+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Ekwador i Galapagos – informacje o kraju

Ekwador i Galapagos – informacje o kraju

Ekwador – jak sama nazwa wskazuje – to państwo położone dokładnie na równiku, u wybrzeży Oceanu Spokojnego, na którego wodach tysiąc kilometrów od brzegu leżą wyspy Galapagos. Stolica Ekwadoru – kolonialne miasto Quito, jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, rozciąga się malowniczo niedaleko jednego z największych aktywnych wulkanów na Ziemi: imponującego Cotopaxi.

To przepiękny kraj, wciąż nieodkryty przez masową turystykę, pełen uroczych kolonialnych miast i dziewiczych cudów przyrody – z amazońską dżunglą włącznie, a mnogość tutejszych gatunków zwierząt i roślin jest jedną z największych na całej planecie. Ogromne bogactwo przyrody Ekwadoru powiększa dodatkowo archipelag 13 głównych wysp i wielu mniejszych wysepek, znanych jako Galapagos. Te odizolowane wulkaniczne wyspy stały się domem dla niesamowitych stworzeń: gigantycznych żółwi słoniowych (nazwa archipelagu oznacza właśnie Wyspy Żółwie), lwów morskich, legwanów, a nawet pingwinów.

Tak wielka różnorodność endemicznych form życia nie występuje nigdzie indziej na świecie – spośród niemal setki gatunków ptaków gniazdujących na Galapagos, znakomita większość żyje wyłącznie tam, a dla wszystkich ssaków i gadów zamieszkujących archipelag, Galapagos jest jedynym schronieniem na Ziemi. Co niesamowite, wszystkie te zwierzęta nie boją się ludzi, których nigdy na Galapagos nie było, a zatem ewolucja nie wykształciła lęku przed człowiekiem. Te niezwykłe wyspy stanowiły jedną z inspiracji dla Karola Darwina i ważny przykład na słuszność teorii ewolucji, a jedna z wysp nosi jego imię.

Galapagos wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a cały teren archipelagu i omywające go wody oceanu (będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc do nurkowania na świecie) stanowią ścisły rezerwat. Ciesząc się bliskością i łagodnym kontaktem z dzikimi zwierzętami pamiętać należy o zachowaniu ostrożności względem rekinów oraz dorosłych samców lwów morskich, które zazdrośnie strzegą kolonii samic. Ekwadorskie Wyspy Galapagos to prawdziwy skarb dzikiej przyrody, a osoby mające szczęście podziwiać go na własne oczy zobowiązane są do troski o zachowanie ich pierwotnego stanu.

Doceniając nieprzeciętny urok Ekwadoru i Wysp Galapagos oferujemy indywidualnie przygotowywane wyprawy dla najbardziej wymagających klientów, otwierając Państwu drogę do unikalnej przygody w tej odległej krainie. Czy to wędrówka przez kolonialne miasteczka pod równikowym słońcem, czy też kilkudniowy luksusowy rejs na Galapagos, podróż do Ekwadoru będzie przygodą życia.

Wybierając się na wyprawę do Ekwadoru pamiętać należy o piciu jedynie butelkowanej wody mineralnej – co ciekawe, również mieszkańcy Ekwadoru przestrzegają tej zasady, wobec czego dobrej jakości woda jest bardzo szeroko i bardzo tanio dostępna.

Waluta: USD (dolar amerykański)

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka