+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Pantelleria dla konesera

Sikelia Luxury Retreat Pantelleria

Gdzieś między Afryką i Sycylią położona jest wyspa Pantelleria, która oczarowuje turystów naturalnym pięknem i pozwala na zgłębianie tajemnic jaskiń lub pływanie w krystalicznie czystej wodzie małych zatoczek. To właśnie na tym „pępku Morza Śródziemnego”, jak nazywał wyspę Homer, znajduje się jeden z najbardziej fascynujących hoteli. W luksusowym hotelu Sikelia Luxury Retreat bierze się pod uwagę różnorodność kulturową regionu – mieszaninę kultury południowych Włoch i wpływów arabskich. Pokoje mają zatem wystrój odzwierciedlający atmosferę tradycyjnego domu dammusi charakteryzującego się skromnym, surowym, można nawet powiedzieć klasztornym wnętrzem, a jednocześnie tchną współczesną, wyrafinowaną elegancją. Zabiegi spa i masaże odbywają się w cudownym ogrodzie arabskim. Powstała przed 300 000 lat wulkaniczna wyspa kryje wiele sekretów. Warto przede wszystkim wybrać się w podróż drogami prowadzącymi pośród śródziemnomorskich krzewów i skał wulkanicznych, aby dotrzeć do gorących źródeł w regionie Gadir, naturalnej sauny w Jaskini Benikulà lub leczniczego błota na brzegach jeziora Lago di Venere. Położone z dala od cywilizacji dobrodziejstwa natury na świeżym powietrzu pozwalają nie tylko dodać energii duszy i ciału, lecz także poczuć jedność z naturą. Ekskluzywny hotel jest wyjątkowy również dzięki unikalnej kuchni, łączącej sycylijskie tradycje ze smakami arabskimi i afrykańskimi. Takie potrawy smakują najlepiej z doskonałym winem i oliwą, które pochodzą od Coste Ghirlanda, partnera hotelu zajmującego się uprawą winorośli i drzew oliwnych. Afrykańskie słońce, specyficzny mikroklimat i gleba nadają niezwykły aromat słynnym winogronom szczepu zibibbo, z których powstaje wino serwowane gościom.

Lokalizacja: wyspa Pantelleria, ok. 45 min lotu z lotniska w Palermo.

Zakwaterowanie: 20 luksusowych apartamentów: Suite Pantesche, Executive Suite, Master Suite, Iconic Suites, La Stanza Sui Tetti.

Restauracje i bary: Themà Restaurant and Lounge.

Udogodnienia: ogród arabski, Coste Ghirlanda Wine Laboratory (winiarnia).

Sport i rekreacja: nurkowanie, wycieczki piesze i rowerowe.

Spa: zabiegi i masaże w apartamentach oraz w ogrodzie, zabiegi leczniczym błotem na brzegu Lago di Venere, gorące źródła, naturalne sauny.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl