+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Safari helikopterowe – 9 dni

Safari helikopterowe – 9 dni

Dzień 1 – 4.
Safari rozpoczyna się na lotnisku w Johannesburgu (RPA). Pierwszym przystankiem śmigłowca, po ponad godzinnym locie, jest stolica Botswany – Gaborone. Po załatwieniu wszystkich formalności urzędowych, lot kontynuowany jest do miejscowości Maun.

Większość trasy biegnie ponad rozległymi obszarami pustyni Kalahari, na której z lotu ptaka można zobaczyć antylopy eland, springboki, gemsboki i ostrorogi. Z Maun śmigłowiec leci wprost w serce delty Okawango – olbrzymie rozlewiska, kanały, laguny i wyspy zostały utworzone przez masy wody, które co roku zalewają w tym miejscu pustynię.

Pierwszym lodge’m, w którym Goście spędzają trzy noclegi, jest Tubu Tree. Znajduje się on w rezerwacie przyrody Jao – obszarze o pow. 60 000 hektarów w delcie Okawango i graniczy z rezerwatem zwierząt Moremi. Składa się on z tradycyjnych namiotów safari, wzniesionych na drewnianych platformach. Każdy namiot jest komfortowo wyposażony m.in. w łazienki.

Obok prywatnych namiotów zbudowano również jadalnię z salonem i pub. Goście mają możliwość zwiedzania okolicy i oglądania z bliska zwierząt podczas dziennych i nocnych wypraw samochodami lub spacerów z przewodnikami. Jeśli poziom wody jest wystarczająco wysoki, możliwe są przejażdżki miejscowymi łodziami mokoro po mokradłach. Spośród dużych zwierząt najczęściej można tu zobaczyć: słonie, lwy, zebry, żyrafy, kudu, impale i lamparty.

Dzień 5 – 7. 
Wylot do następnego obozowiska na równinie Duba. Lodge zbudowano w zagajniku akacji i fig, na płaskowyżu. Podczas pory wylewu zamienia się on w wyspę. Każdy z 6 namiotów posiada własną łazienkę oraz werandę, z której można oglądać okolicę. W skład obozu wchodzą również jadalnia, pub i basen.

Okolica słynie przede wszystkim z gromadzących się tu stad bawołów i polujących na nie lwów. Życie jednych i drugich zwierząt było kiedyś dokumentowane w tych właśnie okolicach przez ekipę National Geographic. Duże wrażenie sprawia również ogromna ilość i różnorodność tutejszych ptaków wodnych. Goście mogą zwiedzać okolicę samochodem, pieszo oraz łodziami, jeśli odpowiednio wysoki stan wody na to pozwala. Wycieczki odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy.

Dzień 8. i 9. 
Wylot do obozu Jack’s Camp. Podróż trwa 1 godzinę i 20 minut. To klasyczne pustynne obozowisko znajduje się na pustyni Kalahari, na skraju największych na świecie solnisk Makgadikgadi. Składa się z 8 komfortowych namiotów z łazienkami oraz zewnętrznymi prysznicami dla tych, którzy lubią kąpać się pod gwiazdami. W oddzielnych namiotach znajduje się jadalnia oraz salon wyłożony perskim dywanem, w którym pija się popołudniową herbatę. W zależności od okresu roku i ilości opadów można z bliska oglądać zwierzęta typowe dla sawanny lub pustyni.

Okolicę zwiedza się samochodem lub pieszo z przewodnikami z plemienia Buszmenów, oprowadzającymi Gości m.in. po miejscach, w których rosną historyczne baobaby, pamiętające czasy wypraw podróżników Livingstone’a i Selousa. Podczas suchych zimowych miesięcy można wybrać się na wyprawę quadami po solniskach.

Podróż powrotną helikopterem uatrakcyjnia lądowanie na Kubu Island, gdzie znajduje się skupisko największych baobabów w całej południowej Afryce. Kolejny postój przewidziano w mieście Francistown, gdzie są załatwiane formalności związane z przekraczaniem granicy. Po dalszym, ponad 2-godzinnym locie, helikopter ląduje na lotnisku w Johannesburgu.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka