+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Peru dla koneserów, 8 dni

Peru dla koneserów, 8 dni

Zapraszamy na luksusowe wakacje w Peru! Specjaliści Luxury Travel dopasują program do Państwa oczekiwań. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz najwyższą jakość usług.

Dzień 1. Przylot do Limy
Po przybyciu do stolicy Peru – Limy, goście zostaną przewiezieni do ekskluzywnego hotelu Belmond Miraflores Park, gdzie w apartamentach z widokiem na ocean spędzą dwie kolejne noce. Pozostała część dnia przeznaczona jest na odpoczynek.

Dzień 2. Lima
Po śniadaniu zaplanowano wycieczkę do centrum Limy, które od 1991 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości dzięki przepięknej architekturze kolonialnej. Następnie udadzą się Państwo do XIX-wiecznej posiadłości, gdzie mieści się Muzeum Larco Herrera z kolekcją starożytnych peruwiańskich wyrobów ze złota i srebra oraz interesującą ceramiką przedstawiającą sceny erotyczne. Lunch zostanie podany w budynku muzeum. Popołudnie przeznaczone jest na odpoczynek.

Dzień 3. Lima – Cuzco
O poranku goście wyruszą na lotnisko, by odbyć lot do Cuzco. Po wylądowaniu zostaną przewiezieni do Belmond Hotel Monasterio mieszczącego się w zbudowanym ponad 300 lat temu gmachu seminarium duchownego San Antonio Abad. W jego luksusowych pokojach, spędzą Państwo dwie kolejne noce. Lunch zostanie podany na dziedzińcu głównym. Po południu zaplanowano wyprawę do fortecy Sacsayhuaman wzniesionej nieco ponad półtora kilometra na północ od miasta Cuzco, a także pobliskich inkaskich ruin: świątyni-labiryntu Quenqo, „Czerwonego Fortu” Puca Pucara oraz Tambomachay – miejsc odpoczynku myśliwych. Dzień zakończy wyśmienita kolacja podana w restauracji La Cicciolina.

Dzień 4. Hiram Bingham – Machu Picchu
Goście zostaną przewiezieni do Poroy, na stację kolejową Hiram Bingham, 25 minut od Cuzco. Stąd wyruszą luksusowym pociągiem Belmond Hiram Bingham w podróż do legendarnego miasta Inków Machu Picchu. O godzinie 12.30 pociąg przybędzie do Aguas Calientes, gdzie czekać będą przewodnicy i prywatny autobus. Po dotarciu na miejsce uczestnicy wyprawy zostaną zakwaterowani w obozie Belmond Machu Picchu Sanctuary. Następnym udadzą się na dwugodzinne zwiedzanie Machu Picchu – jednego z najciekawszych archeologicznych odkryć świata. Po powrocie do hotelu zostanie podana popołudniowa herbata, a kolację zaserwuje hotelowa restauracja Tampu.

Dzień 5. Machu Picchu
Rano goście podziwiać będą cuda Machu Picchu prowadzeni przez prywatnego przewodnika. Będą mogli również wziąć udział we wspinaczce na górujący nad Machu Picchu szczyt Huayna Picchu lub podziwiać wschód słońca, stojąc u Bramy Słońca – Inti Punku. Potem pociągiem Belmond Hiram Bingham pojadą do Poroy, a następnie wrócą do Cuzco, gdzie w hotelu Belmond Monasterio spędzą dwie kolejne noce.

Dzień 6. Sacred Valley (Święta Dolina Inków)
Tego dnia zaplanowano całodzienną wyprawę do Świętej Doliny. Rozpocznie się w mieście Chincheros, którego zabudowa jest wciąż typowa dla dawnych miast inkaskich. Następnie będą się Państwo delektować wyśmienitym lunchem, spoglądając na przepiękne widoki doliny z lokalu Huayocari. Dalsza trasa tej magicznej podróży powiedzie w górę doliny, do Ollantaytambo – ostatniego miasta Inków, które po dziś dzień zachowało oryginalną architekturę. Wyśmienita kolacja zostanie podana w MAP cafe, lokalu mieszczącym się w Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej w Cuzco.

Dzień 7. Cuzco
O poranku goście odbędą fascynujący spacer po Cuzco. Zwiedzą katedrę i kościoły, między innymi zabytkowy San Blas. Potem zostaną przewiezieni do portu lotniczego na lot powrotny do Limy, gdzie w hotelu Belmond Miraflores Park przygotowano dla nich apartamenty z widokiem na ocean. Po południu odwiedzą Państwo sklep ze sztuką folklorystyczną Mari Solari’s oraz prywatną kolekcję sztuki, po czym udadzą się na indywidualne zakupy.

Dzień 8. Lima
Po śniadaniu przewidziano czas na odpoczynek, nim goście zostaną przewiezieni do międzynarodowego portu lotniczego w Limie na lot powrotny do domu.
 

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka