+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Indie po królewsku, Delhi – Mumbai, 18 dni

Indie po królewsku, Delhi – Mumbai, 18 dni

Dzień 1. Delhi
Wcześnie rano przylot do Delhi. Na lotnisku powita Was kwiatami prywatny przewodnik i kierowca. Przejazd do Taj Palace, znakomitego hotelu w centrum miasta. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku wyruszą Państwo na zwiedzanie stolicy Indii. Zwiedzanie starego miasta i imponującego Czerwonego Fortu, pochodzącego z czasów Mogołów. Następnie wizyta w Raj Ghat, gdzie znajduje się mauzoleum Mahatmy Gandhiego – najważniejszej postaci współczesnych Indii – i gdzie jego ciało zostało poddane kremacji w 1948 roku. Warto odbyć przejażdżkę rikszą (tuk-tukiem) wąskimi uliczkami starego miasta. Wbrew pozorom jest ekstremalnym przeżyciem – poczujecie to, mijając inne pojazdy w odległości 15 cm. Ostatnim punktem zwiedzania starego miasta będzie największy meczet w Indiach – Dżama Masdżid (Meczet Piątkowy), który pomieści nawet 25 tysięcy ludzi. Wieczorem zapraszamy Was na pokaz „światło i dźwięk” do Czerwonego Fortu.

Dzień 2. Delhi
Po śniadaniu wyjazd do ruin Ferozabad i Siri, gdzie zobaczycie świątynie i minarety pochodzące nawet z XII wieku. Odwiedzą Państwo także dzielnicę Hauz Khas, która jest doskonałym miejscem na zakupy – znajduje się tu wiele galerii, sklepów i znakomitych restauracji.

Dzień 3. New Delhi
Kolejny dzień poznawania niezwykłego miasta, w którym mieszka tyle ludności, co w połowie naszego kraju! Dziś nowa część Delhi: Pałac Prezydencki, Brama Indii oraz parlament. Odwiedzicie również Muzeum Narodowe, wspaniale ukazujące przekrój kulturowy i historyczny całej Azji Południowej. Chętni będą mogli obejrzeć muzeum Tybetu. Po południu spacer po Ogrodach Lodich i wizyta w mauzoleum Humajuna, które było pierwowzorem Tadż Mahal.

Dzień 4. New Delhi
Ciąg dalszy zwiedzania nowej części Delhi; Galeria Sztuki Nowoczesnej, Connaught Place – jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w całym mieście, gdzie spotykają się wszystkie jego najważniejsze ulice. Delhi to miasto wielu religii, zwiedzicie więc liczne meczety, świątynie sikhów oraz hinduskie i buddyjskie. Wszystkie te kultury i religie – tak różne od siebie – współistnieją tu od wieków bez większych konfliktów. Wieczorem zapraszamy Was na występy w prestiżowym Auditorium Delhi Kamani. Dramat, muzyka, taniec i śpiew na scenie.

Dzień 5. Agra
Po śniadaniu przejazd z prywatnym kierowcą z Delhi do Agry. Po dotarciu do miasta nastąpi zakwaterowanie w luksusowym 5* hotelu, w apartamencie z widokiem na Tadż Mahal. Po południu czeka Was wizyta w najsłynniejszym miejscu w Indiach – Tadż Mahal, który nazywany jest świątynią miłości i zaliczany do siedmiu cudów świata. Wieczorem czeka na Państwa fantastyczna kolacja przy świecach z widokiem na Tadż Mahal.

Dzień 6. Agra – Dżajpur
Po śniadaniu odwiedzicie również fort w Agrze, który jest jeszcze bardziej imponujący od tego w Delhi. Po zwiedzaniu transfer z prywatnym kierowcą do Dżajpuru – Różowego Miasta. Przyjazd do hotelu Rambagh Palace, gdzie każdy jest witany niczym prawdziwy maharadża! Jest to przepiękny pałac, który już samym wystrojem wprawia w zachwyt. Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek, a wieczorem zapraszamy na pokaz tańca i kolację w hotelu.

Dzień 7. Dżajpur
Dzień rozpoczną Państwo rano od zwiedzania miasta i jego najważniejszych zabytków: Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów i obserwatorium astronomicznego z XVII wieku – z zegarem słonecznym o wysokości prawie 30 metrów. Dżajpur to też idealne miejsce na zakupy – warto zaopatrzyć się w przepiękną biżuterię z minerałami indyjskimi, eleganckie paszminy czy drewniane figurki różnych bogów. Alternatywą jest oglądanie meczu polo na słoniach.

Dzień 8. Dżajpur
Na ten dzień zaplanowano zwiedzanie jednego z najsłynniejszych fortów w Indiach – Amber Fortu w Dżajpurze. Jest to cud radżastańskiej architektury, ma około 11km długości i jest niezwykle imponujący. Dla chętnych wjazd do fortu na pięknie udekorowanych słoniach. Wieczorem zapraszamy na zabiegi w hotelowym znakomitym SPA.

Dzień 9. Dżajpur
Zwiedzanie wioski Sanganer, położonej niedaleko Dżajpuru z wieloma świątyniami, między innymi Kriszny. Jest to również stolica malarstwa naturalnymi farbami, wyrobów z papieru oraz ceramiki.

Dzień 10. – 12. Dżodhpur
Poranny przejazd do Dżodhpuru – Błękitnego Miasta, położonego na granicy stanu i pustyni Thar. Znajdują się tu urocze stare domy i budowle w kolorze niebieskim, co robi ogromne wrażenie. Wieczorem czas wolny w hotelu Umaid Bhawan Palace. W kolejnych dniach dalszy ciąg zwiedzania miasta. Wieczorami i rano hotel zaprasza na wiele atrakcji przygotowanych dla gości, między innymi wspaniałe masaże i zabiegi w SPA a także zajęcia jogi i grę w polo.

Dzień 13. Radżastan – Udajpur
Po śniadaniu przejazd przez malownicze rejony Radżastanu do miasta jezior – Udajpuru. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miast w Indiach wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w jednym z najbardziej niezwykłych hoteli świata – Taj Lake Palace położonym na środku jeziora!

Dzień 14 – 15. Udajpur
Po śniadaniu rozpoczną Państwo dwudniowe zwiedzanie pięknego Udajpuru. Głównym punktem jest City Palace, obecnie imponujące muzeum, ale także muzeum samochodów, w którym większość eksponatów należała do Maharadżów z Udajpuru. Wieczorem zapraszamy Was na rejs łodzią po jeziorze Pichola oraz kolację na środku jeziora z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto. Drugiego wieczoru polecamy Wam niezwykłe doświadczenie – zabiegi SPA na łodzi oraz spektakl taneczny na dziedzińcu hotelowym.

Dzień 16. – 17. Mumbaj
Po śniadaniu prywatny kierowca zabierze Was na lotnisko na lot do Mumbaju. Zapraszamy do zwiedzania licznych zabytków miasta, przede wszystkim świątyni Laxmi, Bramy Indii, pięknego budynku głównego dworca kolejowego, fontanny Flory i wiele innych wspaniałych miejsc. Polecamy również spacer uliczkami starego Mumbaju – oglądanie najstarszych kramików i katedry. Warto również zostać tutaj na zakupy. Nocleg w hotelu Taj Mahal Palace.

Dzień 18. Mumbaj
Po śniadaniu i wykwaterowaniu w towarzystwie prywatnego kierowcy udacie się Państwo na lotnisko w Mumbaju na zaplanowany lot powrotny do Polski.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka