+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Indie – informacje o kraju

Indie – informacje o kraju

Indie są niczym mandala – wielobarwne i kontrastowe, a jednocześnie doskonale harmonijne połączenie pierwiastków tworzących obraz pełen symboliki i mistycyzmu. Dominującą cechą tego fascynującego kraju jest różnorodność. Na jego olbrzymim terytorium są najwyższe góry świata, nieprzeniknione dżungle, bezkresne pustynie i przepiękne plaże.

Ponad miliard mieszkańców Indii mówi 22 urzędowymi językami i wyznaje niemal wszystkie istniejące religie, z których wiele tu właśnie się narodziło. Choć są tak odmienni, łączy ich szacunek dla życia wyrażony w symbolice narodowej flagi – z buddyjskim Kołem Dharmy scalającym w jedność uniwersalne zasady harmonijnego współistnienia głoszone przez Buddę, który tu dostąpił oświecenia. Indie to wielka przygoda dla każdego, kto zanurzy się w niesioną przez nie powódź egzotycznych wrażeń: olśniewające piękno pałaców, wszechobecną misterną ornamentykę, zniewalającą woń przypraw i kadzideł, mikrokosmos kultur i fantastyczną przyrodę.

Mistycyzm i tajemnica przenika tu wszystko i spotkanie z nimi może być dla podróżnika zupełnie nieoczekiwane. Pragnących poznać zgromadzone przez tysiąclecia bogactwo z uwagą obserwuje prawdziwa armia bóstw i ascetycznych mędrców, drogę przecinają kolorowe korowody oddające pokłon niespiesznie wędrującym ulicami świętym krowom, a nad brzegami wielkiej rzeki Ganges tysiące ludzi łączy się w codziennym przeżywaniu tajemnicy życia, zażywając rytualnych kąpieli w wodach niosących prochy z płonących wzdłuż brzegów stosów pogrzebowych.

Każdy z wielu regionów Indii to inny krajobraz i odmienna kultura, a rytm monsunów podkreśla wewnętrzne różnice, kąpiąc w strugach deszczu jedne ziemie, gdy inne rozgrzewa upalne słońce. Tak wielka różnorodność stworzyła niemal niewyczerpane okazje do świętowania. Przemierzając Indie, trudno zgadnąć, czym uraczy podróżnika kolejny dzień. Da się przewidzieć jednak jedno, szczególne święto – Diwali, czas w październiku lub listopadzie, gdy cały kraj cieszy się ze zwycięstwa światła nad ciemnością, rozświetlając miliardem świec każdy zakątek Indii. Warto tu wtedy być.

Waluta: rupia indyjska (INR)

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Luxury Travel –  polecamy zarówno ekskluzywne wyprawy po Indiach jak również pobyty w najbardziej luksusowych hotelach.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka