+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Botswana Explorer Safari – 12 dni

Botswana Explorer Safari – 12 dni

Dzień 1. i 2.
Wylot samolotem z miejscowości Maun do obozu San, leżącego na skraju wielkich solnisk Makgadikgadi, będących częścią pustyni Kalahari. Należą one do największych na świecie i są pozostałością wielkiego jeziora, które miliony lat temu znajdowało się na tym terenie.

Goście mogą zwiedzać pieszo bądź quadami okolicę, której dominującą biel soli, przemieszanej ze żwirem, przełamuje gdzieniegdzie brąz spalonych słońcem traw. Przedstawiciele miejscowej fauny to przede wszystkim oryksy, springboki, hieny i surykatki. Ogromną atrakcją jest możliwość zaobserwowania z bliska, w jaki sposób żyją członkowie miejscowego plemienia San.

Lodge, w którym Goście zatrzymają się na nocleg, składa się z 6 namiotów, ustawionych w zagajniku palmowym, z których roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. Każdy namiot wyposażony jest w prysznic w kolonialnym stylu – ogrzewana promieniami słońca woda leci prosto z wiaderka!

Dzień 3. i 4.
Wylot w kierunku delty Okawango do obozowiska Jacana. To miejsce jest przyrodniczym przeciwieństwem solnisk Makgadikgadi i pustyni Kalahari. To prawdziwy wodny raj z ogromną ilością żyjących tam zwierząt. Kontrast między tymi miejscami można dostrzec już podczas lotu samolotem.

Lodge Jacana znajduje się w pobliżu rozlewisk Okawango, które można  oglądać nie tylko pływając łodziami po delcie, ale i wędrując pieszo po okolicy. Podczas organizowanych z Jacany wycieczek Goście korzystają z land roverów. Trudno wymienić wszystkie zwierzęta żyjące na terenach delty.  Do największych należą słonie, bawoły, lwy i lamparty. Żyją tu również nieprzeliczone stada ptaków wodnych.

Lodge Jacana składa się z 5 komfortowych namiotów z łazienkami, rozstawionych na drewnianych tarasach, jadalni, salonu wypoczynkowego i pubu.

Dzień 5 – 7.
Przejazd z Jacana do obozu leżącego w innej części delty Okawango – Ketumetse. Podczas podróży czeka na Gości najprawdziwsza afrykańska przygoda – przeprawa miejscowymi łodziami mokoro i motorówkami oraz jazda land rowerami przez laguny i mokradła Okawango. Podczas pobytu w obozie Goście mogą zwiedzać okolice w trakcie spacerów z przewodnikiem oraz dziennych i nocnych wypraw samochodem.

Dzień 8 – 10.
Wylot samolotem w kierunku równin Linyanti. Po wylądowaniu Goście są zabierani samochodem do obozowiska Explorer, ukrytego w gąszczu afrykańskich drzew akacjowych. Klimat jest tu inny niż w delcie – bardziej suchy, a równiny pokrywa sawanna, gdzieniegdzie poprzerywana mokradłami.

Najczęściej występującymi w tej okolicy zwierzętami są antylopy szablorogie i kudu oraz polujące na nie drapieżniki: lwy, lamparty oraz dzikie psy likaony. Żyją tu także rzadkie antylopy sitatunga, które można spotkać przy wodopoju. Goście zapraszani są na przejażdżkę łodziami po rzece Linyanti, podczas której mają okazję do obserwowania na brzegu stad słoni i hipopotamów. Dziesiątego dnia wyprawy podróżnicy mają okazję zobaczyć migracje stad zwierząt na terenach leżących pomiędzy rzeką Linyati a bagnami Sanyuti.

Dzień 11. 
Wylot samolotem do Parku Narodowego Chobe na północy Botswany i rejs po rzece Chobe łodzią stylizowaną na katamaran. Z jej pokładu można obserwować największe na świecie stada słoni oraz lwów. Następnie Goście przekraczają granicę z Zambią, w miejscu gdzie spotykają się granice czterech państw: Botswany, Zambii, Zimbabwe i Namibii. Noc  spędzają  w luksusowym lodge’u  Sussi & Chuma nad brzegiem rzeki Zambezi.

Dzień 12. 
Wyjazd z przewodnikiem nad Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi są one  jednym z 7 cudów przyrody na świecie. Mają szerokość ponad 1,5 kilometra, a woda spada z wysokości ponad 100 metrów w wodną kipiel. Po wyprawie nad wodospady Goście odwożeni są na lotnisko w Livingstone.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka