+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Velaa Private Island, atol Noonu

Velaa Private Island, atol Noonu

Luksusowy hotel na prywatnej wyspie uosabiającej wszystko, co najwspanialsze w archipelagu. Jego właścicielem i twórcą jest Jiri Smejc, który widział wiele wysp, jednak Velaa jest jego zdaniem najlepszym miejscem na spędzenie ekskluzywnych wakacji. Hotel zbudowano z miejscowych materiałów, a jego wystrój i architektura nawiązują do otaczającej natury. Budynek przypomina kształtem głowę żółwia, co jest efektem pracy czeskiego architekta Petra Kolara. Luksusowe wille wyposażono w piękne meble, a goście mogą odpocząć w basenach. Wśród kilku lokali na uwagę zasługuje Aragu, czyli restauracja dla smakoszy, w której z produktów ekologicznych powstają kulinarne dzieła sztuki. Czuwa nad tym znany szef kuchni Gaushan De Silva. W piwniczce z winami znajduje się ponad 500 skrzynek i jest to największa kolekcja na Malediwach. Velaa Private Island szczyci się posiadaniem takich rarytasów jak Romanée Conti z własnej winnicy, rocznik 1956 i 1870 Blandy’s Verdelho Solera. Podczas pobytu na wyspie warto wybrać się na rejs trimaranem Weta lub katamaranem Topcat K1, a także odwiedzić miejsca do nurkowania, którę znajdują się zaledwie 15 min od brzegu wyspy. Fani wędkowania mogą pożeglować na ocean w łodzi wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt do połowów. W ośrodku znajduje się również 6-metrowa ścianka wspinaczkowa. Spa zaprasza na sesje jogi i medytacji przeprowadzane na platformie z pięknym widokiem na bujne ogrody i pole golfowe. Wewnętrzną harmonię uzyskuje się dzięki zestawowi ćwiczeń, postaw i technik.

Lokalizacja: wyspa Velaa, około 45 min podróży z lotniska w Male.

Zakwaterowanie: 47 willi, domów i rezydencji, w tym 18 nawodnych. Wille na plaży: Beach Pool Villa, Deluxe Beach Pool Villa, Beach Pool House i Velaa Private Residence, domy na palach: Sunrise Water Pool Villa, Sunset Deluxe Water Pool Villa, Ocean Pool House and Romantic Pool Residence.

Restauracje i bary: 6 lokali gastronomicznych − Athiri, Avi, Tavaru, Wine Cellar, Aragu, Cru.

Udogodnienia: biblioteka, klub dla dzieci Lha Velaa Kids Club, ekskluzywne butiki.

Sport i rekreacja: sporty wodne, m.in. nurkowanie, żeglowanie, wędkarstwo, oraz joga i medytacja, ćwiczenia fitness, squash, badminton, siatkówka plażowa, ścianka wspinaczkowa, golf.

Spa: terapie inspirowane tradycjami azjatyckimi, w tym ajurwedyjskie, zabiegi będące wyrazem holistycznego podejścia do zdrowia.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl