+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Delta, pustynia i sawanna – 13 dni

Delta, pustynia i sawanna – 13 dni

Dzień 1. i 2.
Wylot samolotem z miejscowości Maun do obozu San, leżącego na skraju wielkich solnisk Makgadikgadi, będących częścią pustyni Kalahari. Należą one do największych na świecie i są pozostałością wielkiego jeziora, które miliony lat temu znajdowało się na tym terenie. Goście mogą zwiedzać pieszo bądź quadami okolicę, której dominującą biel przemieszanej ze żwirem soli przełamuje gdzieniegdzie brąz spalonych słońcem traw. Przedstawiciele miejscowej fauny to przede wszystkim oryksy, springboki, hieny i surykatki. Ogromną atrakcją jest możliwość zaobserwowania z bliska, w jaki sposób żyją członkowie miejscowego plemienia San.

Lodge, w którym Goście zatrzymają się na nocleg, składa się z sześciu namiotów ustawionych w zagajniku palmowym. Stamtąd roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. W każdym namiocie znajduje się prysznic w starym kolonialnym stylu – ogrzewana promieniami słońca woda leci prosto z cynowego wiaderka!

Dzień 3. i 4. 
Wczesnym rankiem po śniadaniu wyjazd w kierunku lodge Nxai Pan, położonego w Parku Narodowym Nxai Pan. Po drodze przystanek na lunch w pobliżu baobabów Baine’a.

Tutejsze równiny porastają soczyste trawy i drzewa akacji, które przyciągają liczne roślinożerne zwierzęta, a w ślad za nimi drapieżniki. Najlepszą miejscem do obserwowania zwierząt są tutejsze wodopoje. Zakwaterowanie na dwa noclegi w lodge Nxai Pan.

Dzień 5. i 6. 
Po wczesnym śniadaniu wyjazd samochodem do Maun, a po przybyciu do miasta przesiadka do samolotu turystycznego na lot do Rezerwatu Dzikich Zwierząt Moremi w delcie rzeki Okawango. Lądowanie na prywatnej koncesji Xigera w obrębie rezerwatu. Chyba nie ma lepszego sposobu na odkrycie piękna Okawango, jak wyprawy łodziami po kanałach i lagunach delty. Z obozu Xigera Mokoro Trails możliwe są również piesze wędrówki ze strażnikami. Na okolicznych terenach szczególnie bogato reprezentowany jest świat ptaków.

Dzień 7. i 8. 
Poranny wylot z Xigera Mokoro Trails na północny wschód delty Okawango do prywatnej koncesji nad kanałem Khwai. Przez dwa dni, podczas dziennych i nocnych wypraw, będzie okazja, by zwiedzić ten okresowo zalewany region i obserwować bogactwo fauny.

Dzień 9. 
Wyjazd o brzasku samochodem terenowym w kierunku północnym, po drodze przystanki na obserwowanie zwierząt oraz lunch w buszu. Po południu przyjazd do lodge Savuti Marsh w Parku Narodowym Chobe.

Dzień 10. i 11. 
Wyjazd w kierunku równin Linyanti. Jest to całodzienna wyprawa połączona z lunchem w pobliżu kanału Savuti. Następnego dnia wyprawa do północnej części Linyanti. Będzie można zaobserwować zróżnicowany krajobraz: od kanałów i rzek po sawanny. Na miejscu zostanie podany lunch i będzie czas na odpoczynek, zanim nastąpi powrót na nocleg do obozu Linyanti Trails.

Dzień 12.
Po porannym safari i śniadaniu wylot samolotem turystycznym do północnej części Parku Narodowego Chobe. Tereny te słyną z ogromnych stad słoni i bawołów żyjących nad brzegami rzeki Chobe. W ciągu dnia wyprawa łodzią po rzece Chobe, w jej trakcie zostanie podany lunch. Po południu przeprawa za granicę zambijską i nocleg w pięknym Lodge w miejscowości Livingstone.

Dzień 13. – wycieczka z przewodnikiem nad Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi. Szerokie na ponad 1,5 km wodospady są uważane z jeden z przyrodniczych cudów świata. Po południu przejazd na lotnisko w Livingstone.

Trasa ta charakteryzuje się zmiennymi krajobrazami i środowiskami odwiedzanych miejsc. Od wysp otoczonych kanałami o krystalicznie czystej wodzie w delcie rzeki Okawango poprzez tereny bagniste Savuti po równiny w regionie Linyanti. Większość odwiedzanych miejsc to tereny nietknięte przez człowieka, charakteryzujące się niesamowitym bogactwem zwierząt. Podczas wszystkich wypraw gościom towarzyszą profesjonalni przewodnicy i doświadczeni strażnicy.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka