+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Metropolie i Shangri-La – 9 dni

Metropolie i Shangri-La – 9 dni

Pekin- Lijang – Zhongdian – Ringha – Zhongdian – Kunming – Szanghaj
 
Dzień 1. Pekin
Po przybyciu koło południa do Pekinu Goście zostaną powitani przez przewodnika i przewiezieni do hotelu Presidential Plaza, gdzie spędzą trzy noce. Po południu wybiorą się na wycieczkę po stolicy Chin, odwiedzą Pałac Letni i popłyną w rejs po jeziorze Kunming. Kolacja podana zostanie w tradycyjnej chińskiej restauracji.

Dzień 2. Pekin
Cały dzień przeznaczony jest na zwiedzanie miasta. Po śniadaniu Goście zobaczą Tiananmen – plac Niebiańskiego Spokoju, dawny XV-wieczny pałac cesarski w Zakazanym Mieście oraz Park Jingshan. Podczas zwiedzania zostanie podany lunch, po którym Goście złożą wizytę w Świątyni Niebios. Wieczorem udadzą się na kolację do miejscowej restauracji.

Dzień 3. Pekin
Po śniadaniu przewodnik zabierze Gości na całodniową wycieczkę do Badaling, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty liczącego 6350 km słynnego Wielkiego Muru Chińskiego. Następnie Świętą Drogą powędrują do grobowców dynastii Ming. Wieczorem w chińskiej restauracji odbędzie się uroczysta kolacja. Posiłki tego dnia obejmują również lunch podany w drodze do grobowców.

Dzień 4. Pekin – Lijiang
Miejscowy przewodnik zabierze Gości do portu lotniczego, skąd odlecą do położonego wysoko na granicy z Tybetem górskiego miasta Lijiang – dawnej stolicy królestwa ludu Naxi. W Lijiang zostaną powitani przez tamtejszego przewodnika i przewiezieni na kolejną noc do pięciogwiazdkowego hotelu Guan Fang. Po południu zaplanowano zwiedzanie najlepiej zachowanego starego miasta w Chinach, które ze względu na labirynt wąskich uliczek poprzecinanych kanałami zwane jest chińską Wenecją. Po zakończeniu zwiedzania w lokalnej restauracji podana zostanie kolacja, po czym uczestnicy wycieczki zobaczą występ słynnego miejscowego zespołu Naxi Old People Band. Posiłki tego dnia, prócz kolacji, obejmują też śniadanie i lunch.

Dzień 5. Lijiang – Zhongdian
Po śniadaniu Goście będą mogli cieszyć się porankiem nad Stawem Czarnego Smoka we wspaniałym zabytkowym ogrodzie chińskim, pełnym zacisznych świątyń i pięknych kwiatów. Po przechadzce pojadą do miasta Zhongdian, znanego także jako Shangri-La. Po drodze zatrzymają się w wiosce Kamiennego Bębna, by obejrzeć pierwsze zakole rzeki Jangcy, a następnie wspaniały Wąwóz Skaczącego Tygrysa. Po dotarciu do celu podróży zostaną przez miejscowego przewodnika przewiezieni na dwie kolejne noce do malowniczo położonego luksusowego hotelu Banyan Tree Ringha, którego budowniczych zainspirowała kultura Tybetu. Podczas podróży Gościom zostanie podany lunch, a wieczorem w hotelu – kolacja w zachodnim stylu.

Dzień 6. Ringha
Tego dnia po śniadaniu Goście wyruszą na całodniowe zwiedzanie miejscowości Ringha, najważniejszego klasztoru lamaistycznego Songzanlin, okolicznych wiosek, a także starówki i targu w Zhongdian. Warto wspomnieć, że James Hilton, który w powieści „Zaginiony horyzont” (1933) przedstawił orientalną utopię Shangri-La, najprawdopodobniej czerpał inspirację właśnie z rajskiego otoczenia miasta Zhongdian. Posiłki tego dnia obejmują, prócz śniadania, lunch oraz kolację w miejscowej restauracji.

Dzień 7. Zhongdian – Kunming – Szanghaj
Po śniadaniu Goście zostaną przewiezieni do portu lotniczego i odlecą do Kunming, gdzie przesiądą się na samolot do Szanghaju. Trwająca pół dnia wycieczka po mieście obejmuje jego ważniejsze atrakcje turystyczne: plac Ludowy, sławne nabrzeże Bund, ciekawe Muzeum Szanghaju oraz ulicę Nankin. Podczas zwiedzania Gościom podany zostanie lunch. Dwie kolejne noce w Szanghaju spędzą w pięciogwiazdkowym hotelu Howard Johnson Plaza. Kolacja – w lokalu na szczycie wieży telewizyjnej Oriental Pearl, skąd podziwiać można wieczorną panoramę miasta.

Dzień 8. Szanghaj
Cały dzień poświęcony jest na zwiedzanie Szanghaju. Po śniadaniu Goście odwiedzą przepiękny, kilkusetletni tradycyjny chiński ogród Yu Yuan i przylegający do niego gwarny targ oraz Świątynię Nefrytowego Buddy. W przerwie zwiedzania uczestnikom wycieczki podany zostanie lunch. Wieczorem obejrzą pokaz kunsztu Szanghajskiej Trupy Akrobatycznej, po czym udadzą się do miejscowej restauracji na kolację.

Dzień 9. wylot z Szanghaju
Po śniadaniu Goście zostaną przewiezieni do portu lotniczego i odlecą do Polski (międzylądowanie na jednym z europejskich lotnisk).

Ceny imprezy zawierają: wycieczki zgodnie z programem, usługi miejscowego anglojęzycznego przewodnika, opłaty za wstęp do odwiedzanych miejsc, zakwaterowanie w pięciogwiazdkowych hotelach, min. dwa posiłki dziennie wraz z napojami, wszystkie przeloty w Chinach oraz przelot na trasie Warszawa – Pekin – Szanghaj – Warszawa.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka