+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Portugalia – informacje o kraju

Portugalia – informacje o kraju

Ten piękny skrawek ziemi na krańcu Europy to ojczyzna ludzi, którzy ukochali urok prostych przyjemności. Choć czarujące uliczki pełne są małych kawiarenek, po godzinie trzeciej w oknach kamienic dojrzeć można jedynie wiszące na sznurkach pranie, którym leniwie porusza wiatr. Spacerując ich wąskim labiryntem po misternie ułożonych ozdobnych chodnikach i podziwiając przepiękne kompozycje z ceramicznych płytek azulejos, natknąć się można niespodziewanie na cytrynowe i pomarańczowe drzewka, lub usłyszeć niosącą się nad miastem tęskną melodię fado.

To nie kraj dla znudzonych życiem, bo życie jest tu celebrowane z nieopisaną pasją. Uśmiechnięci i otwarci Portugalczycy cieszą się każdą upływającą chwilą – rozmową, spokojną lekturą gazety, niespiesznie pitą kawą i przypatrywaniem się ludziom, bardzo chętnie dzieląc czas z rodziną i czerpiąc radość ze wspólnych posiłków. Radość ze wspólnego przebywania widoczna jest w doskonałym, pełnym szacunku porozumieniu pomiędzy starymi i młodymi, którzy, dzięki małym filiżankom mocnej, bardzo słodkiej espresso z odrobiną mleka, bawią się razem do późnej nocy.

Sztuka kulinarna Portugalii to prawdziwie popisowe połączenie prostoty z finezją – każdy region ma swoje słodycze i swój pomysł na przyrządzanie doskonałych specjałów, będących przedmiotem prawdziwej dumy: doskonałe sery, dorsze suszone na słońcu, trójkolorowa fasola i aromatyczne wędliny presunto, wszystko serwowane z doskonałym winem.

Z portugalskiego wina porto słynie szczególnie Dolina Douro, miejsce, w którym zobaczyć można jak rodzi się najlepsze porto świata. Każdego roku w maju ludzie przybywają do Porto – miasta u ujścia rzeki Douro do Oceanu – by podczas festiwalu wina zobaczyć spływające rzeką z doliny specjalne łodzie, niosące jak dawniej beczki pełne doskonałego trunku. Co ciekawe, najlepszy smak porto uzyskuje przez leżakowanie w beczkach ze specjalnego gatunku polskiego i czeskiego dębu, których wykonanie kosztuje majątek, jednak rezultat wart jest swej ceny. Prócz święta wina Portugalczycy szanują swoje dawne tradycje wyrażane w wielu innych festiwalach, podczas których zachowane są oryginalne stroje i obrządki.

Kraj ten jest pełen świadectw swego bogatego dziedzictwa, skrytego pośród zjawiskowo pięknej przyrody. Choć jego stolica, Lizbona, to niesamowite miasto, którego urodę dodatkowo podziwiać można z wielu malowniczych punktów widokowych, wież, fortyfikacji, a nawet specjalnego tramwaju, niezwykłość Portugalii w pełni poznać i docenić można wybierając się do jednej z mniejszych miejscowości. Kuszą przytulne senne miasteczka i ich zachwycające plaże, wystawne pałace i zamki Sintry wraz z cudownym przylądkiem Cabo de Roca, czy też oszałamiająco piękne wybrzeże Algarve na południu kraju lub leżąca daleko na oceanie wyspa Madera.

Portugalia to tak naprawdę urzekające piękno prostoty: bardzo niebieskie niebo z małymi obłoczkami, słońce, ocean, powietrze, oplecione winnymi pnączami i kwiatami bugenwilli bielone ściany, czerwone dachy i płynąca z codzienności radość.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka