+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Władywostok – Moskwa

Władywostok – Moskwa

Trasa: Władywostok – Chabarowsk – Ułan Ude – jezioro Bajkał – Irkuck – Nowosybirsk – Jekaterynburg – St.Petersburg – Moskwa

 Dzień 1. Władywostok
Spotkanie z przedstawicielem firmy na lotnisku, a następnie przejazd do czterogwiazdkowego hotelu Hyundai. Powitalna kolacja w hotelu.

Dzień 2. Władywostok
Zwiedzanie miasta dotychczas zamkniętego dla obcokrajowców, a zwłaszcza jego militarnych atrakcji. Wieczorem przejazd na dworzec i rozpoczęcie podróży pociągiem Trans-Siberian Express.

Dzień 3. Chabarowsk
Po porannym przyjeździe do Chabarowska wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Powrót do pociągu i kontynuowanie podróży w kierunku zachodnim, blisko granicy z Chinami.

Dzień 4-5. W pociągu
Cały dzień w pociągu pozwoli w pełni docenić przestronne i komfortowe wnętrza przedziałów oraz doskonałą kuchnię.

Dzień 6. Ułan Batar
Przyjazd do stolicy Mongolii – Ułan Batar. W programie zwiedzanie klasztoru Gandan, jednego z najważniejszych klasztorów buddyjskich Mongolii, która mieści społeczność ponad 500 mnichów. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym. Bedzie także okazja odwiedzić rodzinę mongolską prowadząca koczowniczy styl życia w tradycyjnym namiocie tzw. Ger.

Dzień 7. Ułan Ude
Po południu przyjazd do Ułan Ude, stolicy Republiki Burłackiej. Zwiedzanie miejscowej świątyni buddyjskiej, przejazd autokarem do wioski wyznawców starej wiary. Dzień zwieńczy występ lokalnych tancerzy i muzykantów.

Dzień 8. Jezioro Bajkał
Jadąc licznymi tunelami i okrążając klify, pociąg osiąga linię brzegową największego jeziora na świecie – Bajkału. Przewidziany postój w jednej z zatok jeziora i grill nad samym brzegiem. Dla śmiałków możliwość kąpieli w jeziorze, jednak należy pamiętać, że nawet latem temperatura wody nie przekracza 10 stopni Celsjusza. Kolejnym punktem programu jest wizyta w małej wiosce Listwianka położonej wśród wzgórz. Powrót do pociągu na kolację i odjazd w dalszą drogę.

Dzień 9. Irkuck
Rano przyjazd do Irkucka, miasta zwanego Paryżem Syberii. Wycieczka po miejscowych muzeach, poznanie tutejszej kultury oraz klasycznej architektury drewnianej.

Dzień 10. W pociągu
Relaks i wypoczynek w przedziale. Pociąg przejeżdża przez Krasnojarsk i udaje się w kierunku Nowosybirska.

Dzień 11. Nowosybirsk
Postój pociągu w mieście i zaproszenie pasażerów do obejrzenia słynnego gmachu opery, placu Lenina i rzeki Ob, której długość wynosi ponad 5600 km, licząc od źródła do samej Arktyki.

Dzień 12. Jekaterynburg
To ostatnie po azjatyckiej stronie miasto, stolica Uralu, dzielącego Europę od Azji. W programie zwiedzanie miejsca egzekucji carskiej rodziny Romanowów oraz Muzeum Minerałów Uralu.

Dzień 13. Suzdal
W drodze do Moskwy wizyta w Suzdal – miasta należącego do tzw. Złotego Pierścienia Rosji. W programie przewidziano zwiedzenie najważniejszych zabytów.

Dzień 14. Moskwa
Poranny przyjazd do Moskwy. Przejazd do pięciogwiazdkowego hotelu Ritz-Carlton na nocleg.

Dzień 15. Moskwa
Po wspaniałym śniadaniu całodzienne zwiedzanie Moskwy, w tym m.in. Kremla i Placu Czerwonego. Przejazd na lotnisko międzynarodowe i lot powrotny do kraju.

Data podróży w 2018: 5-19.03.

Ceny:
Silver Class – od 15.790 $
Golden Class – od 19.490 $
Imperial Class – od 30.890 $

Cena za 1 osobę w przedziale dwuosobowym. Zawiera: pełne wyżywienie, napoje (w zależności od wykupionej klasy) i wycieczki.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka