+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

RPA – Informacje o kraju

RPA – Informacje o kraju

Republika Południowej Afryki (RPA) – jest krajem dużym i bardzo zróżnicowanym. Powierzchnia jej wynosi 1 223 201 km2, czyli około cztery razy więcej niż powierzchnia Polski. Różnorodność etniczną najlepiej oddaje popularne powiedzenie „Rainbow Nation” (naród o wszystkich barwach tęczy), które odnosi się nie tylko do zróżnicowania kolorów skóry mieszkańców RPA, ale i do różnorodności kulturowej narodowości zamieszkujących ten kraj.

Według badań z 1996 roku, liczba ludności w RPA wynosi 40,6 milionów. Przewagę stanowią Murzyni – 77%, następnie biali – 11%, kolorowi – 9%, Azjaci – 3%.  Główne plemiona afrykańskie to: Zulusi, Xhosa, Tswana, Sotho, Ndebele, Swazi, Shangaan/Tonga oraz resztki pierwotnych mieszkańców – Buszmeni (San). Jedenaście języków uznanych jest za urzędowe, a najbardziej znanymi są angielski i afrykanerski.

Bogactwo krajobrazów wiernie oddaje powiedzenie: „A world in one country” (świat w jednym kraju). RPA, ze względu na doskonałą infrastrukturę komunikacyjną; autostrady łączące największe miasta i ośrodki turystyczne, połączenia lotnicze oraz system bankowy, który nie odbiega standardem od europejskich, jest prawdziwym „turystycznym rajem”.

Ogromne zróżnicowanie geograficzne, przyrodnicze, kulturalne i gospodarcze kraju umożliwia zaproponowanie takich atrakcji turystycznych, które usatysfakcjonują każdego przybywającego do RPA. Największą atrakcją jest oczywiście oglądanie zwierząt w jednym z 17 znajdujących się w tym kraju parków.

Podczas safari fotograficznego można obejrzeć zarówno typowe zwierzęta, zamieszkujące afrykański busz, jak i pingwiny oraz wieloryby. W RPA żyje więcej gatunków ssaków niż w Ameryce Południowej, Europie i Azji razem wziętych! Popularne są również polowania na rozległych, prywatnych farmach dzikich zwierząt.

Najciekawsze miejsca i atrakcje w RPA:

– Park Narodowy Krugera: jeden z największych parków narodowych na świecie o powierzchni 20 tys. km2, gdzie turyści mogą zobaczyć tzw. Wielką Piątkę (lew, lampart, słoń, bawół i nosorożec). Stanowi on wymarzone miejsce na ekskluzywne safari, z bardzo dużą liczbą luksusowych hoteli i obozów.

– Półwysep Kapsztadzki: włącznie z Górą Stołową, Przylądkiem Dobrej Nadziei i okolicznymi winnicami, szczyci się wspaniałymi krajobrazami i przede wszystkim ekskluzywnymi hotelami.

– Sun City: afrykańskie Las Vegas, gdzie można nie tylko uprawiać gry hazardowe, ale również żeglować, pływać, grać w golfa oraz oglądać dziką zwierzynę w pobliskich rezerwatach.

Polecamy luksusowe hotele oraz ekskluzywne safari w RPA !

Waluta: Rand (ZAR)
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka