+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Uganda – Goryle we mgle, 12 dni

Uganda – Goryle we mgle, 12 dni

Uganda jest krajem kontrastów. Zaledwie pół dnia wystarczy, by przejechać z otulonych mgłą wulkanicznych gór do gorącej sawanny, pełnej dzikiego życia. Malownicze wzgórza z plantacjami herbaty, bujne dżungle i lasy tropikalne. Małe ptaki – nektarniki – mieniące się w świetle poranka, ogromny słoń niknący między drzewami niczym duch, szympansy baraszkujące gdzieś na koronach drzew, zamyślony goryl w bambusowych zaroślach. Wijący się połyskującą wstęgą i przebijający na północ, przez surowe obszary, Nil. Ośnieżone szczyty, tropikalne krajobrazy, piaszczyste plaże. A wszędzie dokoła uśmiechnięte twarze. To prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów. To jest Prawdziwa Afryka!

Dzień 1. Entebbe
Po przylocie do Entebbe w hali przylotów zostaną Państwo powitani przez przedstawiciela Luxury Travel. Następnie udacie się do hotelu. Zakwaterowanie ze śniadaniem w 2 Friends Beach Hotel.

Dzień 2. Park Bwindi
Po wczesnym śniadaniu przejazd z osobistym kierowcą na lotnisko w Entebbe. Stamtąd polecicie Państwo do Parku Bwindi, gdzie żyją goryle górskie. Następnie udacie się do Clouds Mountain Gorilla Lodge. Wiek tropikalnego lasu w Parku Bwindi jest określany na około 25 000 lat, co czyni go jednym z najbardziej bioróżnorodnych siedlisk Afryki. Górski park położony jest na wysokości od 1200 do 2600 m. Pięć rzek i wysokie roczne opady sprawiają, że panuje tam wilgoć. Główną atrakcją Narodowego Parku Bwindi są goryle górskie, ale żyje tam 120 innych gatunków ssaków, 350 gatunków ptaków, 202 gatunki motyli, rośnie ponad 200 gatunków drzew. Lodge położona jest wysoko, w cieniu trzech wulkanów, na skraju parku. Oferuje niepowtarzalne widoki na Zachodnią Dolinę Ryftową. Składa się z 8 komfortowych kamiennych domków z kominkami. Szef kuchni raczy gości doskonałymi potrawami przygotowanymi z lokalnych produktów. Z lampką dobrego wina można pospacerować po bujnym ogrodzie, odpocząć w ciszy w przytulnej bibliotece bądź na werandzie z widokiem na wulkany.

Jednym z celów Clouds Mountain Gorilla Lodge jest ochrona goryla górskiego, z czego czerpie korzyści także lokalna społeczność Nkuringo, mająca znaczący udział w tym przedsięwzięciu. Po południu zaprosimy Państwa na spacer do pobliskiej osady. Nocleg w Clouds Mountain Gorilla Lodge.

Dzień 3. Park Bwindi
Tego ranka wczesna pobudka na obfite śniadanie, które dostarczy energii niezbędnej podczas tropienia goryli. Około godz. 8.00, w towarzystwie przewodnika i uzbrojonego rangera, wyruszycie Państwo na powitanie przygody. Będziecie przedzierać się przez zarośla pełne grubych pnączy, torując drogę ostrymi maczetami. Wyprawa może trwać nawet 7 godzin, wymagany jest więc pewien stopień sprawności fizycznej oraz wygodne obuwie. Gdy odnajdziecie Państwo grupę goryli, pozostawicie torby z prowiantem w bezpiecznej odległości i uzbrojeni w sprzęt fotograficzny zbliżycie się do tych łagodnych olbrzymów! Siądziecie w lesie, wśród goryli, obserwując ich zachowanie oraz słuchając, jak się porozumiewają. Będziecie zdumieni wielkością dominującego samca. To niezwykłe uczucie siedzieć w gęstym lesie deszczowym, mając świadomość, że jest się w towarzystwie stada bardzo nielicznych już na świecie goryli górskich. Niestety, populacja tych pięknych zwierząt to jedynie ok. 650 sztuk. Będziecie Państwo przebywać wśród nich przez mniej więcej godzinę. Potem udacie się w drogę powrotną do lodge’y.

Dzień 4. Park Queen Elizabeth
Po śniadaniu udacie się Państwo spacerem do Buhoma, skąd ze swoim przewodnikiem pojedziecie do Ishasha. Przejazd malowniczą trasą zajmie ok. 1 godziny. Na miejscu będziecie podziwiać lwy. Nocleg w Ishasha Wilderness Camp z pełnym wyżywieniem i napojami w cenie.

Dzień 5. Okolice Fort Portal
Po śniadaniu pojedziecie do odległego o mniej więcej 3 godziny drogi Kyaninga, blisko Fort Portal.
Kyaninga Lodge skupiona jest wokół głównego obozu. Z niego rozgałęziają się trapy do 8 przestronnych i komfortowych domków, zapewniających pełną prywatność. Każdy wyposażono w wygodne łóżko, miejsce do wypoczynku, prywatny taras i komfortową łazienkę. Z domków rozpościera się przepiękny widok na jezioro. Nocleg w Kyaninga Lodge. Podczas pobytu będą mieli Państwo zapewnione pełne wyżywienie wraz z napojami.

Dzień 6. Park Semliki
Po śniadaniu udacie się Państwo w drogę do Kibale. Tam będziecie mieli okazję poznać bliżej kolejne fascynujące stworzenia – szympansy. Są najbardziej zbliżone do człowieka ze wszystkich żyjących na ziemi gatunków. To bardzo ciekawe i zabawne doświadczenie. Szympansy uwielbiają psoty, zabawy i są bardzo ruchliwymi zwierzętami. Spacer siecią zacienionych ścieżek leśnych zapewni wiele radości miłośnikom przyrody. Będzie to także okazja do obserwacji licznych pięknych i rzadkich gatunków ptaków. Zobaczycie też leśne słonie, bawoły, gigantyczne dzikie świnie oraz pół tuzina gatunków antylop. To będzie piękny i ciekawy dzień!

Następnie przejedziecie Państwo do Rezerwatu Przyrody Semliki, położonego w Zachodniej Doliny Ryftowej. To najstarszy obszar chroniony w Ugandzie i jeden z najbardziej zróżnicowanych w Afryce, z mieszanką lasów łęgowych, deszczowych, palmowych, krótkich i wysokich traw sawanny. Żyją tam szympansy, słonie, lwy, bawoły i inne gatunki zwierząt. W dolinie rzeki Wassa odnajdziecie małą i luksusową Semliki Safari Lodge. Czeka na Was 8 luksusowych domków/namiotów komfortowo wyposażonych w duże i wygodne łóżka z baldachimem, perskie dywany i łazienki. Nocą da się słyszeć ryk lwa lub lamparta polującego na pawiany. Na terenie lodge znajduje się basen oraz zaciszne miejsce do relaksu. Posiłki przygotowywane są zawsze ze świeżych, lokalnych produktów. Nocleg w Semliki Safari Lodge. W cenie posiłki, alkohole non-premium, napoje soft oraz dwie wyprawy na safari dziennie.

Dzień 7. Park Semliki
Po wczesnej pobudce i pożywnym śniadaniu wyruszycie Państwo na wycieczkę statkiem po Jeziorze Alberta, by zobaczyć rzadkie trzewikodzioby. Ten niezwykły ptak przypomina skrzyżowanie dodo i dinozaura. Jezioro jest przepiękne. Będziecie mijać piaszczyste, mieniące się kolorami klify, kolonie barwnych pszczołojadów, pierwotne wioski rybackie. Po zakończeniu rejsu udacie się w drogę powrotną przez las palmowy i sawannę, gdzie będziecie Państwo mieli okazję obserwować różne gatunki ptaków. Po lunchu oraz wypoczynku – do wyboru popołudniowe safari lub spacer do lasu i podziwianie zachodu słońca. Nocleg w Semliki Safari Lodge.

Dzień 8. Park Doliny Kidepo, północna Uganda
Po śniadaniu i wymeldowaniu osobisty kierowca zawiezie Państwa na lotnisko. Lot do Entebbe, a następnie w kierunku Parku Narodowego Doliny Kidepo. Zostaniecie Państwo przywitani przez kierowcę na lądowisku Apoka Safari Lodge. Ta piękna lodge znajduje się w parku narodowym Doliny Kidepo. Oferuje 10 luksusowych namiotów z drewnianą podłogą, ciepłą wodą i wygodnymi meblami. Z zewnętrznej, wyrzeźbionej w skale wanny, rozpościera się fantastyczny widok. Personel pochodzi z lokalnej społeczności – Apoka jest wyjątkowym miejscem, o rodzinnej atmosferze i autentycznym charakterze. Pobliski wodopój przyciąga mnóstwo zwierząt, które można obserwować z tarasu. Podczas pobytu będą mieli Państwo zapewnione pełne wyżywienie napoje oraz alkohole non-premium, dwie wyprawy na safari dziennie w cenie.

Dzień 9. Park Doliny Kidepo, północna Uganda
Piesze safari lub autami 4 x 4 wzdłuż piaszczystego, suchego koryta rzeki. Podczas safari będziecie Państwo tropić drapieżniki, np. lwy, gepardy, zobaczycie stada zebr, bawołów, małpy oraz wiele innych zwierząt. Nocleg w Apoka Safari Lodge.

Dzień 10. Wyspa Bulago
Po wczesnym posiłku wyjazd na poranne safari. Po powrocie zapraszamy na pożywny obiad. Następnie, po wymeldowaniu, wylot z Kidepo do Entebbe. Po wylądowaniu udacie się Państwo z osobistym kierowcą, a następnie łodzią do bajecznego Pineapple Bay, Bulago Island. Ta 500-hektarowa wyspa jest prawdziwym rajem na Ziemi. Oferuje przepiękne krajobrazy, skaliste klify, piaszczyste plaże, lasy tropikalne, zielone polany. Podczas pobytu w Pineapple Bay będą mieli Państwo zapewnione pełne wyżywienie.

Dzień 11. Wyspa Bulago
Tego dnia odwiedzicie Państwo Ngamba Chimp Sanctuary, gdzie leczy się uwolnione z niewoli i ranne szympansy. Będziecie uczestniczyć w ich porannym karmieniu. Nocleg w Pineapple Bay.

Dzień 12. Wylot z Entebbe
Po śniadaniu popłyniecie Państwo łodzią na stały ląd, a następnie zostaniecie przewiezieni na lotnisko w Entebbe na lot powrotny do Europy.
 

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka