+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Four Seasons Tented Camp, Chiang Rai

Four Seasons Tented Camp, Chiang Rai

W samym sercu Złotego Trójkąta, u zbiegu granic Tajlandii, Laosu i Birmy, gęsta dżungla skrywa oazę luksusu. Wzniesiony przy górskiej ścieżce obóz składa się ze wspaniałych namiotów, z których podziwiać można widok na rzekę Ruak, rozpościerającą się na jej przeciwnym brzegu Birmę i góry Laosu. Wizyta w tym miejscu to niezapomniana przygoda, której każdy kolejny dzień, zgodnie z tradycją obozu kończy się drinkiem popijanym w promieniach zachodzącego słońca.

Lokalizacja: do obozu Four Seasons dotrzeć można z Międzynarodowego Portu Lotniczego Chiang Rai w ciągu 75 minut. Mijając wioski i pola ryżowe, dociera się do miejsca, skąd rozpoczyna się dwudziestominutowy rejs długimi łodziami w dół rzeki. Drogę do obozu można też pokonać, przemierzając dżunglę samochodem terenowym. Po dotarciu na miejsce Goście przechodzą do swoich namiotów ścieżkami wśród bujnej zieleni.

Położenie prowincji Chiang Rai na górzystych terenach północnej Tajlandii zapewnia jej nieco chłodniejszy i mniej wilgotny klimat niż panujący w południowej części kraju.

Zakwaterowanie: wzdłuż górskiej ścieżki na długości kilometra rozstawiono 15 obszernych namiotów z dużymi tarasami, których ręcznie wykonane umeblowanie przywodzi na myśl XIX-wieczne ekspedycje.

Każdy z namiotów o powierzchni 54 m² ma inną aranżację, we wszystkich jest jednak drewniana podłoga, a ich wnętrza zostały podzielone na część dzienną z przylegającą do niej łazienką oraz część sypialną. Część dzienną wyposażono w drewniane biurko, obite skórą krzesła, wiatraki, stojące lustro oraz lornetkę umożliwiającą obserwację ptaków. Luksusowa część sypialna mieści jedno podwójne łóżko lub dwa pojedyncze z moskitierą oraz regał z książkami o kulturze, historii i środowisku naturalnym regionu.

W połączonej z częścią dzienną otwartej łazience umieszczono dwuosobową, ręcznie kutą miedzianą wannę oraz prysznic. W osobnym pomieszczeniu przylegającym do części dziennej znajduje się toaleta, a obok namiotu dodatkowy prysznic na świeżym powietrzu. Każdy namiot ma przestronny taras o powierzchni 37 m², na którym znajduje się łóżko wypoczynkowe oraz dwa łóżka do masażu osłonięte rozsuwanym dachem.

Dodatkowymi udogodnieniami są klimatyzacja i ogrzewanie, urządzenia do parzenia herbaty i kawy, bezprzewodowy telefon i szerokopasmowe bezprzewodowe łącze internetowe, sejf oraz prywatny chłodzony barek. By nic nie zakłócało kontemplowania odgłosów natury, namiotów nie wyposażono w telewizory, odtwarzacze DVD ani radia.

Zakwaterowanie jest częścią pakietu all-inclusive, zawierającego pełne wyżywienie wraz z napojami alkoholowymi, transfer z i do portu lotniczego, naukę jazdy na słoniach oraz zabieg SPA.

Restauracje: w obozie jest kilka miejsc, w których spożywa się posiłki. Śniadania podawane są w restauracji Nong Yao serwującej dania kuchni tajskiej, laotańskiej, birmańskiej i zachodniej. Bar Birma nosi nazwę kraju, którego tereny można podziwiać z okien lokalu. Udekorowany elementami podróżniczego ekwipunku, jest przytulnym miejscem, w którym można odpocząć czytając książkę na wygodnej kanapie lub podziwiać zachodzące słońce.

Obiady mogą przybrać postać ceremonii, podczas których na ustawionych dookoła ogniska stołach, pod rozgwieżdżonym niebem, w blasku pochodni podaje się pięć dań kuchni tajskiej, laotańskiej i birmańskiej. Niewątpliwą atrakcją są odpoczywające nieopodal słonie. W piwniczce zgromadzono duży wybór zagranicznych i tajskich win. W piwniczce i w barze Birma o zachodzie słońca serwowane są tradycyjne drinki. Gościom wybierającym się do dżungli lunch może zostać podany w formie pikniku.

SPA: obiekt dysponuje dwiema salami przeznaczonymi do zabiegów SPA znajdującymi się na świeżym powietrzu. Dzięki naturalnym materiałom użytym do ich konstrukcji doskonale zlewają się z otaczającą naturą. Goście mogą się poddać tradycyjnemu tajskiemu masażowi oraz zabiegom z wykorzystaniem górskich roślin i rozgrzewających ziół.

Na życzenie masaże są przeprowadzane także w namiotach. Za dodatkową opłatą można wziąć udział w indywidualnych zajęciach jogi.

Sport i rekreacja: do dyspozycji Gości jest połączony z jacuzzi basen otoczony granitowymi głazami, z którego rozpościera się widok na rzekę Ruak. Od świtu do zmierzchu przy basenie serwowane są napoje i przekąski. Goście mogą wziąć udział w przygotowanych przez personel obozu zajęciach obejmujących naukę jazdy na słoniu, rejs po Mekongu i odwiedziny w górskich wioskach.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka