+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Rovos Rail, trasa Kapsztad – Dar es Salaam, 14 dni

Rovos Rail, trasa Kapsztad – Dar es Salaam, 14 dni

Wybierzcie się w magiczną podróż najbardziej luksusowym pociągiem świata „Pride of Africa” (Duma Afryki). Odkryjcie najpiękniejsze miejsca Afryki, delektując się jednocześnie nostalgiczną atmosferą romansu lat 20-tych ubiegłego wieku. Trasa tej wyprawy Kapsztad – Dar es Salaam wiedzie przez Republikę Południowej Afryki, Zimbabwe, Zambię i Tanzanię a jej długość wynosi 6100 km! To jedyne w swoim rodzaju safari, zostało stworzone dla podróżnych, którzy chcą poznać smak afrykańskiej przygody w atmosferze prawdziwego luksusu oraz bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy przykładową trasę 14 dniową:

Dzień 1. Kapsztad
Przygoda z najbardziej luksusowym pociągiem świata rozpocznie się o poranku z dworca kolejowego w Kapsztadzie. Późnym popołudniem dotrą Państwo do wiktoriańskiej wioski Matjiesfontein, gdzie spoczęły zabytkowe samochody i wagony kolejowe. Powrót na kolację do pociągu i dalsza podróż. Nocleg na pokładzie pociągu.

Dzień 2. Kimberley
Po południu pociąg dotrze do Kimberley, miasta niegdyś zwanego New Rush („Nowa Gorączka”), któremu początek dało znalezienie nad rzeką Oranje niewielkiego diamentu. Znajdujące się tam przed laty wzgórze kryło więcej diamentów, lecz pod uderzeniami kilofów setek poszukiwaczy zmieniło się niebawem w Wielką Dziurę (Big Hole). Tuż po opuszczeniu Kimberley ujrzycie Państwo płytkie jezioro, nad które często zlatują się stada kilkudziesięciu tysięcy flamingów.

Dzień 3. Pretoria
W południe pociąg wjedzie na zabytkowy kolonialny dworzec kolejowy w stolicy kraju – Pretorii. To macierzysta stacja kolei Rovos Rail, skąd goście udadzą się na zwiedzanie miasta i lunch.

Dzień 4. i 5. Prywatny rezerwat Klaserie przy Parku Krugera
Po zakwaterowaniu w luksusowym obozie w rezerwacie Klaserie wyruszycie na popołudniowe safari. O poranku 5. dnia również wyprawicie się w busz, by zobaczyć tereny, na których żyją dzikie psy i gepardy. Pełen przygód dzień zakończy wieczorne safari.

Dzień 6. Prywatny rezerwat Klaserie przy Parku Krugera
Wczesnym porankiem po raz ostatni wybierzecie się Państwo na obserwację zwierząt zamieszkujących rezerwat, by około południa powrócić do pociągu, którym pojedziecie ku granicy z Zimbabwe.

Dzień 7. Zimbabwe
Po przeprawie mostem kolejowym Beit przez rzekę Limpopo pociąg wjedzie do Zimbabwe. Nazwa miasteczka granicznego Beitbridge, gdzie zatrzyma się pociąg, by można było dopełnić formalności, oznacza właśnie „Most Beit”. Celem podróży będą teraz osławione Wodospady Wiktorii.

Dzień 8. Zimbabwe – Victoria Falls
Pociąg dotrze na południowy brzeg rzeki Zambezi, do miasta Victoria Falls. Goście zostaną zakwaterowani w hotelu Victoria Falls, skąd udadzą się na rejs o zachodzie słońca. Wieczorem pokazy afrykańskiego tańca.

Dzień 9. Zimbabwe – Victoria Falls
Mosi-oa-Tunya, Grzmiący Dym, jak zwą Wodospady Wiktorii rdzenni mieszkańcy, jeden z największych na świecie wodospadów, to ogromna wyrwa w ziemi, rozdzielająca kraje Zimbabwe i Zambezi. Będą Państwo mogli udać się na wędrówkę do miejsc widokowych, takich jak Wschodnia Katarakta, wzlecieć śmigłowcem lub małym samolotem ponad wodospadem, spłynąć rwącą rzeką w dół jego wąwozów lub skoczyć na bungee. Po południu podróżni opuszczą miasto Victoria Falls i pojadą do Livingstone w Zambii.

Dzień 10. Zambia
Przejazd przez Zambię urozmaicony ciekawymi wykładami. Trasa powiedzie przez stolicę kraju – Lusakę.

Dzień 11., 12. i 13. Zambia / Tanzania
Na lunch pociąg przybędzie w okolice wodospadu Kundalila Falls. Następnie pociąg ruszy ku miastu Kasama, a Państwo w wagonie obserwacyjnym będziecie się delektować herbatą i ciastem, podziwiając krajobrazy. Wczesnym popołudniem kolejnego dnia pociąg przekroczy granicę z Tanzanią. 13. dnia wyprawy pociąg przemierzać będzie malownicze równiny Tanzanii.

Dzień 14. Dar es Salaam
Pociąg dociera do Dar es Salaam, gdzie żegna Państwa w mieście pełnym kulturowych i architektonicznych kontrastów.

Po tej wyprawie proponujemy Państwu wypoczynek na Zanzibarze w luksusowym hotelu z oferty Luxury Travel.

UWAGA: Trasę 2 tygodniową ROVOS RAIL należy rezerwować z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Obecnie proponujemy następujące terminy:
2018 rok: IX – 4-18; X – 16-30.
2019 rok: 24 I – 7 II; III – 12-26; VII – 16-30; IX – 3-17; X – 15-29.

Koszt podróży Rovos Rail: od 12,400 $ za miejsce w dwuosobowym przedziale typu Pullman.
W cenie: wszystkie posiłki, napoje alkohole i wycieczki na trasie podróży.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka