+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Główne atrakcje Indii i Goa – 15 dni

Główne atrakcje Indii i Goa – 15 dni

Luksusowa wyprawa po Indiach

Dzień 1. New Delhi
Goście przybędą do New Delhi o poranku. Stolica Indii to miasto tysięcy lat historii, pełne kontrastów, w którym starożytność miesza się z nowoczesnością. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym goście przewiezieni zostaną do hotelu. Resztę dnia spędzą, odpoczywając po podróży, a wieczorem wezmą udział w bollywoodzkim show w Kingdom of Dreams – indyjskim odpowiedniku amerykańskiego Broadwayu. Nocleg w hotelu.

Dzień 2. Delhi
Tego dnia goście zwiedzą Delhi. W starej części zobaczą tętniący życiem bazar Chandni Chowk, zwiedzą Czerwony Fort zbudowany w 1648 roku z czerwonego piaskowca oraz przejadą rikszą wąskimi alejkami i na targ przypraw. Następnie udadzą się do największego i najokazalszego meczetu w Indiach − Dżama Masdżid, obejrzą też Raj Ghat − pomnik ku czci ojca narodu Mahatmy Gandhiego. Po lunchu goście zwiedzą najważniejsze miejsca w Nowym Delhi: minaret Kutb Minar, Parlament, Bramę Indii oraz Pałac Prezydencki. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Delhi – Waranasi
Rano goście przewiezieni zostaną na lotnisko, skąd polecą do Varanasi. Po przybyciu do hotelu będą mieli czas wolny, by się zrelaksować.

Dzień 4. Waranasi
Przed wchodem słońca goście udadzą się do Waranasi (dawniej Benares), gdzie znajduje się Ghat − słynny ciąg kamiennych schodów prowadzący w dół, ku rzece Ganges. Podczas rejsu łodzią o wschodzie słońca będą świadkami modlitw i rytualnego oczyszczania się ze złej karmy, którego dokonują w tym miejscu Hindusi. Następnie spacerować będą wąskimi uliczkami i odwiedzą liczne hinduistyczne świątynie, po czym wrócą do hotelu na śniadanie i spędzą resztę poranka na odpoczynku. Po lunchu udadzą się na krótką wycieczkę do miejscowości Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Znajduje się tu jedyny w swoim rodzaju instytut, założony przez dalajlamę w 1971 roku, w którym przechowywana jest niespotykana kolekcja buddyjskich tekstów, tybetańskich manuskryptów i dzienników. Wieczorem na brzegu Gangesu goście zobaczą fascynujący rytuał Aarti poświęcony świętej rzece. Nocleg w hotelu.

Dzień 5. Waranasi – Khajuraho
Rankiem goście przewiezieni zostaną na lotnisko i polecą do Khajuraho. Po przybyciu na miejsce spędzą popołudnie i wieczór na odpoczynku. Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Khajuraho – Jhansi
Goście rozpoczną dzień zwiedzaniem wzniesionych między 950 a 1050 rokiem n.e. świątyń w Khadźuraho, uznanych za szczyt geniuszu średniowiecznych architektów. Według legendy pierwotnie w skład zespołu wchodziło 85 świątyń, do dziś zachowały się 22. Po południu goście pojadą pociągiem Shatabdi Express do Agry. Nocleg w hotelu w Agrze.

Dzień 7. Agra
Rankiem goście zwiedzą jeden z 7 cudów świata − Tadż Mahal, indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów dla przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Następnie udadzą się do Czerwonego Fortu w Agrze stanowiącego prawdziwe arcydzieło architektury. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 8. Agra – Dżajpur przez Fatehpur Sikri
O poranku goście pojadą do Dżajpuru, a po drodze odwiedzą Fatehpur Sikri (Miasto Zwycięstwa), zespół architektoniczny, w którym znajduje się wiele zabytkowych budowli, m.in. Dżama Masdżid, największy meczet w Indiach. Po przyjeździe do Dżajpuru, stolicy Radżastanu zwanej Różowym Miastem, goście zameldują się w hotelu i spędzą resztę dnia, wypoczywając. Nocleg w hotelu.

Dzień 9. Dżajpur
Po wczesnym śniadaniu goście odwiedzą Fort Amber. Będą mieli niepowtarzalną okazję, by drogę w obu kierunkach na wzgórze, na którym fort jest usytuowany, przemierzyć na grzbiecie słonia. Zwiedzą także Hawa Mahal, Pałac Wiatrów. Po południu goście udadzą się do Pałacu Miejskiego, głównej rezydencji rodziny królewskiej, następnie do Dżantar Mantar, obserwatorium astronomicznego zbudowanego z czerwonego piaskowca, oraz na pobliski bazar. Nocleg w hotelu.

Dzień 10. Dżajpur − Bombaj − Goa
O poranku goście przewiezieni zostaną na lotnisko, skąd polecą do Bombaju, a następnie do Goa, najmniejszego i jednocześnie najbogatszego stanu Indii. Nocleg w hotelu.

Dni 11.–14. Goa
W tych dniach goście będą wypoczywać na dziewiczych plażach Goa.

Dzień 15. Goa
Przejazd na lotnisko i powrót do kraju.

Cena uczestnictwa w wyprawie zależy od liczby osób, terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl