+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Radżastan i pałace sieci Taj, Delhi – Goa, 18 dni

Radżastan i pałace sieci Taj, Delhi – Goa, 18 dni

Dzień 1. Delhi
Po przylocie do Dehli, na lotnisku powita gości kwiatami prywatny przewodnik i kierowca. Przejazd do Taj Palace, znakomitego hotelu w centrum miasta. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku goście wyruszą na zwiedzanie stolicy Indii. Zobaczą między innymi stare miasto i imponujący Czerwony Fort pochodzący z czasów Mogołów. Następnie wizyta w Raj Ghat, gdzie znajduje się mauzoleum Mahatmy Gandhiego – najważniejszej postaci współczesnych Indii – i gdzie jego ciało zostało poddane kremacji w 1948 roku. Warto odbyć przejażdżkę rikszą (tuk-tukiem) wąskimi uliczkami starego miasta. Wbrew pozorom jest ekstremalnym przeżyciem – poczujecie to, mijając inne pojazdy w odległości 15 cm. Ostatnim punktem zwiedzania starego miasta będzie największy meczet w Indiach – Dżama Masdżid (Meczet Piątkowy), który pomieści nawet 25 tysięcy ludzi. Wieczorem zapraszamy na pokaz „światło i dźwięk” do Czerwonego Fortu.

Dzień 2. New Delhi
Kolejny dzień poznawania niezwykłego miasta, którego populacja wynosi ok. 19 mln. Dziś nowa część Delhi: Pałac Prezydencki, Brama Indii oraz parlament, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Connaught Place – jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w całym mieście, gdzie spotykają się wszystkie jego najważniejsze ulice. Goście odwiedzą również Muzeum Narodowe, wspaniale ukazujące przekrój kulturowy i historyczny całej Azji Południowej. Chętni będą mogli obejrzeć muzeum Tybetu. Po południu spacer po Ogrodach Lodich i wizyta w mauzoleum Humajuna, które było pierwowzorem Tadż Mahal. Delhi to miasto wielu religii, dlatego goście zwiedzą liczne meczety, świątynie sikhów oraz hinduskie i buddyjskie. Wszystkie te kultury i religie – tak różne od siebie – współistnieją tu od wieków bez większych konfliktów. Wieczorem zapraszamy na występy w prestiżowym Auditorium Delhi Kamani.

Dzień 3. New Delhi – Agra
Po śniadaniu przejazd z prywatnym kierowcą z Delhi do Agry. Po dotarciu do miasta nastąpi zakwaterowanie w luksusowym 5* hotelu, w apartamencie z widokiem na Tadż Mahal. Po południu wizyta w najsłynniejszym miejscu w Indiach – Tadż Mahal, który nazywany jest świątynią miłości i zaliczany do siedmiu cudów świata. Wieczorem romantyczna kolacja przy świecach z widokiem na ten niezwykły pomnik miłości.

Dzień 4. Agra – Dżajpur
Po śniadaniu goście odwiedzą fort w Agrze, który jest jeszcze bardziej imponujący od tego w Delhi. Po zwiedzaniu transfer z prywatnym kierowcą do Dżajpuru – Różowego miasta. Przyjazd do hotelu Rambagh Palace, gdzie każdy jest witany niczym prawdziwy maharadża! Jest to przepiękny pałac, który już samym wystrojem wprawia w zachwyt. Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek, a wieczorem zapraszamy na pokaz tańca i kolację w hotelu.

Dzień 5. Dżajpur
Dzień goście rozpoczną rano od zwiedzania miasta i jego najważniejszych zabytków: Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów i obserwatorium astronomicznego z XVII wieku – z zegarem słonecznym o wysokości prawie 30 metrów. Dżajpur to też idealne miejsce na zakupy – warto zaopatrzyć się w przepiękną biżuterię z minerałami indyjskimi, eleganckie paszminy czy drewniane figurki różnych bogów. Alternatywą jest oglądanie meczu polo na słoniach.

Dzień 6. Dżajpur
Na ten dzień zaplanowano zwiedzanie jednego z najsłynniejszych fortów w Indiach – Amber Fortu w Dżajpurze. Jest to cud radżastańskiej architektury, ma około 11km długości i jest niezwykle imponujący. Dla chętnych wjazd do fortu na pięknie udekorowanych słoniach. Opcjonalnie zwiedzanie wioski Sanganer, położonej niedaleko Dżajpuru z wieloma świątyniami, między innymi Kriszny. Wieczorem zapraszamy na zabiegi w hotelowym znakomitym spa.

Dzień 7. – 8. Dżajpur – Dżodhpur
Poranny przejazd do Dżodhpuru – Błękitnego Miasta, położonego na granicy stanu i pustyni Thar. Znajdują się tu urocze stare domy i budowle w kolorze niebieskim, co robi ogromne wrażenie. Wieczorem czas wolny w hotelu Umaid Bhawan Palace. W kolejnych dniach dalszy ciąg zwiedzania miasta. Wieczorami i rano hotel zaprasza na wiele atrakcji przygotowanych dla gości, między innymi wspaniałe masaże i zabiegi w spa, a także zajęcia jogi i grę w polo.

Dzień 9. Dżodhpur – Udajpur
Po śniadaniu przejazd przez malownicze rejony Radżastanu do miasta jezior – Udajpuru. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Indiach wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w jednym z najbardziej niezwykłych hoteli świata – Taj Lake Palace położonym na środku jeziora!

Dzień 10. – 12. Udajpur
Po śniadaniu goście rozpoczną dwudniowe zwiedzanie pięknego Udajpuru. Głównym punktem jest City Palace, obecnie imponujące muzeum, ale także muzeum samochodów, w którym większość eksponatów należała do Maharadżów z Udajpuru. Wieczorem zapraszamy na rejs łodzią po jeziorze Pichola oraz kolację na środku jeziora z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto. Drugiego wieczoru polecamy niezwykłe doświadczenie – zabiegi spa na łodzi oraz spektakl taneczny na dziedzińcu hotelowym.

Dzień 12. – 14. Bombaj
Po śniadaniu prywatny kierowca zabierze gości na lotnisko na lot do Bombaju. Zapraszamy do zwiedzania licznych zabytków miasta, przede wszystkim świątyni Laxmi, Bramy Indii, pięknego budynku głównego dworca kolejowego, fontanny Flory i wiele innych wspaniałych miejsc. Polecamy również spacer uliczkami starego Bombaju – oglądanie najstarszych kramików i katedry. Warto również zostać tutaj na zakupy. Nocleg w hotelu Taj Mahal Palace.

Dzień 14. – 18. Bombaj – Goa
Po śniadaniu i wykwaterowaniu w towarzystwie prywatnego kierowcy goście udadzą się na lotnisko w Bombaju na zaplanowany lot na Goa. Wypoczynek w luksusowym hotelu Taj Exotica, w którym goście spędzą 4 noce.

Dzień 18. Goa
Wykwaterowanie z hotelu i lot powrotny do Polski.
 

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka