+48 22 392 60 19   |   ltm@luxurytravel.pl   |
specjalista turystyki luksusowej

Bogactwa Krainy Uśmiechu, 14 dni

Bogactwa Krainy Uśmiechu, 14 dni

Bangkok – Chiang Rai – Chiang Mai – Phuket

Finezyjna podróż pozwalająca odkryć cudowną Krainę Uśmiechu, poznać życie mieszkańców wiosek zagubionych pośród wzgórz północy, podziwiać bambusowy las z grzbietu potężnego słonia, żeglować labiryntem rzecznych kanałów stolicy Królestwa Tajlandii i odwiedzić najświętsze miejsce Róży Północy, ukrytego wśród gór Chiang Mai.

Wyprawę po Tajlandii zwieńczy pobyt na wyspie Phuket, nazywanej perłą Morza Andamańskiego, której cudowne plaże pozwolą Gościom zaznać odpoczynku przed pożegnaniem Krainy Uśmiechu.

Dzień 1. Przylot do Bangkoku
Po przybyciu do Bangkoku Goście zostaną powitani przez przewodnika i przewiezieni klimatyzowanym samochodem do hotelu. Pozostała część dnia przeznaczona jest na odpoczynek. Nocleg w hotelu Oriental w stolicy Tajlandii.

Dzień 2. Bangkok
Po śniadaniu Goście wyruszą do położonej na południe od Bangkoku prowincji Samut Songkram. Pierwszym przystankiem w podróży będzie niezwykły wiejski targ ciągnący się wzdłuż torów kolejowych, a następnie targ Tha Kha, jeden z wielu pływających targów w okolicy.

Goście popłyną rzecznymi kanałami na spotkanie przyjaznej miejscowej rodziny, z którą wypiją szklaneczkę syropu z cukru kokosowego. Kontynuując rejs przez labirynt kanałów stolicy Tajlandii, odwiedzą kilka buddyjskich świątyń, nim dotrą do celu podróży – Parku Króla Ramy II, gdzie w tradycyjnym tajskim pawilonie mieści się muzeum.

Uwaga: miejscowe targi odbywają się tylko cztery lub pięć razy w miesiącu, w zależności od faz księżyca. Jeśli drugiego dnia wyprawy targi będą nieczynne, organizatorzy zaoferują inne atrakcje.

Po zakończeniu zwiedzania Goście powrócą do hotelu Oriental w Bangkoku, gdzie spędzą noc.

Dzień 3. Bangkok
Po śniadaniu uczestnicy wyprawy pojadą na północ, do pradawnego miasta Ayutthaya, gdzie obejrzą ruiny trzech najważniejszych świątyń historycznego parku Ayutthaya. Następnie zwiedzą letni pałac królewski Bang Pa In, wzniesiony przez króla Ramę IV w czasach rosnących wpływów Europy.

Z królewskiej rezydencji Goście udadzą się na pokład statku „Horizon Cruiser”, będącego własnością sieci hoteli Shangri la, gdzie podczas powrotnego rejsu do Bangkoku podany im zostanie wyśmienity lunch. Późnym popołudniem, po dotarciu do stolicy Tajlandii, wrócą do hotelu Oriental, gdzie spędzą noc.

Dzień 4. Bangkok – Chiang Rai
Po śniadaniu przewidziany jest czas na odpoczynek, następnie Goście zostaną przewiezieni na lotnisko w Bangkoku, skąd polecą do Chiang Rai. Noc spędzą w hotelu Anantara Resort & Spa Golden Triangle.

Dzień 5. Chiang Rai
Rankiem, po śniadaniu, Goście dosiądą słoni. Mając za przewodnika poganiacza słoni, przez godzinę przemierzać będą bambusowy las i pastwiska, obserwować żyjące tam zwierzęta. Celem podróży będzie rzeka Ruak na granicy birmańskiej, gdzie Goście wsiądą na pokład długiej łodzi. Popłyną rzeką Ruak, która wpada do potężnego Mekongu, ku laotańskiej wyspie Don Sao. Tam wsiądą na wóz zaprzężony w woły i wyruszą na 40-minutową przejażdżkę przez pola ryżowe i tereny uprawne. Zatrzymają się na piknik, a następnie udadzą się do górskiej wioski Akha na szczycie góry Doi Sa Ngo, gdzie będą mogli przyjrzeć się życiu mieszkańców, a także podziwiać wspaniały widok na Mekong.

Kolejny punkt podróży to położone na stromych brzegach Mekongu miasto Chiang Saen, dawna stolica Syjamu z roku 1260. Po zwiedzaniu Chiang Saen Goście wrócą do hotelu Anantara Resort & SPA Golden Triangle, gdzie spędzą noc.

Dzień 6. Chiang Rai – Chiang Mai
Tego dnia po śniadaniu zaplanowana jest wyprawa do położonego na wysokości 2000 m n.p.m. regionu Doi Tung, a po drodze wizyty w górskich wioskach. W przeszłości zalesiony teren dokoła Doi Tung został zniszczony przez wycinkę drzew pod uprawy.

W roku 1987 z woli matki monarchy ustanowiono Projekt Rozwoju Doi Tung, aby chronić przyrodę regionu, wykorzenić uprawę opium i zachęcić rolników do bardziej przemyślanego uprawiania roli. Goście odwiedzą pełne kwitnących roślin ogrody Mae Fah Luang, skąd udadzą się do położonej na wzgórzu świątyni Wat Phrathat Doi Tung, uważanej przez mieszkańców Chiang Rai i pobliskich prowincji za najświętsze sanktuarium. Świątynia została zbudowana w 911 roku, wierzy się, że w jej wnętrzu spoczywa obojczyk Buddy. Wieczorem Goście przejadą do Chiang Mai, gdzie spędzą noc.

Dzień 7. Chiang Mai
Po śniadaniu Goście pojadą na półdniową wycieczkę do Studia Naenna, by zobaczyć wystawę najprzedniejszych tkanin Azji Południowo-Wschodniej. Studio Naenna to promocyjny oddział grupy tkaczek utworzonej w 1986 roku w północnej Tajlandii. Grupa ta, znana jako Tkaczki na rzecz Środowiska, została zorganizowana przez Patricię Cheesman Naenna, eksperta do spraw dawnych tajskich i laotańskich tkanin.

Następnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie wzniesionej w 1384 roku Wat Phrathat Doi Suthep, otoczonej największą czcią świątyni północnej Tajlandii, gdzie Goście zobaczą jedną z najświętszych stup w Tajlandii. Z położonej na wzgórzu (1050 m n.p.m.) świątyni roztacza się panorama całego miasta, czyniąc zeń wspaniałe miejsce do zrobienia zdjęć. Po południu uczestnicy wyprawy będą mogli we własnym tempie odkrywać północną stolicę Tajlandii. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 8. Chiang Mai
O poranku, po śniadaniu, Goście pojadą przez malownicze tereny wiejskie Chiang Mai do wioski Mae Kampong w okręgu Mae On. Po drodze zatrzymają się na miejscowym targu, by wybrać składniki lunchu. W wiosce Mae Kampong zostaną powitani przez mieszkańców, a następnie udadzą się na przechadzkę leśnymi ścieżkami nieopodal plantacji kawy i herbaty.

Po powrocie do wioski będą obserwować miejscową rodzinę przygotowującą dla nich tradycyjny wiejski posiłek z wcześniej kupionych składników. Po lunchu odpoczynek i tradycyjny tajski masaż, a następnie spacer dookoła wioski, podczas którego Goście będą mogli obserwować obróbkę sfermentowanych liści herbaty i powstawanie miejscowego rękodzieła. Późnym popołudniem wyruszą w drogę powrotną przez góry do Chiang Mai, gdzie spędzą noc.

Dzień 9. Chiang Mai – Phuket
Po śniadaniu przewidziany jest czas na odpoczynek. Potem Goście zostaną przewiezieni do Portu Lotniczego Chiang Mai i polecą na wyspę Phuket. Po wylądowaniu zostaną przewiezieni do hotelu, w którym spędzą noc.

Dzień 10. – 13. Pobyt na wyspie Phuket
Te dni wyprawy upłyną na odpoczynku na wspaniałej plaży, po którym Goście spędzą noc w hotelu na wyspie Phuket. Codziennie o poranku zostanie podane śniadanie.

Dzień 14. Wyjazd z wyspy Phuket
Po śniadaniu Goście zostaną przewiezieni do Portu Lotniczego Phuket.

W ceny wliczane jest zakwaterowanie w wybranych hotelach, wszystkie wymienione posiłki, wycieczki i przejazdy klimatyzowanym samochodem pod opieką anglojęzycznego lub francuskojęzycznego przewodnika oraz bilety wstępu do wspomnianych w programie obiektów.

W cenę nie są wliczane posiłki i usługi inne niż wymienione, pralnia, połączenia telefoniczne i wydatki osobiste, bilety na krajowe połączenia lotnicze na trasie Bangkok (BKK) – Chiang Rai (CEI) (Thai Airways) / Chiang Mai (CNX) – Phuket (HKT) (Thai Airways), a także napiwki i ubezpieczenie podróżne.
 

W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji
prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.
+48 22 392 60 19, ltm@luxurytravel.pl

Rovos Rail – najbardziej luksusowe koleje świata

Luxury Travel presents – Soneva Jani Maldives

Nayara Hotel Spa & Gardens – Kostaryka