+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Złota Trasa – 11 dni

Złota Trasa – 11 dni

Pekin – Xian – Guilin – Szanghaj

Dzień 1. Przyjazd do Pekinu
Po przybyciu do stolicy Państwa Środka Goście zostaną przewiezieni do hotelu Prime, gdzie spędzą cztery kolejne noce.

Dzień 2. Pekin
Cały dzień poświęcony jest na zwiedzanie Pekinu. Pierwszym punktem wędrówki po mieście będzie największy plac świata – Tiananmen, czyli plac Niebiańskiego Spokoju. To ogromna, niemal pusta przestrzeń u wrót Zakazanego Miasta. Nazwa placu wywodzi się z konfucjanizmu i odnosi do stanu harmonii między wszystkimi istotami. Plac Niebiańskiego Spokoju, miejsce gdzie w połowie XX wieku zrodziła się Chińska Republika Ludowa, niemal pół wieku później stał się sceną okrutnej masowej zbrodni drwiącej z nazwy tego miejsca. Z placu Niebiańskiego Spokoju Goście udadzą się do Zakazanego Miasta – leżącego w centrum Pekinu ogromnego kompleksu pałacowego, który podczas panowania chińskich cesarzy był ich siedzibą i miejscem niedostępnym. Następnie Goście zwiedzą Pałac Letni wzniesiony na Wzgórzu Długowieczności nad jeziorem Kunming i otoczony parkiem, który wraz zabudowaniami pałacu tworzy przepiękny krajobraz w pełni oddający chińską nazwę miejsca – Ogród Pielęgnowania Harmonii. Wizyta w Pałacu Letnim zakończy całodzienną wycieczkę, podczas której Gościom zostanie zapewniona kolacja – serwowana będzie kaczka po pekińsku. Po posiłku Goście udadzą się na wieczorny spektakl do Opery Pekińskiej.

Dzień 3. Pekin
Po śniadaniu Goście wyruszą na całodzienną wycieczkę, której pierwszym punktem będzie wizyta w okazałej Świątyni Lamy, miejscu lamaistycznego kultu i ważnym centrum buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzą Świątynię Niebios, zwaną też Ołtarzem Nieba – monumentalną budowlę, jeden z największych kompleksów świątynnych w Chinach, miejsce symbolizujące połączenie nieba i ziemi, gdzie cesarze oddawali niebiosom cześć. Zwiedzanie, podczas którego Gościom zostanie zapewniony lunch, zakończy przejażdżka rikszą po dzielnicy Hutong, gdzie w cieniu nowoczesnych miejskich budowli zachowały się tradycyjne zabudowania i uliczki.

Dzień 4. Pekin
Na ten dzień zaplanowano poznawanie największej budowli, jaka kiedykolwiek została wzniesiona przez człowieka – Wielkiego Muru Chińskiego, który oplata wzgórza oddzielające cesarstwo od Wielkiego Stepu i ciągnie się przez niemal 6000 kilometrów. Jest jedyną konstrukcją widoczną z kosmosu. Po wizycie na fragmencie Wielkiego Muru Chińskiego Goście obejrzą potężne grobowce 13 cesarzy dynastii Ming. Podczas zwiedzania Gościom zostanie zapewniony lunch.

Dzień 5. Pekin – Xian
O poranku Gościom zostanie podane śniadanie. Następnie wczesnym popołudniem wyruszą do portu lotniczego i polecą do Xian, gdzie zostaną zakwaterowani na dwie noce w hotelu Hyatt Regency Xian. W mieście Xian zaczynał się Jedwabny Szlak, stąd karawany kupców i podróżnicy wyruszali do dalekich ziem Zachodu, by powrócić z drogocennymi dobrami. Stolica prowincji Shaanxi to również jedno z najważniejszych miast w historii Chin, siedziba 73 cesarzy z 13 dynastii. Po przylocie do Xian Goście obejrzą jego zabytkowe mury, a następnie udadzą się do Wielkiego Meczetu w dzielnicy muzułmańskiej i pospacerują ulicą Muzułmańską, na której swoje niezwykłe sklepy otwarli wyłącznie wyznawcy Allaha. Tego dnia również Gościom zostanie zapewniony lunch.

Dzień 6. Xian
Po śniadaniu Goście wyruszą na całodzienną wycieczkę rozpoczynającą się od spotkania z 8 tysiącami imperialnych żołnierzy, którzy zwarli szyki wokół grobowca pierwszego cesarza Chin, tworząc jego własną, osławioną Terakotową Armię. Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta w Muzeum Historii Shaanxi. Podczas zwiedzania miasta Gościom zostanie podany lunch, a po zakończeniu wycieczki także kolacja, na którą przygotowane zostanie danie z tradycyjnych klusek. Po posileniu się Goście będą mogli poznać sekrety przygotowywania chińskich specjałów, przyglądając się pracy w kuchni restauracji. Wieczorem obejrzą spektakl poświęcony dynastii Tang.

Dzień 7. Xian – Guilin
Tego dnia po śniadaniu Goście zostaną przewiezieni do portu lotniczego i odlecą do Guilin, gdzie zostaną zakwaterowani na dwie noce w hotelu Sheraton. Pierwszego dnia w Guilin pojadą do Jaskini Trzcinowego Fletu. Wnętrze tej 240-metrowej jaskini usiane jest imponującymi formacjami stalaktytów efektownie podświetlonymi barwnym zmieniającym się światłem, którego gra na skałach i wodzie stwarza niezwykle tajemnicze i surrealistyczne efekty. Ściany jaskini pokrywa również kilkadziesiąt inskrypcji z czasów dynastii Tang. To wiersze lub dzienniki odwiedzających to miejsce dawnych podróżników. Swą nazwę jaskinia zawdzięcza porastającej jej wlot gęstej trzcinie, z której wyrabiano tradycyjne flety. Flety te wytwarzane są do dziś i można je nabyć nieopodal jaskini, w ładnym parku z pawilonami, stawami i mostami. Następnie uczestnicy wycieczki udadzą się do Parku Siedmiu Gwiazd.

Położony na wschodnim brzegu rzeki Li park to 120-hektarowy obszar nazwany tak przez podobieństwo ułożenia siedmiu wznoszących się w jego granicach szczytów do pozycji gwiazd w konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy. Są tu krystalicznie czyste stawy i strumienie, kamienny las i spokojne doliny, a ten przepiękny, tętniący życiem krajobraz wypełnia bujna zieleń i wspaniałe kwiaty. Dzięki przyjemnemu mikroklimatowi parku, można go odwiedzać o dowolnej porze roku. W przerwie zwiedzania Gościom zostanie podany lunch.

Dzień 8. Guilin – Yangshuo
Po śniadaniu Goście wyruszą do jednego z najpiękniejszych miejsc w Chinach, którego krajobraz zobaczyć można na rewersie banknotu 20 yuan. Wśród fantastycznych wapiennych wzgórz o poetyckich nazwach wije się rzeka Li. Płynąc nią, goście będą mieli okazję podziwiać majestatyczny krajobraz Guilin, a po drodze odwiedzą malownicze wioski. Kolejnym punktem podróży będzie Yangshuo wraz z jego rynkami. Podczas wycieczki Gościom zostanie zapewniony lunch.

Dzień 9. Guilin – Szanghaj
Po śniadaniu uczestnicy wycieczki zostaną przewiezieni do portu lotniczego i odlecą do Szanghaju, gdzie zostaną zakwaterowani na dwie noce w hotelu Peace. Szanghaj to metropolia orientalna i futurystyczna zarazem, lśniący neonami las niebotycznych wież, miejsce, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem, tworząc największe miasto Państwa Środka i jednocześnie jedno z największych miast na świecie. Dzień upłynie gościom na zwiedzaniu takich miejsc jak piękny czterystuletni Ogród Yuyuan oraz Świątynia Nefrytowego Buddy ze wspaniałym nefrytowym posągiem. Wieczorem Goście pójdą na spacer osławionym nabrzeżem widokowym Bund, gdzie celowo ograniczono wysokość zabudowy, dzięki czemu podziwiać można piękną panoramę miasta. Następnie Goście obejrzą występ Szanghajskiej Trupy Akrobatycznej. Posiłki tego dnia obejmą prócz śniadania także lunch i kolację.

Dzień 10. Szanghaj
Ten dzień również poświęcony jest na zwiedzanie Szanghaju. Najpierw Goście udadzą się na plac Ludowy – niegdyś tor wyścigów konnych, dziś punkt orientacyjny, według którego mierzone są odległości w całej metropolii. Z placu Ludowego uczestnicy wycieczki wyruszą w dalszą drogę, by odwiedzić Muzeum Szanghajskie. Zwiedzanie miasta zakończy spacer ulicą Nankin. Podczas wycieczki Gościom zostanie zapewniony lunch.

Dzień 11. powrót do kraju
Po śniadaniu goście pożegnają Państwo Środka i zostaną przewiezieni do portu lotniczego, skąd wrócą do kraju.

W cenę wliczane są: zwiedzanie i posiłki wymienione w planie podróży, krajowe połączenia lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi, wszystkie przejazdy i transport lądowy, zakwaterowanie w hotelach oraz usługi anglojęzycznego przewodnika i kierowcy. Operator zastrzega sobie prawo do zmiany hoteli na inne tej samej klasy.

W cenę nie są wliczane: międzynarodowe połączenia lotnicze z i do Chin, opłaty paszportowe i wizowe związane z wjazdem do Chin, napiwki dla przewodników i kierowców oraz wszystkie wydatki natury osobistej.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka