+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Private Skeleton Coast Safari, 6 dni

Private Skeleton Coast Safari, 6 dni

Dzień 1.
Wylot (w godzinach porannych) z Windhoek do Soussusvlei na pustyni Namib. Miejsce to słynie z ogromnych pustynnych wydm, uważanych powszechnie za najwyższe na świecie. Po wylądowaniu na lotnisku w Sessreim, goście zabierani są samochodami na wycieczkę w pobliże tych słynnych wydm, sięgających nawet wysokości 300 metrów. Chętni mogą się nawet na nie wspiąć. Po obejrzeniu ich z bliska – lot samolotem do lodge’u Wolwedans, który znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody Namib, gdzie goście spędzą 2 noce. Po południu wycieczka samochodami po okolicy.

Dzień 2.
Wylot do Luderitz na całodniową wycieczkę nad Zatokę Elżbiety. Największą atrakcją będzie wizyta w opuszczonym przez dawnych mieszkańców mieście Luderitz, założonym przez pierwszych niemieckich kolonistów w czasach, gdy Namibia była kolonią niemiecką. Po zwiedzeniu miasta i sąsiadującej z nim kopalni diamentów przejazd na wybrzeże oceanu i wizyta w kolonii fok, które żyją w Zatoce Atlas. Podczas powrotnego lotu goście będą mieli okazję zobaczyć z lotu ptaka Zatokę Spencera, w której znajduje się wrak statku Otavi oraz kolejne kolonie fok wylegujących się na przybrzeżnych skałach oraz pingwinów.

Dzień 3.
Poranny lot z lodge’u Wolwedans do Swakompmund, podczas którego pasażerowie samolotu będą mogli obejrzeć z lotu ptaka wrak statku Eduard Bohlen w Zatoce Conception. Po wylądowaniu i uzupełnieniu paliwa w Swakompmund, lot będzie kontynuowany na niskiej wysokości wzdłuż Wybrzeża Szkieletowego aż do Cape Cross, na którym znajduje się największa na świecie kolonia fok. Następnie samolot skręci na wschód, w kierunku pustyni, w stronę Ugab, czyli pustynnych terenów prawie pozbawionych życia, które wyglądem przypominają krajobraz księżycowy. Po wylądowaniu w Dolinie Huab, goście spędzą noc w lodge’u Kuidas. W pobliżu znajdują się naskalne rysunki wykonane przez dawne plemiona, zamieszkujące przed wiekami te tereny.

Dzień 4.
Po śniadaniu wyjazd samochodami terenowymi na wycieczkę wzdłuż rzeki Huab, podczas której będzie można zobaczyć z bliska miejscową florę, faunę oraz niezwykłe w kształcie formacje skalne, utworzone przez czerwoną zastygłą lawę i żółty piaskowiec. Po powrocie do obozu i obiedzie – wylot samolotem ponownie w stronę Wybrzeża Szkieletowego. W tej części wybrzeża leżą dwa świetnie zachowane wraki statków: Montrose i Henrietta. Na wybrzeżu goście przesiądą się do samochodów i będą mogli z bliska podziwiać niezwykłe kolory nadbrzeżnych skał agatowych, granitów, lawy oraz ogromną ilość wyrzuconych na brzeg kości wielorybów. Po powrocie do samolotu – lot na północ do doliny Hoarusib, gdzie w lodge’u Purros goście spędzą noc.

Dzień 5.
Po śniadaniu wycieczka samochodami po dolinie Hoarusib oraz wizyta w wiosce miejscowych Nomadów, należących do plemienia Himba. Po drodze przy odrobinie szczęścia można spotkać słonie żyjące na terenach półpustynnych. Po powrocie do obozu – wylot samolotem dalej na północ, nad rzekę Kunene, leżącą na samej granicy z Angolą. W czasie lotu będzie można zobaczyć wrak statku Kaiu Maru. Po wylądowaniu pasażerowie przesiądą się do samochodów i będą kontynuowali dalszą podróż przez góry i wydmy doliny Hartmann, ciągnące się aż do rzeki Kunene. Podczas przerwy w podróży zostanie podany obiad w formie pikniku. Po dotarciu do lodge’u nad rzeką Kunene – czas na odpoczynek.

Dzień 6.
Wczesnym rankiem wycieczka łodziami po rzece Kunene, podczas której będzie okazja do obserwowania żyjących tam ptaków i krokodyli. Po obiedzie – lot powrotny do Windhoek.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka