+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Królewskie Safari

Winnice, Wielka Piątka i Wodospady Wiktorii – RPA, Zimbabwe i Zambia w 14 dni
Dzień 1. Kapsztad – Franschhoek (RPA)
Na lotnisku w Kapsztadzie miejscowy przedstawiciel biura powita gości i zawiezie ich do malowniczego, słynnego z winnic regionu Franschhoek. W luksusowym hotelu La Residence spędzą 2 noce (w cenie śniadania, lokalne napoje, przekąski, przejazdy do miasta Franschhoek).

Dzień 2. Franschhoek
Całodniowa wycieczka do wybranych winnic, z degustacją win i Cap Classiques (tzw. południowoafrykańskiego szampana). Wyprawa obejmuje też zwiedzanie miasteczek: Stellenbosch, jednego z najstarszych w RPA, Simonsberg, Paarl i Franschhoek. Malowniczo położone wśród winnic, są idealnym miejscem na poznawanie burzliwej XVII- i XVIII-wiecznej historii Afryki. Obiad w jednej z fantastycznych restauracji. Po obiedzie dalsze zwiedzanie i zakupy – w  Franschhoek i Stellenbosch działa wiele galerii sztuki.

Dzień 3. Kapsztad (RPA)
Całodniowa wycieczka po Przylądku Dobrej Nadziei. Rozpocznie się od zwiedzania najładniejszych dzielnic Kapsztadu: Sea Point, Bantry Bay, Clifton, Bakoven, Llandudno, a następnie wioski rybackiej Hout Bay. Na wybrzeżu goście zobaczą największą kolonię fok. Następnie przejadą Chapman’s Peak Drive, jedną z najokazalszych dróg w Afryce. Od czerwca do listopada istnieje możliwość obserwowania wielorybów. Przylądek Dobrej Nadziei zapewni wiele atrakcji. Goście zobaczą wspaniałe wybrzeże, unikalną roślinność, niezwykłe zwierzęta – wiele gatunków endemicznych, czyli występujących tylko w RPA (przykładem ostrygojad – czarny ptak z jaskrawoczerwonym dziobem, lub zebra górska występująca tylko na obszarach południowej Afryki). Po wjeździe na słynny punkt obserwacyjny Cape Point Lighthouse oczom gości ukaże się magiczny widok na zatokę False Bay. Po lunchu w nadmorskiej restauracji wizyta na Boulders Beach, gdzie żyje kolonia afrykańskich pingwinów. Po drodze do Ogrodu Botanicznego Kirstenbosch zaplanowana jest wizyta w winnicy Constantia. Następnie w miasteczku Simon’s Town goście zobaczą kwaterę główną południowoafrykańskiej marynarki wojennej, a w ruchliwym porcie Kalk Bay przybijające do brzegu kutry rybackie. Z miasteczek St. James i Muizenberg rozciągają się niepowtarzalne widoki na Ocean Atlantycki. Po dniu pełnym wrażeń przejazd do Waterfront, eleganckiej dzielnicy Kapsztadu, do luksusowego hotelu Cape Grace, gdzie goście spędzą 2 noce.

Dzień 4. Kapsztad
Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem miasta oraz wjazd na Górę Stołową (wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych). Góra Stołowa została uznana za jeden z nowych 7 cudów świata w oficjalnym rankingu z 2012 roku. Po powrocie do miasta lunch oraz zwiedzanie: District Six Museum, Company Gardens, SA Museum (wjazd na Górę Stołową i wstępy do wymienionych muzeów – w cenie imprezy). Następnie goście zostaną zaproszeni na spacer po Greenmarket Square, gdzie można oglądać i kupić piękne, niepowtarzalne pamiątki wykonane przez lokalnych artystów. Kolejna propozycja to wycieczka do Zamku Dobrej Nadziei – najstarszego budynku w RPA, z fantastyczną kolekcją obrazów. Później goście udadzą się na wyspę Robben, położoną w Zatoce Stołowej, u wybrzeży kontynentu afrykańskiego, około 11 km na północ od Kapsztadu. Na tę wyspę podczas kolonizacji Afryki Południowej przez Europejczyków zsyłano więźniów, chorych i żebraków. W czasie II wojny światowej istniała tam baza wojskowa, a w 1960 roku powstało więzienie będące najcięższą kolonią karną w  kraju. Wyrok dożywotniego więzienia odsiadywał w nim Nelson Mandela. Dziś jest to zabytek i aktywnie działające muzeum. Gości oprowadzi Thulani Mabaso, były więzień, dzięki czemu zwiedzanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Na wyspie utworzono rezerwat przyrody dla ochrony pingwinów i innych gatunków ptaków, który w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 5.–9. Kapsztad – Park Krugera (RPA)
Tego dnia goście pojadą na lotnisko w Kapsztadzie i polecą do Parku Krugera. Zostaną zakwaterowani w komfortowej lodge w Savanna Private Game Reserve, gdzie spędzą 4 noce (luksusowy pakiet All Inclusive). Proponujemy dwa safari dziennie otwartym jeepem lub wyprawy do buszu.

Dzień 9.–10. Park Krugera – Johannesburg (RPA)
Tego dnia goście polecą prywatną awionetką z Sabi Sands do Johannesburga. Na miejscu powita ich przedstawiciel biura, który zaopiekuje się bagażami. Następnie z prywatnym kierowcą udadzą się na wycieczkę Johannesburg &  Soweto Orientation Tour. Zwiedzać będą m.in. dzielnice Hillbrow i Braamfontein, siedzibę Trybunału Konstytucyjnego Republiki Południowej Afryki, dzielnicę biznesową, wjadą windą na 50. piętro Carlton Centre, skąd rozpościera się przepiękny widok na miasto. Następnie kierowca zawiezie gości do Soweto (South Western Township). Zobaczą tam wszystkie najważniejsze atrakcje, takie jak szpital Chris Hani Baragwanath, plac Wolności, pomnik Hectora Pietersona, dom Nelsona Mandeli. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do luksusowego Da Vinci Hotel & Suites, na 1 noc (śniadanie wliczone w cenę).

Dzień 10.–12. Johannesburg (RPA) – Chobe (Botswana)
Rano goście pojadą na międzynarodowe lotnisko i lotem rejsowym udadzą się do Victoria Falls Airport, gdzie powita ich przedstawiciel biura. Następnie indywidualny przejazd (około 1,5 godziny) do Kasane. Z Kasane goście zostaną przewiezieni do Ngoma Safari Lodge, gdzie spędzą 2 kolejne noce (w cenie imprezy luksusowy pakiet All Inclusive). W czasie pobytu proponujemy poranne wycieczki lub przejażdżki jeepem, jedno całodniowe safari otwartym jeepem, safari nocne lub wędrówki po buszu.

Dzień 12.–14. Chobe (Botswana) – Wodospady Wiktorii (Zimbabwe)/Park Narodowy Zambezi (Zambia)
Po przyjeździe na lotnisko Kasane goście wyruszą do Victoria Falls Safari Lodge. W malowniczej scenerii ośrodka spędzą 2 noce (śniadania oraz kolacje Boma Dinner wliczone w cenę imprezy). Jest położony 4 km od wodospadów, na płaskowyżu, który tworzy naturalną granicę z Parkiem Narodowym Zambezi w  Zambii. Wnętrza luksusowych domków mają prawdziwie afrykański klimat, a  hotel szczyci się gościnnością, pysznym jedzeniem i wspaniałymi widokami. W pobliżu obserwować można wiele zwierząt, m.in. całe rodziny słoni i duże stada bawołów. Podczas pobytu goście udadzą się na wycieczkę, zobaczą m.in. David Livingstone Statue i Devil Cataract, powędrują przez las deszczowy do Point Danger, odbędą magiczny rejs po rzece Zambezi o zachodzie słońca i zwiedzą położoną niedaleko wioskę.

Dzień 14. Wodospady Wiktorii (Zimbabwe) – Johannesburg (RPA)
Po śniadaniu goście zostaną przewiezieni z Victoria Falls Safari Lodge na lotnisko. Polecą do Johannesburga, a następnie do Europy.

Cena uczestnictwa w wyprawie zależy od liczby osób, terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl