+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Ekwador z Galapagos, 13 dni

Ekwador z Galapagos, 13 dni

Dzień 1. Quito
Po przylocie na lotnisko w Quito zostaną Państwo przywitani i odwiezieni do hotelu. Nocleg w Hotelu Casa Gangotena.

Dzień 2. The Spirit of the Andes Express
Niezwykłą wyprawa pociągiem Andes Express w region Andów w Ekwatorze, z noclegiem w tradycyjnych domkach. 3-dniowa podróż wzdłuż „Alei Wulkanów” – z Quito do pięknej miejscowości Cuenca na południu, która ukaże piękno Andów i Ekwadoru, ale także kulturę tego regionu, gdyż po drodze goście spotkają wielu tubylców. Podczas całej podróży goście będą mieli zapewnione 3 posiłki dziennie. Podróż rozpocznie się w Quito, pociąg ruszy w kierunku południowym. Pierwszym przystankiem będzie Sangolqui, gdzie znajdują się typowe andyjskie markety i targi – będzie to wspaniały wstęp do poznania kultury tych okolic. Nad miasteczkiem, po stronie wschodniej, wznosi się na wysokość 5897 m n.p.m. imponujący wulkan Cotopaxi. Obiad zjedzą Państwo w jednej z lokalnych restauracji, natomiast kolacja i nocleg będą w Riobamba.

Następnego ranka, po wczesnym śniadaniu przejazd do małej miejscowości Alausi, gdzie znajduje się „serce” ekwadorskiej spółki kolejowej. Tego dnia czeka na gości imponująca trasa biegnąca na wysokości ponad 800 m! Zwana jest „Nosem Diabła”. Goście odwiedzą również lokalne muzeum, ukazujące życie i rzemiosło mieszkańców regionu. Podróż będzie kontynuowana w kierunku południowym, przez twierdzę Inków. Przyjazd do Cuenca o zmierzchu na kolację i nocleg.

Ostatniego dnia pociąg zakończy bieg w Cuenca, trzecim co do wielkości mieście w Ekwadorze, położonym w śródgórskiej kotlinie Andów. Ze względu na zabytkową zabudowę centrum Cuenca znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czerwone dachy, brukowane uliczki sprawiają, że to niezwykle urokliwe miejsce. Zwiedzanie miasta: plac Świętego Sebastiana, targ z wyrobami lokalnego rzemiosła, muzeum sztuki nowoczesnej, oraz bazar kwiatowy. Nie można również opuścić takich miejsc jak: Trybunał Sprawiedliwości, pałac miejski czy pałac gubernatora. Następnie goście pojadą wzdłuż rzeki Tomebamba, aby podziwiać domy stojące na brzegu i zwiedzić fabrykę słynnych kapeluszy ze słomy. Obiad w jednej z doskonałych restauracji w Cuenca. Nocleg w uroczym, butikowym hotelu Mansion Alcazar.

Dzień 5. Ingapirca
Tego dnia zapraszamy na fascynującą wycieczkę do Ingapirca – najdalej na północ położonej twierdzy Inków. Znajduje się ona na wysokości około 3200 m n.p.m. Po drodze do Ingapirca goście odwiedzą miejscowość Canar i lokalny market. Po wycieczce obiad w lokalnej karczmie, a następnie zwiedzanie Tambo Coyoctor – kamiennych ruin. Późnym popołudniem powrót do Cuenca.

Dzień 6. Cuenca
Czas wolny. Goście będą mogli odpocząć po ostatnich, dość intensywnych wycieczkach i zrelaksować się w hotelowym SPA.

Dzień 7. Park Narodowy El Cajas
Prywatna wycieczka do Parku Narodowego El Cajas, niedaleko Guayaquil. Park leży w zachodnim paśmie Andów, gdzie na wysokości około 3200–4000 m n.p.m. znajduje się ponad 200 jezior polodowcowych. To wyjątkowe miejsce, z pięknymi krajobrazami. Podróż zakończymy w Guayaquil. Panuje tu klimat jak na Karaibach, temperatura w ciągu całego roku waha się między 21 a 30 stopniami C. To ciekawostka, bo w całej okolicy klimat jest dużo ostrzejszy. Prosimy, pamiętać o stroju sportowym tego dnia. Nocleg w hotelu Oro

Verde.

Dzień 8. Wyspy Galapagos
Przejazd z hotelu na lotnisko i lot na Wyspy Galapagos, na lotnisko Baltra. Tam rozpocznie się 5-dniowy rejs wokół wysp jachtem Isabela II. Podczas rejsu będą zapewnione 3 posiłki dziennie.

Wyspy Galapagos – zwane także Żółwimi – należący do Ekwadoru archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Leży na wysokości równika, około 960 km na zachód od wybrzeża Ameryki Południowej. Archipelag składa się z 19 wysp, wysepek i pojedynczych skał o łącznej powierzchni 7994 km², rozrzuconych na obszarze 59,5 tys. km². Najstarsze wyspy mają około 4 mln lat, a najmłodsze są jeszcze w procesie tworzenia. Wyspy Galapagos to jeden z najbardziej aktywnych obszarów wulkanicznych na świecie. Narodziły się z morza i nigdy nie miały połączenia z kontynentem. Archipelag jest zamieszkany przez 26 640 osób.

Lądowanie w Baltry, gdzie rozpocznie się podróż. Następnie krótki rejs i znajdziecie się na wyspie Santa Cruz. Zwiedzą tam Państwo słynny rezerwat żółwi Tortoise. Na tej wyspie żyje jedna z największych populacji żółwi na świecie. W rezerwacie występuje unikalna roślinność i wiele gatunków pięknych, egzotycznych ptaków, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Po lunchu w lokalnej restauracji przejazd do Puero Ayora, na południu Santa Cruiz. Kolejnym etapem wycieczki będzie zwiedzanie stacji badawczej Karola Darwina, będzie można zobaczyć, jak pomaga się gigantycznym żółwiom i jakie badania prowadzi się nad tymi fascynującymi zwierzętami. Na zakończenie dnia proponujemy spacer po uroczym miasteczku Puerto Ayora. Zakwaterowanie na jachcie Isabela II. Na pokładzie koktajl powitalny oraz kolacja.

Dzień 9. Wyspy Galapagos
Dokowanie jachtu w zatoce Post Office. Ponad dwa wieki temu piraci, wielorybnicy i mieszkańcy zostawiali w zatoce wiadomości, pełniła więc funkcję lokalnej poczty, stąd jej nazwa. Tego dnia proponujemy rejs po labiryncie kanałów na północnym brzegu wyspy Floreana, gdzie spotkać można kolonie lwów morskich, żółwi oraz pingwinów. Przystanek w Baroness Cove i spacer na wieżę widokową. Dla chętnych krótki snorkeling lub kajaki. Powrót na pokład na obiad. Następnym przystankiem będzie Kormoran Point, z krystalicznie czystą wodą i pięknymi plażami, gdzie spotkać można liczne kolonie ptaków. Również w tym miejscu składają jaja żółwie morskie. Często możemy obserwować maleńkie żółwiki, które wykluwają się z jajek i pędzą w kierunku wody. Następnie goście dotrą do Champion – niewielkiej wysepki w pobliżu Floreany. Chętni mogą nurkować lub obserwować podwodne życie w łodzi ze szklanym dnem. Powrót na jacht na kolację.

Dzień 10. Wyspy Galapagos
Rano goście wyruszą na wycieczkę na Punta Suarez, gdzie będzie można odbyć spacer po zastygłej lawie, zobaczyć wspaniałe kolonie ptaków morskich, m.in. albatrosów, a także jastrzębie i zięby. Znajduje się tu również sporo legwanów morskich. Po wycieczce powrót na jacht na obiad. Następnie goście udadzą się w kierunku zatoki Gardner (po drugiej stronie wyspy). Czas wolny który można będzie można przeznaczyć na snorkeling, kajaki, spacery na plaży w poszukiwaniu lwów morskich czy po prostu relaks na słonecznym wybrzeżu. Wieczorem kolacja na jachcie.

Dzień 11. Wyspy Galapagos
Wizyta na wyspie San Cristobal. Wycieczka rozpocznie się rano od Point Pitt, który jest ciekawym tufowym wybrzeżem i niezwykle bogatym w ptaki i inne zwierzęta. Po spacerze proponujemy relaks na plaży i obiad na jachcie. Następny punkt podróży to plaża Cerro Brujo, gdzie również będzie mozna podziwiać uroki natury. To właśnie na wyspie San Cristobal w 1835 roku Karol Darwin badał florę i faunę.

Dzień 12. Quito<-strong>
Po śniadaniu goście wyruszą do portu, skąd udadzą się na lotnisko. Następnie lot do Quito, przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 13. Koniec podróży
Przejazd z hotelu na lotnisko w Quito, na wybrany lot do Polski.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka