+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Botswana – informacje o kraju

Botswana – informacje o kraju

Botswana to kraj o powierzchni 582 000 km². Jej ludność liczy ok. 1,5 miliona mieszkańców a w stolicy Gaborone mieszka 144 000. Główne języki to angielski i setswana. Około 17 proc. powierzchni kraju zajmują parki narodowe, a 21 proc. to tereny przeznaczone dla żyjących dziko zwierząt.

Od momentu uzyskania w 1966 roku niepodległości Botswana konsekwentnie stawia na turystykę, i w związku z tym miejscowe władze bardzo dbają o skuteczną ochronę dzikich zwierząt i przyrody. W połączeniu z niewielką gęstością zaludnienia sprawia to, że ogromne połacie kraju, a szczególnie delta rzeki Okavango i pustynia Kalahari, należą do tych nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie można jeszcze poznać niespotykane bogactwo dzikiej przyrody i zobaczyć fantastyczne, nieskażone cywilizacją krajobrazy.

Najciekawsze miejsca w Botswanie:

Rezerwat zwierząt Moremi – z unikalnymi w skali światowej rozlewiskami, powstałymi na terenach pustynnych w delcie rzeki Okawango. To wprost niewiarygodna plątanina kanałów, lagun i wysepek, na których żyje ogromna ilość zwierząt. Najwięcej jest ptaków słodkowodnych, ale oprócz nich spotkać ta) można: hipopotamy, krokodyle, słonie, żyrafy, bawoły i antylopy. Jedynym środkiem umożliwiającym poruszanie się po delcie Okawango jest miejscowa łódź.

Park Narodowy Chobe – znajduje się przy północnej granicy Botswany, nad rzekami Chobe i Savute. Słynie on z największej na świecie populacji słoni żyje ich tu ok. 70 000 oraz liczne stada lwów. Zwierzęta można oglądać zarówno z samochodów, jak i z łodzi. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się uprawianie wędkarstwa.

Rezerwat pustyni Kalahari. Pustynia Kalahari zajmuje prawie połowę powierzchni Botswany. Oprócz ogromnego morza piasku, tworzą ją także suche sawanny, pokryte wyschniętą trawą i nielicznymi akacjami oraz baobabami. Na terenach półpustynnych można spotkać głównie antylopy, ale także i lwy oraz hieny.

Rezerwat nosorożców Khama – ma powierzchnię 4 tys. hektarów. Żyje tu największa w Botswanie i jedna z największych w Afryce populacja niezwykle rzadkich białych nosorożców. Innymi często spotykanymi zwierzętami są żyrafy i antylopy. Władze Botswany zamierzają już wkrótce zasiedlić tereny rezerwatu czarnymi nosorożcami.

Klimat

Zwrotnikowy, suchy i ciepły, z porą gorącą trwającą od października do marca, kiedy temperatura sięga 35°C. Średnia temperatura na południu Botswany w lecie wynosi ok. 26°C, w zimie 10°C, na północy odpowiednio 24°C i 16°C. Zimą nierzadko pojawiają się przymrozki. Opady są bardzo niskie, od 200 do 500 mm rocznie, nierównomierne w ciągu roku. Największe występują latem od listopada do marca), szczególnie mało opadów notuje się na południu kraju, gdzie susze mogą trwać nawet latami. Średnia temperatura i suma opadów w stolicy: w styczniu 25°C i 110 mm, w lipcu 15°C i 0 mm

Botswana to kraj z dużą liczbą luksusowych hoteli i obozów safari. Jest idealnym miejscem w Afryce na ekskluzywną wyprawę safari w głąb Czarnego Lądu. Natomiast Delta Okawango to wymarzone miejsce na luksusowe wczasy w buszu.

Luxury Travel zaprasza na wyjątkową wyprawę do Botswany !

Waluta – pula (P).

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka