+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Dubaj, Chasab, Maskat i Abu Dhabi, czyli Perły Bliskiego Wschodu

Dubaj, Chasab, Maskat i Abu Dhabi, czyli Perły Bliskiego Wschodu

Zapraszamy na wspaniałą i niecodzienną podróż po najciekawszych zakątkach Bliskiego Wschodu. Na trasie tego wyjątkowego rejsu Dubaj, Maskat, Chasab i Abu Dhabi.To niezapomniana wyprawa do miejsc, w których poczujesz oddech prawdziwego Bliskiego Wschodu. Jednocześnie poczujesz błogie ciepło, bo w czasie gdy w Polsce panuje zima, w Zatoce Perskiej temperatury dochodzą do 32 stopni.

Odwiedzając Dubaj, najbogatsze miasto w tym rejonie, zobaczysz ogrom i rozmach, z jakim szejkowie wybudowali to miasto niemal na pustyni. Wjedziesz na szczyt najwyższego wieżowca świata – Burj Khalifa, odwiedzisz wydartą morzu Wyspę Palmową, na której znajduje się słynny hotel Atlantis z największym oceanarium. Zespół przewodników pustynnych zabierze Cię w ekscytującą podróż po ruchomych wydmach. Odwiedzisz namiot Beduinów, w którym możesz poprosić o pomalowanie dłoni henną w ciekawe wzory lub zapalić „sziszę”, aromatyczną fajkę wodną. Następnie możesz delektować się wspaniałą ucztą pod rozgwieżdżonym niebem i podziwiać tancerki wykonujące taniec brzucha w rytm czarownej muzyki.

STATKI VISION ORAZ
SPLENDOUR OF THE SEAS

dubai_dates

Zapuść się w uliczki Maskatu, stolicy tajemniczego Omanu. To portowe miasto, znane już w pierwszym wieku naszej ery, to prawdziwa mieszanka wpływów różnych kultur, które odcisnęły swoje piętno przez ostatnie dwa tysiące lat – byli tu Persowie, Imperium Portugalskie, Imperium Ottomańskie, swoje wpływy miał także Zanzibar. Odwiedź słynne meczety i zrób zakupy na tutejszych bazarach.

Zwiedź największe miasto i jednocześnie stolicę Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Abu Dhabi. Położone na wyspie i brzegu Zatoki Perskiej jest, obok Dubaju, jednym z najnowocześniejszych miast na świecie. To ważny port rybacki, a także wielkie centrum gospodarczo finansowe. Zwiedź największy w Emiratach meczet – Sheikh Zayed i najbardziej luksusowy hotel na świecie – Emirates Palace.

Tą niezapomnianą podróż odbędziesz na pokładach należących do Royal Caribbean statków Vision of the Seas oraz Splendour of the Seas. Ta 279-metrowa jednostka może zabrać na pokład ponad 2,400 pasażerów, liczy sobie 11 pokładów, na których będziesz miał okazję skorzystać w wielu rozrywek, jak teatr, kasyno, supernowoczesne Day Spa i centrum fitness. Dla lubiących sport przygotowaliśmy ściankę wspinaczkową, baseny, jaccuzi oraz 18-dołkowe pole do minigolfa.

Amatorzy dobrej kuchni trafią na doskonałe menu w naszych restauracjach – Boardwalk Dog House, Park Café, Chops Grille, Giovanni’s Table, Izumi i Chef’s Table. Nie będą się u nas również nudzić dzieci i młodzież – to do nich adresowany jest żłobek Royal Babies and Tots, program Adventure Ocean i sala Optix Teen Centre. Do tego dochodzi 7-poziomowe centrum ze sklepami, klubowymi fotelami i szklanymi windami, z których roztaczają się piękne widoki na morze.
 

Część zdjęć została pobrana z fotolia.pl

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka