozmaicony tańcem i śpiewem zespołu z sąsiedniej wioski.
 • Niezwykłe: jedna z restauracji w pieczołowicie odrestaurowanym wagonie kolejowym! Fantastyczna niespodzianka i bardzo eleganckie miejsce.
 • Doskonałe safari dzięki bardzo doświadczonym przewodnikom, należącym do najlepszych w swej branży.

Polecam żądnym przygód w atmosferze afrykańskiej gościnności i komfortu!

Leopard Hills Safari Lodge 5*

 • Kameralna lodge na bardzo wysokim, 5* poziomie, doskonała na wyjazdy rodzinne.
 • Luksusowe zakwaterowanie, domki z przepięknym widokiem i prywatnymi basenami.
 • Restauracja à la carte z wyborem doskonałych dań, bardzo dobrymi winami i pięknym tarasem widokowym.
 • Miejsce, w którym wystarczy być. Można doskonale wypocząć, nawet rezygnując raz z wyjazdu na safari. Nienaganna obsługa i serwis.
 • Doskonałe safari, doświadczeni przewodnicy.

Leadwood River Lodge 5*LUX

 • Luksusowa, kameralna lodge, przyjazna dla rodzin, indywidualna obsługa.
 • Duże wille z tarasami i prywatnymi basenami, z widokiem na rzekę odwiedzaną przez zwierzęta.
 • Możliwość sprywatyzowania całej lodge dla grupy lub dużej rodziny, ponieważ składa się z jedynie 4 luksusowych willi.
 • Doskonała kuchnia, restauracja z pięknym widokiem, wybór win i trunków premium.
 • Doskonałe safari, doświadczeni przewodnicy.

Sabi Sabi Busch Lodge 5*

 • Jedna z trzech lodges Sabi Sabi, najbardziej przyjazna rodzinom i najmłodszym gościom.
 • Fantastyczny, duży i bezpieczny „EleFun” kids club! Doskonała, wykwalifikowana, międzynarodowa kadra do opieki nad dziećmi. Zabawy i gry edukacyjne, safari dla dzieci.
 • Wygodne, przestronne domki, niektóre z własnymi basenami.
 • Wyżywienie w formie samoobsługowego bufetu oraz à la carte, do wyboru.
 • Specjalne menu dla dzieci w samoobsługowym bufecie.
 • Doskonałe safari, świetnie wyposażone, ze smakiem urządzone Amani SPA.

na główne duze na cała str
Pan_Marek-Krol_Lew
Savanna Safari Lodge
Leopard Hills
Leadwood Lodge
Sabi Sabi Bush Lodge

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka