+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Festival Naadam, Moskwa – Ulaan Bator, 13 dni/12 nocy

Festival Naadam, Moskwa – Ulaan Bator, 13 dni/12 nocy

Jeśli chcecie Państwo doświadczyć niezwykłej kultury Mongolii warto wziąć udział w Festivalu Naddam. Słowo „Naddam” oznacza „trzy męskie gry” a festiwal jest znany, jako jeden z najstarszych festiwali – olimpiad na świecie. W jego skład wchodzą trzy dyscypliny: łucznictwo, zapasy i jazda konna.

Odbywa się on w stolicy Mongolii – Ułan Bator podczas ich święta narodowego od 11 do 13 Lipca. Festiwal też upamiętnia rewolucję 1921 roku, kiedy to Mongolia stała się wolnym krajem. W mniejszych miasteczkach na terenie Mongolii odbywają się również festiwale Naddam, lecz na mniejszą skalę. Mają Państwo wyjątkową okazję doświadczyć tego wspaniałego festiwalu i podróży luksusowym pociągiem.

Dzień. 1 Moskwa
Powitanie na międzynarodowym lotnisku w Moskwie, a następnie przejazd do pięciogwiazdkowego hotelu Marriott Royal Aurora położonego w centrum miasta. Powitalna kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 2. Moskwa
Całodzienna wycieczka po stolicy Rosji z uwzględnieniem Kremla i Placu Czerwonego. Przejazd na dworzec kolejowy, gdzie oczekuje Trans-Siberian Express gotowy do wieczornego odjazdu.

Dzień 3. Kazań
Ostatni dzień w pociągu. Przejazd przez Kazań, historyczne miasto położone nad rzeką Wołgą.

Dzień 4. Jekaterynburg
Przejazd z Europy do Azji. Zwiedzanie miasta leżącego na granicy kontynentów. Jekaterynburg, stolica Uralu, to miejsce wygnania, a następnie kaźni carskiej rodziny Romanowów. Przekraczamy granicę z Europy do Azji.

Dzień 5. Nowosybirsk
Pociąg zatrzyma się w tym mieście, a pasażerowie zostaną zaproszeni do obejrzenia słynnego gmachu Opery, placu Lenina i rzeki Ob, której długość wynosi ponad 5600 km, licząc od źródła do samej Arktyki.

Dzień 6. W pociągu
Pociąg przejeżdża przez urokliwe góry Sajan, mijając Nowokuźnieck i Abakan. Dla chętnych lekcje języka rosyjskiego.

Dzień 7. Irkuck
Rano przyjazd do Irkucka zwanego „Paryżem Syberii”. Zwiedzanie głównych atrakcji. Po południu czas wolny umożliwiający zakupy na tutejszym targu.

Dzień 8. Jezioro Bajkał
Jadąc poprzez liczne tunele i okrążając klify, pociąg osiąga linię brzegową największego jeziora na świecie – Bajkału. Przewidziany postój w jednej z zatok jeziora, nad samym brzegiem zostanie zorganizowany grill. Kolejnym punktem programu jest wizyta w małej wiosce Listwianka przylegającej do otaczających ją wzgórz. Powrót do pociągu na kolację i odjazd w dalszą drogę.

Dzień 9. Ułan Ude
Rano przyjazd do Ułan Ude, stolicy Republiki Burłackiej. Zwiedzanie miejscowej świątyni buddyjskiej, potem przejazd autokarem do wioski wyznawców starej wiary. Dzień zwieńczy występ lokalnych tancerzy i muzykantów.

Dzień 10. Ułan Bator
Z samego rana pociąg osiągnie stolicę Mongolii – Ułan Bator. Zwiedzanie klasztoru Gandam, a następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny pozwoli na poznanie przygotowań czynionych przez Mongołów na rozpoczęcie festiwalu. Możliwość udziału w zorganizowanej wycieczce do położonego niedaleko Parku Narodowego Terelj.

Dzień 11. Ułan Bator
Uroczyste otwarcie festiwalu Naadam. Dzień ten jest oficjalnym świętem państwowym. Tego dnia odbywają się otwierające ceremonię zawody łucznicze oraz wyścigi konne na dystansie 33 kilometrów.

Dzień 12. Ułan Bator
Pierwszą połowę dnia zajmą zawody zapaśnicze. Opcjonalnie możliwość udziału w zwiedzaniu tutejszych klasztorów, Muzeum Narodowego lub Muzeum Historii Naturalnej.

Dzień 13. Ułan Bator
Śniadanie w hotelu i przejazd na lotnisko skąd nastąpi przelot do kraju.

Ceny:
Silver Class – od 15.790 $
Golden Class – od 19.490 $
Imperial Class – od 30.890 $

Cena za 1 osobę w przedziale dwuosobowym. Zawiera: pełne wyżywienie, napoje (w zależności od wykupionej klasy) i wycieczki.

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka