+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Peru – informacje o kraju

Peru – informacje o kraju

Niegdysiejsze serce Imperium Inków, Peru to wyłaniające się z zieleni dżungli i porośniętych nią Andów państwo na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, sąsiadujące z Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią i Chile. To raj dla miłośników przyrody i przygody – jednoczesnego obcowania z nimi dostarczy przemierzanie bujnych lasów deszczowych i eksploracja napotykanych tam tajemniczych prekolumbijskich ruin.

Kwintesencją skarbów Peru jest cytadela Machu Picchu (w inkaskim języku keczua nazwa ta oznacza Starą Górę), wzniesiona przed wiekami wysoko ponad dżunglą, na słonecznych szczytach Andów. Widok spowitych w chmury ruin miasta Machu Picchu jest jednym z najbardziej spektakularnych na Ziemi. Miejsce to jest zwieńczeniem Szlaku Inków – malowniczej trasy, wytyczonej wzdłuż oryginalnych inkaskich dróg, doskonale zachowanych i stanowiących popularny szlak pieszych wędrówek poprzez niesamowicie bujne wilgotne lasy.
Nie wiadomo dokładnie, czym było Machu Picchu, choć przepiękne i bardzo ustronne położenie, gęsta sieć strażnic i bardzo niewielka liczba mieszkańców sugerują… ekskluzywny kurort wypoczynkowy dla inkaskich osobistości.

Kolejne dwie sławne, tajemnicze ciekawostki znaleźć można na rozległych peruwiańskich płaskowyżach. Na jednym z nich, Altiplano, leży największe jezioro wysokogórskie świata – Titicaca. Wody jeziora są domem dla Indian zamieszkujących pływające wyspy, wzniesione w całości z trzciny, pomiędzy którymi poruszać się można na trzcinowych łodziach. Być może to spadkobiercy cywilizacji Atlantydy, której stolica, według niektórych hipotez, mieściła się na podobnym jeziorze na tym samym płaskowyżu w sąsiedniej Boliwii, a trzcinowe okręty docierały wówczas aż do wybrzeży Egiptu…

Druga zagadka kryje się na pustyni Nazca. Płytkie linie, doskonale zachowane przez suchy, bezwietrzny klimat płaskowyżu, wyglądające z pozoru jak skomplikowana sieć krętych ścieżek, z lotu ptaka ujawniają setki gigantycznych figur ptaków, pająków, małp, ryb i innych stworzeń. Nie wiadomo w jaki sposób wykonano tak precyzyjne rysunki tak ogromnych rozmiarów i co najważniejsze: kto miał je oglądać.
Stolica państwa i brama do jego tajemnic to Lima – ogromna metropolia na wybrzeżu Pacyfiku, założona przez konkwistadora Francisco Pizarro, która zachowała wiele zabytków zarówno kolonialnych, jak i pochodzących z epoki przed konkwistą. Przybywając do Peru pamiętać należy o położeniu tego państwa w pobliżu równika – przez co słońce operuje bardzo silnie – oraz o nierzadko znacznych wysokościach terenu, do których należy przywyknąć przed podjęciem wędrówki.

Ciekawym sposobem na objawy choroby wysokościowej może być żucie (wzorem mieszkańców) liści koki – nie jest to narkotyk, użycie liści jest legalne i stanowi ważny element kultury Peru, a same liście koki są składnikiem receptury Coca-Coli. Podczas podróży przez kraj można zaopatrzyć się w wysokiej klasy odzież i koce z wełny alpaki – miłą i oryginalną pamiątkę Peru. Warto odwiedzić ten piękny i intrygujący kraj, otrzeć się o skrywane przez niego tajemnice i zobaczyć na własne oczy cuda śnieżnych Andów.

Waluta: nowy sol (PEN)

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka