+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Fantazyjna Tajlandia, 10 dni

Fantazyjna Tajlandia, 10 dni

Ta podróż pozwala odkryć sekrety dwóch najchętniej odwiedzanych miejsc cudownej Krainy Uśmiechu: Bangkoku zwanego Wielkim Mango oraz Róży Północy – miasta Chiang Mai. Niezapomniana wyprawa rozpocznie się w gwarnej stolicy Królestwa Tajlandii.

Uczestnicy wycieczki zobaczą jej królewskie symbole we wspaniałym Wielkim Pałacu, poznają religijne dziedzictwo, zwiedzając buddyjskie świątynie wraz z ich najcenniejszym skarbem – Szmaragdowym Buddą, i na zawsze zapamiętają obrazy, dźwięki i zapachy codziennego życia tego gigantycznego miasta. Ukryta wśród wzgórz Róża Północy odsłoni przed nimi swoje największe atrakcje: święte miejsca, wspaniałe zabytkowe budowle, najznakomitsze wyroby rzemiosła, np. tkaniny, a także umożliwi bliskie spotkanie z… zamieszkującymi ją słoniami.

Dzień 1. Przylot do Bangkoku
Na lotnisku w Bangkoku będzie czekał na Państwa przedstawiciel Luxury Travel, w którego towarzystwie przejdziecie odprawę paszportową oraz kontrolę graniczną z przyspieszoną odprawą VIP Fast Track (wymaga to dodatkowej dopłaty). Po odbiorze bagażu osobisty kierowca zawiezie Państwa do słynnego hotelu Mandarin Oriental, którym spędzicie 3 noce. Po zakwaterowaniu w komfortowym pokoju pozostała część dnia przeznaczona jest na wypoczynek po podróży.

Dzień 2. Bangkok 
Po wczesnym śniadaniu spotkacie Państwo w lobby hotelowym oczekującego na Was prywatnego przewodnika i kierowcę. Komfortowym autem udadzą się Państwo do świątyni Wat Pho, by posłuchać rozpoczynających się o godzinie 9 rano rytualnych śpiewów buddyjskich mnichów. To jedna z najstarszych świątyń Bangkoku i jednocześnie pierwsza szkoła tradycyjnego tajskiego masażu. Znajduje się w niej sławny 45-metrowy posąg Leżącego Buddy.

Następnie odwiedzicie Wielki Pałac, najważniejszy i najbardziej okazały pałac królewski w Tajlandii. Przewodnik pokaże Państwu Pałac Pogrzebowy, Pałac Powitalny, Salę Tronową, Salę Koronacyjną, Królewski Dom Gościnny, a także świątynię Wat Phra Kaew z tajemniczym posągiem Szmaragdowego Buddy otoczonym najwyższą czcią Tajlandczyków.
Budowle Pałacu Królewskiego wolno zwiedzać tylko w odpowiednim stroju, który zostanie Państwu udostępniony na miejscu. Po wizycie w Wielkim Pałacu przewidziany jest lunch w restauracji The Deck w hotelu Arun Residence, z której podziwiać można wspaniałą Świątynię Poranka (Wat Arun).

Po południu zaprosimy Państwa na wyprawę długimi łodziami przez labirynt przecinających miasto kanałów. Podczas rejsu będzie można podziwiać widoki, dźwięki i zapachy toczącego się nad rzeką życia Bangkoku. Dotrą Państwo aż do Nonthaburi, gdzie miejski krajobraz ustępuje wiejskiemu. U celu wyprawy zatrzymacie się na miejscowym gwarnym targu, rzadko odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Następnie zwiedzą Państwo przybrzeżną świątynię z imponującym posągiem Leżącego Buddy. Powrót do centrum Bangkoku odbędzie się także łodzią.

Dzień 3. Bangkok
Dzień wolny na wypoczynek, zakupy lub samodzielne poznawanie miasta. Możliwe jest także zorganizowanie wycieczki z przewodnikiem, płatnej dodatkowo.

Dzień 4. Bangkok / Chiang Mai
Po śniadaniu udacie się Państwo z osobistym kierowcą na lotnisko i polecicie do Chiang Mai .

Po przybyciu na miejsce zaprosimy Państwa na wycieczkę z prywatnym przewodnikiem po najpiękniejszych miejscach Chiang Mai, która zacznie się od największych atrakcji starożytnego Chiang Mai. Zobaczycie fascynujące świątynie, historyczne mury miejskie, fosę obronną i rynek. Odwiedzicie Wat Suan Dok, gdzie spoczywają prochy rodziny królewskiej, oraz Wat Phra That Doi Suthep, święte miejsce północnej Tajlandii. Doświadczony przewodnik przybliży Państwu historię świątyni, białego słonia i przeprowadzi wokół imponującej stupy przepięknymi malowidłami. Późnym popołudniem, kiedy masy turystów opuszczą już teren świątyni, a zapadający zmierzch wprowadzi wyjątkową atmosferę, będziecie Państwo świadkami magicznej ceremonii błogosławieństwa oraz wieczornego śpiewu mnichów. Wycieczka zakończy się oglądaniem spektakularnego widoku rozbłyskującego w mroku milionami świateł Chiang Mai. Nocleg zapewniony w hotelu w Chiang Mai.

Dzień 5. Chiang Mai

Dzień wolny na relaks w hotelu bądź zakupy w Chiang Mai. Dla zainteresowanych natomiast mamy dwie propozycje ciekawych wycieczek (za dodatkową opłatą):

Pierwsza propozycja to zejście z utartego szlaku zwiedzania, którym zazwyczaj prowadzeni są turyści w Chiang Mai, i poznanie sekretów doliny Mae Sa. Podróżować będziecie Państwo samochodem terenowym, obejrzycie zorganizowany specjalnie dla Was pokaz w mateczniku słoni, zwiedzicie Ogrody Botaniczne Królowej Sirikit, które porównywane są przez ekspertów ze słynnymi londyńskimi Kew Gardens.

Następnie zatrzymają się Państwo nieopodal wodospadu, by w miejscowej restauracji zjeść lunch. Po lunchu spotkanie z górskim plemieniem Hmong. Po południu odwiedziny w wiosce Nong Hoi − miejscu wdrożenia Królewskiego Projektu Nong Hoi, opracowanego przez króla w 1969 roku, w celu likwidacji uprawy opium i zastąpienia jej uprawą warzyw i owoców, która miała się stać nowym źródłem utrzymania mieszkańców regionu.

Drugą proponowaną wycieczkę rozpocznie wizyta w obozie treningowym młodych słoni Chiang Dao, oddalonym o 56 km od Chiang Mai. Będą mogli Państwo odbyć godzinną przejażdżkę na słoniu przez otaczający obóz gęsty las, a następnie obserwować te wspaniałe zwierzęta podczas porannej kąpieli w rzece. Gdy słonie zakończą kąpiel, wraz z trenerem zademonstrują swoje liczne umiejętności. Następnie udadzą się Państwo nad rzekę Mae Ping, którą popłyniecie w spokojny godzinny rejs bambusową tratwą.

Po dobiciu do brzegu w miejscowej restauracji przerwa na lunch. Po posiłku wyruszą Państwo do pięknego Ogrodu Orchidei, gdzie przez cały rok kwitnie ponad 50 odmian tych kwiatów. W planie wycieczki jest także wizyta na Farmie Motyli, gdzie można podziwiać ich niezliczone rzadkie odmiany. Niezależnie od opcji, którą Państwo wybiorą, przed wyruszeniem w podróż podane zostanie śniadanie. Nocleg zaplanowano w luksusowym hotelu Dhara Dhevi.

Dzień 6: Chiang Mai
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu udacie się Państwo z prywatnym kierowcą na lotnisko, by polecieć na Phuket. Na miejscu prywatny kierowca zabierze Państwa do jednego z najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli na Phuket z oferty Luxury Travel, w którym spędzicie następne 4 noce w luksusowym pokoju lub apartamencie.

Dzień 10: Phuket
Po wykwaterowaniu prywatny kierowca zabierze Państwa na międzynarodowe lotnisko w Phuket, skąd wyruszycie do Europy.

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

Cena zawiera: zakwaterowanie, posiłki zgodnie z programem (śniadania podczas całego pobytu), przejazdy i wycieczki według programu, usługi anglojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera: przelotów międzynarodowych, napojów oraz posiłków nieujętych w programie, indywidualnych wycieczek, wydatków osobistych, opłat za pralnię oraz napiwków.

 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka