+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Seszele – informacje o kraju

Seszele – informacje o kraju

Seszele to państwo utworzone na archipelagu złożonym z ponad 100 w większości koralowych wysp, leżących we wschodniej części Oceanu Indyjskiego. Stolica kraju – Victoria leży na wyspie Mahe. Liczy 35 tys. mieszkańców, cała republika natomiast ok. 75 tys. osób. Chociaż duże dochody mieszkańcom przynosi uprawa oraz eksport herbaty i kokosów, wyspy znane są na całym świecie przede wszystkim jako jedno z najprzyjemniejszych miejsc na odpoczynek.

Tutejszy równikowy klimat, z temperaturą wynoszącą przez cały rok 26 – 27°C, jest jednym z najłagodniejszych na świecie. Pora deszczowa przypada na okres od grudnia do maja, przez pozostałe miesiące pogoda jest idealna.

Obok rewelacyjnego klimatu, zachętą dla turystów z całego świata jest wyjątkowe piękno wysp. Na każdej są piaszczyste plaże (główna wyspa Mahe ma około 70 plaż) oraz bogata tropikalna roślinność. Tutejsza baza turystyczna odpowiada najbardziej wyrafinowanym gustom. Na największych wyspach zbudowano luksusowe hotele, tworzące całe kurorty, a mniejsze często zamieniane są w prywatne posiadłości, na których znajduje się tylko kilka lub kilkanaście superluksusowych willi dla najbardziej zamożnej klienteli.

Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego to wymarzone miejsce uprawiania sportów wodnych i nurkowania w pobliżu bajecznie kolorowych raf. Osoby, które cenią przede wszystkim ciszę i spokój, tu znajdą najlepsze warunki wypoczynku w rajskiej scenerii, mogą opalać się na białym piasku plaży, pod palmami lub poddając się relaksującym zabiegom w SPA.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka