Fantazyjna Tajlandia, 10 dni | 22 392 60 19 | Specjalista turystyki luksusowej: luksusowe hotele, luksusowe wille, luksusowe wakacje, luksusowe wycieczki, luksusowe wczasy, luksusowe wyjazdy, luksusowe safari, ekskluzywne hotele, ekskluzywne wakacje, najlepsze pola golfowe, wakacje Malediwy, wycieczki Malediwy, hotele Malediwy , wakacje Seszele, wycieczki Seszele, luksusowe hotele Dubaj, luksusowe hotele Emiraty, luksusowe hotele Teneryfa, hotele one and only, wyjazdy narciarskie Alpy, narty Alpy, narty Francja, hotele Courchevel, narty Szwajcaria, wille Alpy, luksusowe wille Lazurowe Wybrzeże, luksusowe wille Toskania, luksusowe wille Malediwy
+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Fantazyjna Tajlandia, 10 dni

Fantazyjna Tajlandia, 10 dni

Ta podróż pozwala odkryć sekrety dwóch najchętniej odwiedzanych miejsc cudownej Krainy Uśmiechu: Bangkoku zwanego Wielkim Mango oraz Róży Północy – miasta Chiang Mai. Niezapomniana wyprawa rozpocznie się w gwarnej stolicy Królestwa Tajlandii.

Uczestnicy wycieczki zobaczą jej królewskie symbole we wspaniałym Wielkim Pałacu, poznają religijne dziedzictwo, zwiedzając buddyjskie świątynie wraz z ich najcenniejszym skarbem – Szmaragdowym Buddą, i na zawsze zapamiętają obrazy, dźwięki i zapachy codziennego życia tego gigantycznego miasta. Ukryta wśród wzgórz Róża Północy odsłoni przed nimi swoje największe atrakcje: święte miejsca, wspaniałe zabytkowe budowle, najznakomitsze wyroby rzemiosła, np. tkaniny, a także umożliwi bliskie spotkanie z… zamieszkującymi ją słoniami.

Dzień 1. Przylot do Bangkoku
Na lotnisku w Bangkoku będzie czekał na Państwa przedstawiciel Luxury Travel, w którego towarzystwie przejdziecie odprawę paszportową oraz kontrolę graniczną z przyspieszoną odprawą VIP Fast Track (wymaga to dodatkowej dopłaty). Po odbiorze bagażu osobisty kierowca zawiezie Państwa do słynnego hotelu Mandarin Oriental, którym spędzicie 3 noce. Po zakwaterowaniu w komfortowym pokoju pozostała część dnia przeznaczona jest na wypoczynek po podróży.

Dzień 2. Bangkok 
Po wczesnym śniadaniu spotkacie Państwo w lobby hotelowym oczekującego na Was prywatnego przewodnika i kierowcę. Komfortowym autem udadzą się Państwo do świątyni Wat Pho, by posłuchać rozpoczynających się o godzinie 9 rano rytualnych śpiewów buddyjskich mnichów. To jedna z najstarszych świątyń Bangkoku i jednocześnie pierwsza szkoła tradycyjnego tajskiego masażu. Znajduje się w niej sławny 45-metrowy posąg Leżącego Buddy.

Następnie odwiedzicie Wielki Pałac, najważniejszy i najbardziej okazały pałac królewski w Tajlandii. Przewodnik pokaże Państwu Pałac Pogrzebowy, Pałac Powitalny, Salę Tronową, Salę Koronacyjną, Królewski Dom Gościnny, a także świątynię Wat Phra Kaew z tajemniczym posągiem Szmaragdowego Buddy otoczonym najwyższą czcią Tajlandczyków.
Budowle Pałacu Królewskiego wolno zwiedzać tylko w odpowiednim stroju, który zostanie Państwu udostępniony na miejscu. Po wizycie w Wielkim Pałacu przewidziany jest lunch w restauracji The Deck w hotelu Arun Residence, z której podziwiać można wspaniałą Świątynię Poranka (Wat Arun).

Po południu zaprosimy Państwa na wyprawę długimi łodziami przez labirynt przecinających miasto kanałów. Podczas rejsu będzie można podziwiać widoki, dźwięki i zapachy toczącego się nad rzeką życia Bangkoku. Dotrą Państwo aż do Nonthaburi, gdzie miejski krajobraz ustępuje wiejskiemu. U celu wyprawy zatrzymacie się na miejscowym gwarnym targu, rzadko odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Następnie zwiedzą Państwo przybrzeżną świątynię z imponującym posągiem Leżącego Buddy. Powrót do centrum Bangkoku odbędzie się także łodzią.

Dzień 3. Bangkok
Dzień wolny na wypoczynek, zakupy lub samodzielne poznawanie miasta. Możliwe jest także zorganizowanie wycieczki z przewodnikiem, płatnej dodatkowo.

Dzień 4. Bangkok / Chiang Mai
Po śniadaniu udacie się Państwo z osobistym kierowcą na lotnisko i polecicie do Chiang Mai .

Po przybyciu na miejsce zaprosimy Państwa na wycieczkę z prywatnym przewodnikiem po najpiękniejszych miejscach Chiang Mai, która zacznie się od największych atrakcji starożytnego Chiang Mai. Zobaczycie fascynujące świątynie, historyczne mury miejskie, fosę obronną i rynek. Odwiedzicie Wat Suan Dok, gdzie spoczywają prochy rodziny królewskiej, oraz Wat Phra That Doi Suthep, święte miejsce północnej Tajlandii. Doświadczony przewodnik przybliży Państwu historię świątyni, białego słonia i przeprowadzi wokół imponującej stupy przepięknymi malowidłami. Późnym popołudniem, kiedy masy turystów opuszczą już teren świątyni, a zapadający zmierzch wprowadzi wyjątkową atmosferę, będziecie Państwo świadkami magicznej ceremonii błogosławieństwa oraz wieczornego śpiewu mnichów. Wycieczka zakończy się oglądaniem spektakularnego widoku rozbłyskującego w mroku milionami świateł Chiang Mai. Nocleg zapewniony w hotelu w Chiang Mai.

Dzień 5. Chiang Mai

Dzień wolny na relaks w hotelu bądź zakupy w Chiang Mai. Dla zainteresowanych natomiast mamy dwie propozycje ciekawych wycieczek (za dodatkową opłatą):

Pierwsza propozycja to zejście z utartego szlaku zwiedzania, którym zazwyczaj prowadzeni są turyści w Chiang Mai, i poznanie sekretów doliny Mae Sa. Podróżować będziecie Państwo samochodem terenowym, obejrzycie zorganizowany specjalnie dla Was pokaz w mateczniku słoni, zwiedzicie Ogrody Botaniczne Królowej Sirikit, które porównywane są przez ekspertów ze słynnymi londyńskimi Kew Gardens.

Następnie zatrzymają się Państwo nieopodal wodospadu, by w miejscowej restauracji zjeść lunch. Po lunchu spotkanie z górskim plemieniem Hmong. Po południu odwiedziny w wiosce Nong Hoi − miejscu wdrożenia Królewskiego Projektu Nong Hoi, opracowanego przez króla w 1969 roku, w celu likwidacji uprawy opium i zastąpienia jej uprawą warzyw i owoców, która miała się stać nowym źródłem utrzymania mieszkańców regionu.

Drugą proponowaną wycieczkę rozpocznie wizyta w obozie treningowym młodych słoni Chiang Dao, oddalonym o 56 km od Chiang Mai. Będą mogli Państwo odbyć godzinną przejażdżkę na słoniu przez otaczający obóz gęsty las, a następnie obserwować te wspaniałe zwierzęta podczas porannej kąpieli w rzece. Gdy słonie zakończą kąpiel, wraz z trenerem zademonstrują swoje liczne umiejętności. Następnie udadzą się Państwo nad rzekę Mae Ping, którą popłyniecie w spokojny godzinny rejs bambusową tratwą.

Po dobiciu do brzegu w miejscowej restauracji przerwa na lunch. Po posiłku wyruszą Państwo do pięknego Ogrodu Orchidei, gdzie przez cały rok kwitnie ponad 50 odmian tych kwiatów. W planie wycieczki jest także wizyta na Farmie Motyli, gdzie można podziwiać ich niezliczone rzadkie odmiany. Niezależnie od opcji, którą Państwo wybiorą, przed wyruszeniem w podróż podane zostanie śniadanie. Nocleg zaplanowano w luksusowym hotelu Dhara Dhevi.

Dzień 6: Chiang Mai
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu udacie się Państwo z prywatnym kierowcą na lotnisko, by polecieć na Phuket. Na miejscu prywatny kierowca zabierze Państwa do jednego z najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli na Phuket z oferty Luxury Travel, w którym spędzicie następne 4 noce w luksusowym pokoju lub apartamencie.

Dzień 10: Phuket
Po wykwaterowaniu prywatny kierowca zabierze Państwa na międzynarodowe lotnisko w Phuket, skąd wyruszycie do Europy.

Cena za program zależy od ilości osób i terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

Cena zawiera: zakwaterowanie, posiłki zgodnie z programem (śniadania podczas całego pobytu), przejazdy i wycieczki według programu, usługi anglojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera: przelotów międzynarodowych, napojów oraz posiłków nieujętych w programie, indywidualnych wycieczek, wydatków osobistych, opłat za pralnię oraz napiwków.

 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka